Bornova · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiBornova ilçesi
%38,7
CHP birinci
303.717 geçerli oy · katılım %91,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Bornova ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %38,7 ile birinci; 303.717 geçerli oy, katılım %91,1.
Bornova
Kayıtlı seçmen 340.235 · Oy kullanan 310.007 (katılım %91,1) · Geçerli 303.717 · Geçersiz 6.290
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 117.486 | %38,7 |
| AKP | 75.281 | %24,8 |
| İYİ | 36.595 | %12,1 |
| DEM | 20.075 | %6,6 |
| TİP | 16.406 | %5,4 |
| MHP | 14.051 | %4,6 |
| ZAFER | 8.295 | %2,7 |
| MEMLEKET | 3.724 | %1,2 |
| YRP | 2.715 | %0,9 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1.532 | %0,5 |
| GENÇPARTİ | 1.406 | %0,5 |
| BBP | 1.321 | %0,4 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 849 | %0,3 |
| AP | 835 | %0,3 |
| TKP | 502 | %0,2 |
| ANAP | 417 | %0,1 |
| VATAN | 312 | %0,1 |
| SOL | 310 | %0,1 |
| MİLLET | 301 | %0,1 |
| GBP | 283 | %0,1 |
| AB | 260 | %0,1 |
| HKP | 129 | %0,0 |
| HAK-PAR | 115 | %0,0 |
| TKH | 111 | %0,0 |
| Mehmet Bayındır (bağımsız) | 95 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 93 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 64 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 55 | %0,0 |
| YP | 41 | %0,0 |
| Sinan Gündoğdu (bağımsız) | 28 | %0,0 |
| Kenan Kahraman (bağımsız) | 15 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 9 | %0,0 |
| Ramazan Üzün (bağımsız) | 6 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Atatürk Mah. | 63 | 23.531 | %91,1 | CHP | %42,3 |
| Barbaros Mah. | 26 | 9.254 | %91,7 | CHP | %45,1 |
| Beşyol Mah. | 1 | 286 | %93,7 | AKP | %48,7 |
| Birlik Mah. | 15 | 5.354 | %91,0 | CHP | %40,5 |
| Doğanlar Mah. | 43 | 15.811 | %89,7 | AKP | %37,2 |
| Egemenlik Mah. | 5 | 1.817 | %89,6 | CHP | %35,2 |
| Ergene Mah. | 27 | 9.433 | %91,5 | CHP | %47,9 |
| Erzene Mah. | 63 | 22.486 | %92,6 | CHP | %51,4 |
| Evka 3 Mah. | 44 | 16.060 | %93,0 | CHP | %49,3 |
| Evka 4 Mah. | 32 | 11.942 | %91,1 | CHP | %42,6 |
| Eğridere Mah. | 4 | 1.274 | %94,6 | AKP | %43,5 |
| Gazi Osman Paşa Mah. | 30 | 10.802 | %91,1 | CHP | %43,8 |
| Gökdere Mah. | 1 | 332 | %95,8 | CHP | %60,7 |
| Gürpınar Mah. | 24 | 8.701 | %90,5 | AKP | %34,5 |
| Işıklar Mah. | 5 | 1.790 | %89,8 | AKP | %29,6 |
| Karacaoğlan Mah. | 17 | 6.240 | %92,9 | CHP | %33,8 |
| Karaçam Mah. | 2 | 516 | %97,1 | AKP | %37,4 |
| Kavaklıdere Mah. | 6 | 2.235 | %91,3 | AKP | %47,7 |
| Kayadibi Mah. | 1 | 188 | %94,7 | AKP | %39,1 |
| Kazımdirik Mah. | 74 | 25.738 | %91,9 | CHP | %53,4 |
| Kemalpaşa Mah. | 23 | 8.403 | %88,6 | CHP | %33,4 |
| Kızılay Mah. | 36 | 13.015 | %89,7 | CHP | %36,3 |
| Koşukavak Mah. | 17 | 6.283 | %91,3 | CHP | %41,4 |
| Kurudere Mah. | 1 | 44 | %104,6 | CHP | %43,5 |
| Laka Mah. | 1 | 363 | %94,8 | AKP | %41,6 |
| Merkez Mah. | 13 | 4.678 | %90,1 | AKP | %32,3 |
| Meriç Mah. | 18 | 6.763 | %91,2 | CHP | %33,9 |
| Mevlana Mah. | 50 | 18.158 | %89,6 | AKP | %31,1 |
| Naldöken Mah. | 20 | 7.480 | %90,6 | CHP | %32,6 |
| Rafet Paşa Mah. | 40 | 14.274 | %92,5 | CHP | %40,9 |
| Sarnıçköy Mah. | 1 | 85 | %100,0 | AKP | %40,2 |
| Serintepe Mah. | 15 | 5.305 | %90,0 | AKP | %37,0 |
| Tuna Mah. | 17 | 5.938 | %92,4 | CHP | %41,2 |
| Yakaköy Mah. | 3 | 1.116 | %92,8 | CHP | %40,0 |
| Yeşilova Mah. | 67 | 24.942 | %91,7 | CHP | %36,6 |
| Yeşilçam Mah. | 8 | 2.840 | %88,6 | AKP | %39,7 |
| Yıldırım Beyazıt Mah. | 14 | 4.920 | %91,2 | CHP | %43,8 |
| Yunus Emre Mah. | 6 | 1.934 | %90,1 | AKP | %42,6 |
| Zafer Mah. | 21 | 7.565 | %90,2 | CHP | %39,0 |
| Çamkule Mah. | 13 | 4.563 | %87,5 | AKP | %46,2 |
| Çamiçi Mah. | 1 | 226 | %94,3 | CHP | %35,3 |
| Çınar Mah. | 9 | 3.390 | %91,2 | CHP | %38,9 |
| Çiçekli Mah. | 1 | 311 | %92,6 | CHP | %43,6 |
| Ümit Mah. | 9 | 3.105 | %90,7 | CHP | %31,6 |
| İnönü Mah. | 57 | 20.744 | %90,4 | CHP | %39,0 |