%34,6
CHP birinci
74.139 geçerli oy · katılım %91,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Bergama ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %34,6 ile birinci; 74.139 geçerli oy, katılım %91,6.
Kayıtlı seçmen 83.739 · Oy kullanan 76.709 (katılım %91,6) · Geçerli 74.139 · Geçersiz 2.570
Bergama Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 25.665 | %34,6 |
| AKP | 23.837 | %32,2 |
| İYİ | 9.147 | %12,3 |
| MHP | 5.456 | %7,4 |
| TİP | 1.996 | %2,7 |
| DEM | 1.818 | %2,5 |
| ZAFER | 1.422 | %1,9 |
| MEMLEKET | 1.159 | %1,6 |
| YRP | 839 | %1,1 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 502 | %0,7 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 346 | %0,5 |
| BBP | 331 | %0,5 |
| AP | 293 | %0,4 |
| GENÇPARTİ | 263 | %0,4 |
| ANAP | 152 | %0,2 |
| AB | 125 | %0,2 |
| HAK-PAR | 107 | %0,1 |
| GBP | 102 | %0,1 |
| SOL | 94 | %0,1 |
| MİLLET | 89 | %0,1 |
| VATAN | 83 | %0,1 |
| TKP | 77 | %0,1 |
| HKP | 63 | %0,1 |
| TKH | 43 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 26 | %0,0 |
| YP | 25 | %0,0 |
| Sinan Gündoğdu (bağımsız) | 24 | %0,0 |
| Mehmet Bayındır (bağımsız) | 23 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 10 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 10 | %0,0 |
| Ramazan Üzün (bağımsız) | 7 | %0,0 |
| Kenan Kahraman (bağımsız) | 3 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Bergama mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahmetbeyler Mah. | 1 | 197 | %92,9 | AKP | %46,4 |
| Akçenger Mah. | 1 | 180 | %98,3 | AKP | %43,5 |
| Alacalar Mah. | 1 | 119 | %97,5 | AKP | %67,9 |
| Alhatlı Mah. | 1 | 209 | %99,0 | AKP | %49,8 |
| Alibeyli Mah. | 2 | 413 | %95,6 | CHP | %49,9 |
| Armağanlar Mah. | 1 | 98 | %98,0 | AKP | %34,8 |
| Atatürk Mah. | 12 | 4.233 | %90,1 | AKP | %37,3 |
| Atmaca Mah. | 4 | 1.415 | %87,9 | AKP | %53,4 |
| Atçılar Mah. | 1 | 54 | %101,9 | AKP | %62,3 |
| Avunduk Mah. | 1 | 27 | %107,4 | AKP | %44,0 |
| Avunduruk Mah. | 1 | 57 | %100,0 | AKP | %46,8 |
| Ayaskent Mah. | 2 | 593 | %89,9 | AKP | %36,0 |
| Ayvatlar Mah. | 1 | 206 | %97,1 | AKP | %53,9 |
| Aziziye Mah. | 1 | 280 | %92,1 | CHP | %40,1 |
| Aşağıbey Mah. | 2 | 430 | %96,1 | AKP | %52,8 |
| Aşağıcuma Mah. | 2 | 426 | %96,5 | AKP | %40,9 |
| Aşağıılgındere Mah. | 1 | 86 | %100,0 | AKP | %37,7 |
| Aşağıkırıklar Mah. | 2 | 442 | %95,3 | CHP | %44,0 |
| Bahçelievler Mah. | 12 | 4.355 | %89,9 | CHP | %42,1 |
| Balaban Mah. | 1 | 26 | %103,9 | AKP | %40,0 |
| Barbaros Mah. | 2 | 427 | %86,2 | AKP | %33,2 |
| Bayramcılar Mah. | 1 | 138 | %92,8 | AKP | %72,6 |
| Bekirler Mah. | 1 | 21 | %109,5 | AKP | %47,6 |
| Bozköy Mah. | 1 | 243 | %92,6 | CHP | %33,9 |
| Bozyerler Mah. | 1 | 201 | %98,5 | AKP | %47,9 |
| Bölcek Mah. | 3 | 873 | %90,6 | CHP | %36,9 |
| Cevaplı Mah. | 1 | 56 | %103,6 | AKP | %54,4 |
