%35,7
AK PARTİ birinci
36.665 geçerli oy · katılım %80,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Pazarcık ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %35,7 ile birinci; 36.665 geçerli oy, katılım %80,8.
Kayıtlı seçmen 47.001 · Oy kullanan 37.965 (katılım %80,8) · Geçerli 36.665 · Geçersiz 1.300
Pazarcık Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 13.092 | %35,7 |
| CHP | 11.163 | %30,5 |
| MHP | 4.890 | %13,3 |
| DEM | 3.047 | %8,3 |
| İYİ | 1.615 | %4,4 |
| YRP | 932 | %2,5 |
| ZAFER | 461 | %1,3 |
| BBP | 306 | %0,8 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 256 | %0,7 |
| TKP | 135 | %0,4 |
| MEMLEKET | 128 | %0,4 |
| SOL | 94 | %0,3 |
| ANAP | 90 | %0,3 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 81 | %0,2 |
| AP | 75 | %0,2 |
| HKP | 48 | %0,1 |
| HAK-PAR | 43 | %0,1 |
| VATAN | 42 | %0,1 |
| TKH | 38 | %0,1 |
| GENÇPARTİ | 35 | %0,1 |
| GBP | 27 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 19 | %0,1 |
| MİLLET | 15 | %0,0 |
| YP | 9 | %0,0 |
| Mehmet Sabancı (bağımsız) | 6 | %0,0 |
| Yusuf Güler (bağımsız) | 5 | %0,0 |
| Hüseyin Arslantürk (bağımsız) | 4 | %0,0 |
| Turan Orak (bağımsız) | 4 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Pazarcık mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 15 Temmuz Mah. | 6 | 1.997 | %82,8 | AKP | %51,8 |
| Ahmet Bozdağ Mah. | 8 | 2.853 | %79,1 | AKP | %48,6 |
| Akcakoyunlu Mah. | 1 | 157 | %96,2 | AKP | %38,7 |
| Akdemir Mah. | 1 | 229 | %77,7 | CHP | %81,0 |
| Akçalar Mah. | 1 | 145 | %83,5 | CHP | %68,9 |
| Armutlu Mah. | 1 | 153 | %90,9 | CHP | %46,2 |
| Aşağımülk Mah. | 2 | 464 | %86,0 | AKP | %41,2 |
| Bağdınısağır Mah. | 5 | 1.694 | %88,0 | AKP | %55,8 |
| Beşçeşme Mah. | 2 | 594 | %92,8 | AKP | %45,7 |
| Bölükçam Mah. | 1 | 109 | %68,8 | CHP | %73,0 |
| Büyüknacar Fatih Mah. | 1 | 245 | %92,2 | AKP | %59,4 |
| Büyüknacar Kocadere Mah. | 1 | 274 | %93,8 | AKP | %58,5 |
| Büyüknacar Merkez Mah. | 2 | 513 | %89,7 | AKP | %63,3 |
| Cengiz Topel Mah. | 8 | 2.702 | %66,2 | CHP | %57,5 |
| Cimikanlı Mah. | 2 | 427 | %85,0 | CHP | %71,9 |
| Damlataş Mah. | 1 | 185 | %58,9 | DEM | %61,9 |
| Dedepaşa Mah. | 1 | 53 | %73,6 | İYİ | %35,9 |
| Emiroğlu Mah. | 2 | 250 | %87,6 | CHP | %42,1 |
| Evri Pınarbaşı Mah. | 3 | 782 | %85,9 | AKP | %37,2 |
| Evri Taşbiçme Mah. | 2 | 672 | %86,3 | AKP | %52,0 |
| Eğlen Mah. | 1 | 94 | %83,0 | CHP | %84,6 |
| Eğrice Mah. | 2 | 702 | %84,3 | AKP | %70,7 |
| Fatih Mah. | 6 | 2.274 | %68,5 | CHP | %57,0 |
| Ganidağıketiler Mah. | 1 | 196 | %67,4 | AKP | %49,2 |
| Göynük Mah. | 1 | 193 | %77,2 | AKP | %46,6 |
| Göçer Mah. | 1 | 20 | %110,0 | AKP | %38,1 |
| Hanobası Mah. | 1 | 71 | %83,1 | CHP | %79,3 |
| Harmancık Mah. | 1 | 43 | %97,7 | AKP | %33,3 |
| Hasankoca Mah. | 1 | 55 | %92,7 | CHP | %64,0 |
| Hürriyet Mah. | 2 | 413 | %72,6 | CHP | %52,5 |
