%45,6
AK PARTİ birinci
43.011 geçerli oy · katılım %83,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Afşin ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %45,6 ile birinci; 43.011 geçerli oy, katılım %83,2.
Kayıtlı seçmen 53.147 · Oy kullanan 44.222 (katılım %83,2) · Geçerli 43.011 · Geçersiz 1.211
Afşin Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 19.623 | %45,6 |
| MHP | 8.928 | %20,8 |
| CHP | 6.864 | %16,0 |
| İYİ | 3.312 | %7,7 |
| YRP | 1.209 | %2,8 |
| ZAFER | 735 | %1,7 |
| BBP | 541 | %1,3 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 434 | %1,0 |
| DEM | 360 | %0,8 |
| MEMLEKET | 200 | %0,5 |
| ANAP | 157 | %0,4 |
| AP | 130 | %0,3 |
| MİLLİ YOL | 120 | %0,3 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 67 | %0,2 |
| GENÇPARTİ | 56 | %0,1 |
| TKP | 46 | %0,1 |
| HKP | 41 | %0,1 |
| HAK-PAR | 35 | %0,1 |
| MİLLET | 33 | %0,1 |
| VATAN | 29 | %0,1 |
| SOL | 17 | %0,0 |
| TKH | 15 | %0,0 |
| GBP | 15 | %0,0 |
| YP | 14 | %0,0 |
| Hüseyin Arslantürk (bağımsız) | 14 | %0,0 |
| Mehmet Sabancı (bağımsız) | 6 | %0,0 |
| Turan Orak (bağımsız) | 4 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 3 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
| Yusuf Güler (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Afşin mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Afşinbey Mah. | 11 | 4.052 | %79,5 | AKP | %43,8 |
| Alemdar Mah. | 1 | 321 | %86,6 | AKP | %34,7 |
| Alpaslan Mah. | 6 | 2.188 | %85,7 | AKP | %57,5 |
| Altaş Mah. | 3 | 795 | %87,9 | AKP | %52,9 |
| Altınelma Mah. | 4 | 1.256 | %83,4 | AKP | %39,0 |
| Alimpınar Mah. | 3 | 784 | %83,8 | AKP | %52,6 |
| Anzorey Mah. | 1 | 235 | %82,6 | AKP | %54,0 |
| Arıtaş Mah. | 9 | 3.095 | %79,7 | AKP | %40,3 |
| Armutalan Mah. | 1 | 110 | %88,2 | AKP | %52,2 |
| Ağcaşar Mah. | 1 | 97 | %70,1 | CHP | %64,1 |
| Bakraç Mah. | 2 | 687 | %85,6 | AKP | %53,0 |
| Başüstü Mah. | 1 | 355 | %87,3 | AKP | %69,4 |
| Berçenek Mah. | 1 | 138 | %87,7 | CHP | %88,2 |
| Beyceğiz Mah. | 9 | 3.099 | %82,4 | AKP | %52,9 |
| Büget Mah. | 1 | 158 | %91,1 | AKP | %43,3 |
| Büyüksevin Mah. | 1 | 268 | %83,2 | AKP | %59,7 |
| Büyüktatlı Mah. | 2 | 635 | %83,8 | AKP | %39,6 |
| Binboğa Mah. | 1 | 180 | %86,7 | CHP | %60,4 |
| Dedebaba Mah. | 7 | 2.652 | %83,4 | AKP | %51,3 |
| Deveboynu Mah. | 1 | 181 | %79,0 | AKP | %44,2 |
