Seferihisar · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiSeferihisar ilçesi
%49,3
CHP birinci
39.470 geçerli oy · katılım %89,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Seferihisar ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %49,3 ile birinci; 39.470 geçerli oy, katılım %89,9.
Seferihisar
Kayıtlı seçmen 44.719 · Oy kullanan 40.220 (katılım %89,9) · Geçerli 39.470 · Geçersiz 750
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 19.449 | %49,3 |
| AKP | 7.811 | %19,8 |
| İYİ | 4.567 | %11,6 |
| DEM | 3.009 | %7,6 |
| MHP | 1.970 | %5,0 |
| ZAFER | 784 | %2,0 |
| MEMLEKET | 470 | %1,2 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 260 | %0,7 |
| YRP | 203 | %0,5 |
| GENÇPARTİ | 138 | %0,4 |
| TKP | 136 | %0,3 |
| BBP | 111 | %0,3 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 111 | %0,3 |
| AP | 79 | %0,2 |
| VATAN | 68 | %0,2 |
| SOL | 66 | %0,2 |
| ANAP | 54 | %0,1 |
| GBP | 43 | %0,1 |
| MİLLET | 28 | %0,1 |
| AB | 25 | %0,1 |
| HKP | 23 | %0,1 |
| HAK-PAR | 20 | %0,1 |
| TKH | 17 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 12 | %0,0 |
| YP | 9 | %0,0 |
| Mehmet Bayındır (bağımsız) | 3 | %0,0 |
| Sinan Gündoğdu (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Atatürk Mah. | 4 | 1.313 | %86,6 | CHP | %54,3 |
| Bengiler Mah. | 6 | 2.196 | %88,2 | CHP | %39,6 |
| Beyler Mah. | 1 | 347 | %92,8 | CHP | %44,1 |
| Camikebir Mah. | 26 | 9.360 | %91,1 | CHP | %52,7 |
| Cumhuriyet Mah. | 4 | 1.252 | %88,9 | CHP | %59,0 |
| Düzce Mah. | 3 | 1.000 | %91,3 | CHP | %46,3 |
| Gödence Mah. | 1 | 271 | %90,0 | CHP | %45,2 |
| Gölcük Mah. | 1 | 114 | %96,5 | CHP | %47,7 |
| Hıdırlık Mah. | 18 | 6.000 | %89,5 | CHP | %51,3 |
| Kavakdere Mah. | 1 | 248 | %92,7 | CHP | %43,5 |
| Mersin Alanı Mah. | 7 | 2.537 | %88,0 | CHP | %41,5 |
| Orhanlı Mah. | 3 | 1.097 | %91,7 | CHP | %43,9 |
| Payamlı Mah. | 4 | 1.459 | %90,8 | CHP | %40,8 |
| Sığacık Mah. | 9 | 3.295 | %89,7 | CHP | %63,9 |
| Tepecik Mah. | 8 | 2.689 | %89,2 | CHP | %48,6 |
| Turabiye Mah. | 14 | 5.235 | %88,6 | CHP | %40,7 |
| Turgut Mah. | 1 | 323 | %95,4 | CHP | %53,0 |
| Ulamış Mah. | 6 | 2.273 | %92,7 | CHP | %53,3 |
| Çamtepe Mah. | 1 | 101 | %91,1 | AKP | %43,7 |
| Çolak İbrahim Bey Mah. | 10 | 3.515 | %90,2 | CHP | %46,6 |
| İhsaniye Mah. | 1 | 94 | %100,0 | CHP | %62,2 |