| Dağıstan Mah. | 2 | 437 | %97,0 | AKP | %62,5 |
| Demircidere Mah. | 1 | 115 | %100,0 | CHP | %84,7 |
| Dereköy Mah. | 1 | 107 | %99,1 | AKP | %41,1 |
| Doğancı Mah. | 1 | 91 | %94,5 | AKP | %39,2 |
| Durmuşlar Mah. | 1 | 322 | %97,8 | AKP | %39,9 |
| Ertuğrul Mah. | 6 | 2.014 | %90,2 | CHP | %39,5 |
| Eğrigöl Mah. | 1 | 138 | %91,3 | CHP | %40,0 |
| Eğiller Mah. | 1 | 133 | %94,7 | AKP | %46,3 |
| Fatih Mah. | 38 | 14.088 | %90,6 | CHP | %35,0 |
| Ferizler Mah. | 1 | 153 | %93,5 | AKP | %36,2 |
| Fevzipaşa Mah. | 6 | 1.802 | %92,6 | CHP | %39,7 |
| Gaylan Mah. | 1 | 97 | %101,0 | AKP | %60,8 |
| Gaziosmanpaşa Mah. | 17 | 6.141 | %92,0 | CHP | %33,8 |
| Gazipaşa Mah. | 2 | 451 | %87,8 | CHP | %36,3 |
| Göbeller Mah. | 1 | 272 | %94,9 | CHP | %42,7 |
| Gökçeyurt Mah. | 1 | 46 | %104,4 | AKP | %37,0 |
| Göçbeyli Mah. | 4 | 1.278 | %89,8 | AKP | %37,8 |
| Gültepe Mah. | 1 | 22 | %127,3 | CHP | %35,7 |
| Güneşli Mah. | 1 | 188 | %101,1 | CHP | %38,0 |
| Hacıhamzalar Mah. | 1 | 160 | %93,1 | CHP | %38,9 |
| Hacılar (Dereköy Bucağı) Mah. | 1 | 150 | %98,0 | AKP | %50,7 |
| Hacılar (İsmailli Bucağı) Mah. | 1 | 112 | %94,6 | AKP | %62,1 |
| Halilağalar Mah. | 1 | 55 | %101,8 | AKP | %36,7 |
| Hamzalısüleymaniye Mah. | 1 | 93 | %98,9 | AKP | %37,7 |
| Hisarköy Mah. | 1 | 160 | %98,8 | AKP | %46,7 |
| Ilgıncaber Mah. | 1 | 64 | %101,6 | AKP | %41,1 |
| Kadıköy Mah. | 2 | 400 | %91,0 | CHP | %54,6 |
| Kaleardı Mah. | 1 | 59 | %96,6 | AKP | %38,6 |
| Kaplan (Göçbeyli Bucağı) Mah. | 1 | 51 | %109,8 | AKP | %53,9 |
| Kaplan (Yukarıbey Bucağı) Mah. | 1 | 261 | %93,1 | AKP | %49,8 |
| Kapukaya Mah. | 1 | 46 | %113,0 | CHP | %63,3 |
| Karahıdırlı Mah. | 1 | 151 | %96,7 | AKP | %58,9 |
| Karalar Mah. | 1 | 237 | %91,6 | AKP | %46,7 |
| Karaveliler Mah. | 2 | 485 | %93,6 | CHP | %63,9 |
| Katrancı Mah. | 1 | 120 | %97,5 | AKP | %48,1 |
| Kaşıkçı Mah. | 1 | 138 | %92,8 | AKP | %52,1 |
| Kıranlı Mah. | 1 | 320 | %93,4 | AKP | %56,7 |
| Kırcalar Mah. | 1 | 121 | %95,0 | AKP | %48,1 |
| Kızıltepe Mah. | 1 | 83 | %101,2 | AKP | %57,8 |
| Kocahaliller Mah. | 1 | 17 | %117,7 | AKP | %65,0 |
| Kocaköy Mah. | 1 | 27 | %107,4 | AKP | %75,9 |
| Koyuneli Mah. | 1 | 261 | %95,4 | AKP | %64,1 |
| Kozluca Mah. | 1 | 227 | %96,9 | AKP | %48,6 |
| Kurfallı Mah. | 1 | 227 | %90,3 | CHP | %31,4 |
| Kurtuluş Mah. | 5 | 1.646 | %89,9 | AKP | %40,9 |
| Mahmudiye Mah. | 1 | 204 | %93,6 | AKP | %40,2 |
| Maltepe Mah. | 24 | 8.636 | %90,1 | CHP | %37,2 |
| Maruflar Mah. | 1 | 51 | %98,0 | AKP | %40,0 |
| Merkez-Küçükkaya Mah. | 2 | 439 | %93,6 | CHP | %30,1 |
| Muratlar Mah. | 1 | 73 | %102,7 | AKP | %54,4 |
| Narlıca Mah. | 2 | 577 | %95,7 | CHP | %86,1 |
| Okçular Mah. | 1 | 207 | %94,7 | AKP | %47,1 |
| Oruşlar Mah. | 1 | 330 | %94,2 | AKP | %42,5 |
| Ovacık Mah. | 1 | 268 | %97,8 | CHP | %40,8 |
