%53,9
AK PARTİ birinci
2.841 geçerli oy · katılım %88,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ovacık ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %53,9 ile birinci; 2841 geçerli oy, katılım %88,5.
Kayıtlı seçmen 3.347 · Oy kullanan 2.963 (katılım %88,5) · Geçerli 2.841 · Geçersiz 122
Ovacık Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 1.530 | %53,9 |
| CHP | 406 | %14,3 |
| İYİ | 347 | %12,2 |
| MHP | 254 | %8,9 |
| YRP | 121 | %4,3 |
| ZAFER | 50 | %1,8 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 26 | %0,9 |
| BBP | 15 | %0,5 |
| AP | 15 | %0,5 |
| ANAP | 14 | %0,5 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 14 | %0,5 |
| DEM | 9 | %0,3 |
| TİP | 6 | %0,2 |
| AB | 6 | %0,2 |
| MEMLEKET | 5 | %0,2 |
| MİLLİ YOL | 5 | %0,2 |
| VATAN | 5 | %0,2 |
| HAK-PAR | 4 | %0,1 |
| HKP | 3 | %0,1 |
| GENÇPARTİ | 2 | %0,1 |
| GBP | 2 | %0,1 |
| SOL | 1 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Ovacık mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abdullar Köyü | 1 | 54 | %94,4 | AKP | %69,4 |
| Ahmetler Köyü | 1 | 112 | %72,3 | AKP | %59,0 |
| Alınca Köyü | 1 | 43 | %102,3 | AKP | %36,4 |
| Ambarözü Köyü | 1 | 136 | %83,1 | AKP | %54,8 |
| Avlağıkaya Köyü | 1 | 45 | %86,7 | AKP | %59,5 |
| Başboyunduruk Köyü | 1 | 66 | %95,5 | AKP | %37,1 |
| Belen Köyü | 1 | 54 | %85,2 | AKP | %43,2 |
| Beydili Köyü | 1 | 65 | %95,4 | AKP | %58,3 |
| Beydini Köyü | 1 | 59 | %108,5 | AKP | %70,5 |
| Boduroğlu Köyü | 1 | 45 | %68,9 | AKP | %61,3 |
| Boyalı Köyü | 1 | 84 | %89,3 | AKP | %50,7 |
| Bölükören Köyü | 1 | 42 | %92,9 | AKP | %62,2 |
| Doğanlar Köyü | 1 | 46 | %91,3 | AKP | %59,5 |
| Dudaş Köyü | 1 | 127 | %91,3 | AKP | %51,4 |
| Dökecek Köyü | 1 | 42 | %81,0 | AKP | %50,0 |
| Ekincik Köyü | 1 | 151 | %82,1 | AKP | %64,1 |
| Erkeç Köyü | 1 | 98 | %86,7 | AKP | %61,8 |
| Ganibeyler Köyü | 1 | 75 | %82,7 | AKP | %43,3 |
| Gökçedüz Köyü | 1 | 29 | %93,1 | CHP | %34,6 |
| Gümelik Köyü | 1 | 94 | %93,6 | AKP | %70,9 |
| Güneysaz Köyü | 1 | 26 | %96,2 | AKP | %58,3 |
| Hatipoğlu Köyü | 1 | 50 | %98,0 | AKP | %40,9 |
| Kavaklar Köyü | 1 | 21 | %119,1 | İYİ | %36,0 |
| Kışlaköy | 1 | 192 | %91,7 | AKP | %49,4 |
| Koltuk Köyü | 1 | 34 | %88,2 | AKP | %63,3 |
| Küçüksu Köyü | 1 | 88 | %90,9 | AKP | %35,6 |
| Merkez Mah. | 2 | 404 | %84,2 | AKP | %49,9 |
| Pelitçik Köyü | 1 | 89 | %94,4 | AKP | %60,2 |
| Pürçükören Köyü | 1 | 111 | %77,5 | AKP | %61,5 |
| Sarılar Köyü | 1 | 60 | %85,0 | AKP | %58,3 |
| Sofuoğlu Köyü | 1 | 68 | %91,2 | AKP | %78,3 |
| Soğanlı Köyü | 1 | 56 | %89,3 | AKP | %83,3 |
| Sülük Köyü | 1 | 127 | %87,4 | AKP | %39,3 |
| Taşoğlu Köyü | 1 | 47 | %85,1 | AKP | %44,7 |
| Yakaköy | 1 | 59 | %88,1 | AKP | %55,8 |
| Yaylacılar Köyü | 1 | 24 | %100,0 | MHP | %37,5 |
| Yeniören Köyü | 1 | 61 | %96,7 | AKP | %62,7 |
| Yığınot Köyü | 1 | 14 | %121,4 | AKP | %76,5 |
| Yürekören Köyü | 1 | 49 | %100,0 | AKP | %44,7 |
| Çatak Köyü | 1 | 58 | %84,5 | AKP | %60,0 |
| Çukurköy | 1 | 98 | %94,9 | AKP | %57,1 |
| İmanlar Köyü | 1 | 59 | %81,4 | CHP | %33,3 |
| Şamlar Köyü | 1 | 85 | %90,6 | AKP | %54,1 |