| Dokuztay Mah. | 1 | 165 | %77,0 | AKP | %46,3 |
| Efsus Turan Mah. | 15 | 5.465 | %82,5 | AKP | %43,0 |
| Emirli Mah. | 2 | 572 | %88,3 | AKP | %58,4 |
| Emirilyas Mah. | 1 | 358 | %85,5 | AKP | %43,1 |
| Erçene Mah. | 2 | 442 | %84,8 | AKP | %46,8 |
| Esence Mah. | 2 | 451 | %86,7 | AKP | %47,2 |
| Gaziosmanpaşa Mah. | 10 | 3.434 | %84,7 | AKP | %51,8 |
| Gerger Mah. | 1 | 174 | %87,9 | AKP | %46,0 |
| Gözpınarı Mah. | 1 | 87 | %60,9 | DEM | %36,7 |
| Güzelyurt Mah. | 1 | 294 | %90,1 | AKP | %55,4 |
| Haticepınarı Mah. | 1 | 96 | %86,5 | DEM | %62,8 |
| Hurman Mah. | 2 | 476 | %89,3 | AKP | %42,6 |
| Hüyüklü Mah. | 3 | 978 | %84,1 | AKP | %43,4 |
| Kabaağaç Mah. | 2 | 695 | %85,3 | AKP | %43,2 |
| Kale Mah. | 9 | 3.118 | %82,0 | AKP | %47,0 |
| Kangal Mah. | 1 | 130 | %85,4 | AKP | %39,3 |
| Karagöz Mah. | 1 | 309 | %90,9 | AKP | %55,3 |
| Kaşanlı Mah. | 2 | 407 | %77,2 | CHP | %63,4 |
| Koçovası Mah. | 1 | 281 | %79,0 | CHP | %59,7 |
| Kuşkayası Mah. | 1 | 194 | %96,4 | AKP | %51,1 |
| Kötüre Mah. | 1 | 170 | %54,1 | CHP | %73,9 |
| Marabuz Mah. | 2 | 474 | %86,1 | AKP | %62,2 |
| Mehre Mah. | 1 | 231 | %86,2 | MHP | %40,5 |
| Nadır Mah. | 2 | 599 | %82,5 | MHP | %65,2 |
| Oğlakkayası Mah. | 1 | 52 | %92,3 | CHP | %76,6 |
| Pınarbaşı Mah. | 5 | 1.736 | %81,8 | AKP | %49,7 |
| Soğucak Mah. | 1 | 131 | %80,2 | AKP | %49,5 |
| Söğütderesi Mah. | 1 | 73 | %74,0 | AKP | %38,9 |
| Tanır Mah. | 4 | 1.219 | %86,3 | AKP | %32,3 |
| Tatlar Mah. | 2 | 411 | %88,8 | AKP | %49,4 |
| Topaktaş Mah. | 1 | 110 | %90,0 | AKP | %69,4 |
| Türksevin Mah. | 1 | 318 | %90,3 | AKP | %55,8 |
| Türkçayırı Mah. | 1 | 331 | %64,7 | CHP | %80,8 |
| Yazıdere Mah. | 1 | 163 | %94,5 | AKP | %49,7 |
| Yazıköy Mah. | 1 | 92 | %91,3 | AKP | %49,4 |
| Yeşilyurt Mah. | 11 | 4.152 | %80,4 | AKP | %50,6 |
| Çağılhan Mah. | 1 | 163 | %87,7 | AKP | %48,2 |
| Çobanbeyli Mah. | 6 | 1.821 | %88,5 | AKP | %46,3 |
| Çomudüz Mah. | 1 | 227 | %82,4 | CHP | %33,3 |
| Çoğulhan Mah. | 2 | 665 | %85,9 | CHP | %37,8 |
| Çukurpınar Mah. | 1 | 126 | %98,4 | AKP | %59,2 |
| Örenderesi Mah. | 1 | 32 | %100,0 | AKP | %51,6 |
| Örenli Mah. | 1 | 119 | %82,4 | CHP | %52,2 |
| İnci Mah. | 1 | 77 | %92,2 | CHP | %74,3 |
| İncirli Mah. | 1 | 174 | %79,3 | CHP | %81,7 |
| İğdemlik Mah. | 1 | 69 | %94,2 | AKP | %46,2 |