| Paşaköy Mah. | 1 | 114 | %85,1 | CHP | %45,7 |
| Pınarköy Mah. | 2 | 698 | %93,3 | CHP | %87,2 |
| Pirveliler Mah. | 1 | 129 | %97,7 | AKP | %63,9 |
| Rahmanlar Mah. | 1 | 105 | %102,9 | AKP | %61,7 |
| Sarıcalar Mah. | 1 | 236 | %90,7 | AKP | %38,1 |
| Sarıcaoğlu Mah. | 1 | 96 | %96,9 | AKP | %58,8 |
| Sarıdere Mah. | 1 | 330 | %96,1 | CHP | %72,9 |
| Sağancı Mah. | 1 | 264 | %89,4 | CHP | %35,5 |
| Seklik Mah. | 1 | 268 | %87,7 | AKP | %39,0 |
| Selçuk Mah. | 4 | 1.384 | %88,1 | AKP | %32,0 |
| Süleymanlı Mah. | 1 | 123 | %94,3 | CHP | %36,6 |
| Sindel Mah. | 1 | 146 | %90,4 | AKP | %30,4 |
| Talatpaşa Mah. | 2 | 622 | %91,6 | AKP | %35,9 |
| Tavukçukuru Mah. | 1 | 218 | %97,3 | AKP | %49,0 |
| Tekkedere Mah. | 1 | 190 | %94,7 | AKP | %44,3 |
| Tepeköy Mah. | 3 | 892 | %94,6 | CHP | %84,0 |
| Terzihaliller Mah. | 1 | 234 | %90,2 | AKP | %37,8 |
| Tırmanlar Mah. | 2 | 424 | %95,3 | AKP | %52,9 |
| Topallar Mah. | 1 | 185 | %98,4 | AKP | %50,6 |
| Turabey Mah. | 7 | 2.644 | %89,2 | AKP | %35,3 |
| Tiyelti Mah. | 1 | 140 | %90,7 | AKP | %43,8 |
| Ulucamii Mah. | 2 | 693 | %90,3 | AKP | %34,1 |
| Yalnızdam Mah. | 1 | 72 | %94,4 | AKP | %46,9 |
| Yalnızev Mah. | 2 | 546 | %97,3 | CHP | %87,2 |
| Yenikent Mah. | 2 | 768 | %92,1 | CHP | %32,9 |
| Yeniler Mah. | 1 | 103 | %98,1 | AKP | %50,5 |
| Yerlitahtacı Mah. | 1 | 142 | %97,2 | CHP | %80,0 |
| Yortanlı Mah. | 1 | 53 | %100,0 | AKP | %48,0 |
| Yukarıada Mah. | 1 | 268 | %96,6 | AKP | %44,5 |
| Yukarıbey Mah. | 3 | 830 | %93,9 | CHP | %36,1 |
| Yukarıcuma Mah. | 1 | 171 | %95,9 | AKP | %38,2 |
| Yukarıkırıklar Mah. | 1 | 115 | %93,9 | CHP | %40,0 |
| Zafer Mah. | 9 | 3.264 | %89,6 | CHP | %40,8 |
| Zağnoz Mah. | 1 | 77 | %100,0 | CHP | %43,1 |
| Zeytindağ Mah. | 7 | 2.099 | %87,9 | AKP | %42,4 |
| Çakırlar Mah. | 1 | 59 | %106,8 | AKP | %62,9 |
| Çalıbahçe Mah. | 1 | 51 | %103,9 | AKP | %63,5 |
| Çaltıkoru Mah. | 1 | 49 | %98,0 | AKP | %53,5 |
| Çamavlu Mah. | 2 | 426 | %97,0 | CHP | %52,8 |
| Çamköy Mah. | 1 | 147 | %95,2 | CHP | %47,4 |
| Çamoba Mah. | 1 | 66 | %100,0 | AKP | %52,4 |
| Çeltikçi Mah. | 1 | 155 | %96,1 | AKP | %49,7 |
| Çobanlar Mah. | 1 | 100 | %91,0 | CHP | %41,2 |
| Çürükbağlar Mah. | 1 | 117 | %99,2 | AKP | %62,2 |
| Çitköy Mah. | 1 | 171 | %97,1 | AKP | %32,9 |
| Öksüzler Mah. | 1 | 134 | %97,8 | AKP | %42,6 |
| Örenli Mah. | 1 | 349 | %95,7 | AKP | %55,5 |
| Örlemiş Mah. | 1 | 237 | %95,4 | AKP | %38,4 |
| Ürkütler Mah. | 1 | 151 | %94,0 | AKP | %64,8 |
| Üçtepe Mah. | 1 | 72 | %91,7 | AKP | %70,5 |
| İkizler Mah. | 1 | 118 | %100,9 | AKP | %63,0 |
| İncecikler Mah. | 1 | 179 | %96,7 | AKP | %42,4 |
| İneşir Mah. | 1 | 116 | %97,4 | AKP | %53,8 |
| İnkılap Mah. | 3 | 1.134 | %90,2 | CHP | %35,0 |
| İslamsaray Mah. | 3 | 948 | %89,8 | AKP | %40,1 |
| İsmailli Mah. | 1 | 161 | %90,1 | AKP | %60,8 |