| Kadıncık Mah. | 1 | 164 | %92,7 | AKP | %61,6 |
| Karaağaç Mah. | 1 | 250 | %87,2 | CHP | %62,4 |
| Karabıyıklı Mah. | 1 | 183 | %94,0 | AKP | %47,0 |
| Karagöl Mah. | 2 | 746 | %88,9 | AKP | %73,6 |
| Karahüyük Mah. | 1 | 268 | %90,7 | AKP | %76,1 |
| Karaçay Mah. | 1 | 136 | %75,7 | CHP | %67,0 |
| Keleş Mah. | 1 | 137 | %80,3 | AKP | %53,3 |
| Kızkapanlı Mah. | 2 | 373 | %76,1 | AKP | %59,4 |
| Kuzeykent Mah. | 1 | 172 | %96,5 | AKP | %74,4 |
| Kizirli Mah. | 2 | 490 | %84,9 | DEM | %50,6 |
| Mehmet Emin Arıkoğlu Mah. | 7 | 2.362 | %88,1 | AKP | %53,7 |
| Memiş Özdal Mah. | 2 | 617 | %78,8 | CHP | %47,7 |
| Memişkahya Mah. | 1 | 145 | %45,5 | CHP | %56,7 |
| Menderes Mah. | 8 | 2.664 | %79,7 | AKP | %46,3 |
| Mezere Mah. | 2 | 471 | %86,4 | AKP | %62,2 |
| Musolar Mah. | 1 | 266 | %91,0 | CHP | %75,6 |
| Narlı Bahçelievler Mah. | 7 | 2.460 | %77,8 | CHP | %71,7 |
| Narlı Cumhuriyet Mah. | 3 | 1.120 | %77,1 | CHP | %64,9 |
| Narlı İsmetpaşa Mah. | 4 | 1.154 | %79,1 | CHP | %71,0 |
| Nefsidoğanlı Mah. | 1 | 291 | %76,3 | CHP | %79,3 |
| Osmandede Mah. | 1 | 121 | %90,1 | CHP | %94,5 |
| Sadakalar Mah. | 1 | 279 | %72,8 | AKP | %38,1 |
| Sakarkaya Mah. | 3 | 723 | %91,6 | AKP | %48,3 |
| Sallıuşağı Mah. | 1 | 230 | %82,2 | CHP | %70,7 |
| Salmanıpak Mah. | 1 | 136 | %80,9 | CHP | %65,0 |
| Salmanlı Mah. | 1 | 231 | %97,0 | AKP | %46,8 |
| Sarıerik Mah. | 1 | 62 | %87,1 | CHP | %88,9 |
| Sarıl Mah. | 1 | 276 | %84,1 | AKP | %55,2 |
| Soku Milyanlı Mah. | 1 | 181 | %79,6 | CHP | %76,9 |
| Sultanlar Mah. | 1 | 363 | %90,9 | AKP | %36,9 |
| Taşdemir Mah. | 1 | 339 | %91,7 | MHP | %46,9 |
| Tetirlik Mah. | 2 | 704 | %62,2 | CHP | %90,1 |
| Turunçlu Mah. | 1 | 68 | %83,8 | DEM | %54,6 |
| Tilkiler Mah. | 2 | 483 | %84,9 | CHP | %66,2 |
| Ufacıklı Mah. | 3 | 915 | %93,0 | AKP | %61,9 |
| Ulubahçe Mah. | 2 | 527 | %92,4 | AKP | %64,7 |
| Yarbaşı Mah. | 1 | 35 | %102,9 | CHP | %61,8 |
| Yeşilkent Mah. | 1 | 75 | %77,3 | AKP | %47,1 |
| Yolboyu Mah. | 1 | 65 | %104,6 | CHP | %63,1 |
| Yukarıhöcüklü Mah. | 2 | 461 | %81,6 | AKP | %54,3 |
| Yukarımülk Mah. | 1 | 258 | %88,4 | AKP | %39,6 |
| Yumaklıcerit Bağlar Mah. | 2 | 510 | %92,9 | AKP | %57,5 |
| Yumaklıcerit Cumhuriyet Mah. | 3 | 882 | %88,0 | AKP | %63,3 |
| Yiğitler Mah. | 1 | 260 | %91,9 | AKP | %62,7 |
| Çamlıca Mah. | 1 | 79 | %91,1 | CHP | %53,0 |
| Çamlıtepe Mah. | 3 | 1.076 | %69,0 | CHP | %37,7 |
| Çöçelli Mah. | 2 | 436 | %75,7 | CHP | %92,9 |
| Çiçek Mah. | 1 | 20 | %105,0 | CHP | %76,2 |
| Çiçekalanı Mah. | 1 | 76 | %88,2 | DEM | %68,2 |
| Çiğdemtepe Mah. | 2 | 641 | %95,5 | MHP | %51,7 |
| Ördekdede Mah. | 1 | 186 | %92,5 | CHP | %85,6 |
| İncirli Mah. | 1 | 27 | %111,1 | DEM | %35,7 |
| Şahintepe Mah. | 2 | 548 | %62,2 | CHP | %88,5 |
| Şehit Nurettin Ademoğlu Mah. | 8 | 2.700 | %72,5 | AKP | %34,3 |