%33,4
CHP birinci
27.175 geçerli oy · katılım %90,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Bayındır ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %33,4 ile birinci; 27.175 geçerli oy, katılım %90,2.
Kayıtlı seçmen 31.497 · Oy kullanan 28.412 (katılım %90,2) · Geçerli 27.175 · Geçersiz 1.237
Bayındır Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 9.065 | %33,4 |
| AKP | 8.484 | %31,2 |
| İYİ | 2.482 | %9,1 |
| MHP | 2.279 | %8,4 |
| DEM | 2.011 | %7,4 |
| TİP | 599 | %2,2 |
| ZAFER | 420 | %1,6 |
| YRP | 364 | %1,3 |
| MEMLEKET | 322 | %1,2 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 187 | %0,7 |
| Mehmet Bayındır (bağımsız) | 168 | %0,6 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 141 | %0,5 |
| BBP | 100 | %0,4 |
| GENÇPARTİ | 90 | %0,3 |
| AP | 83 | %0,3 |
| ANAP | 53 | %0,2 |
| AB | 43 | %0,2 |
| VATAN | 40 | %0,2 |
| GBP | 38 | %0,1 |
| HAK-PAR | 35 | %0,1 |
| MİLLET | 34 | %0,1 |
| SOL | 34 | %0,1 |
| TKP | 29 | %0,1 |
| HKP | 22 | %0,1 |
| TKH | 14 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 13 | %0,1 |
| YP | 12 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 4 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 3 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
| Sinan Gündoğdu (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| Kenan Kahraman (bağımsız) | 2 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Bayındır mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Alankıyı Mah. | 1 | 232 | %97,0 | AKP | %39,5 |
| Alanköy Mah. | 1 | 149 | %88,6 | AKP | %61,1 |
| Arıkbaşı Mah. | 2 | 663 | %88,7 | CHP | %34,1 |
| Atatürk Mah. | 2 | 476 | %93,3 | CHP | %40,2 |
| Balcılar Mah. | 1 | 247 | %98,4 | AKP | %38,3 |
| Bıyıklar Mah. | 2 | 468 | %89,7 | AKP | %37,5 |
| Buruncuk Mah. | 1 | 376 | %91,5 | CHP | %35,7 |
| Camii Mah. | 2 | 495 | %88,5 | AKP | %37,7 |
| Cumhuriyet Mah. | 2 | 584 | %91,8 | CHP | %38,1 |
| Demircilik Mah. | 2 | 669 | %87,6 | AKP | %33,2 |
| Dereköy Mah. | 1 | 207 | %95,2 | AKP | %43,6 |
| Dernekli Mah. | 1 | 127 | %98,4 | CHP | %63,9 |
| Elifli Mah. | 1 | 248 | %93,2 | CHP | %40,7 |
| Ergenli Mah. | 1 | 381 | %85,3 | AKP | %33,0 |
| Fatih Mah. | 7 | 2.660 | %88,2 | CHP | %32,2 |
| Fırınlı Mah. | 3 | 911 | %86,8 | CHP | %34,6 |
| Gaziler Mah. | 1 | 41 | %100,0 | AKP | %59,0 |
| Hacı Beşir Mah. | 2 | 552 | %88,2 | AKP | %35,4 |
| Hacı İbrahim Mah. | 3 | 1.083 | %86,2 | AKP | %34,3 |
| Hasköy Mah. | 2 | 604 | %92,2 | CHP | %34,7 |
| Hatay Mah. | 2 | 433 | %82,5 | CHP | %46,0 |
| Havuzbaşı Mah. | 1 | 276 | %93,5 | DEM | %81,4 |
| Hisarlık Mah. | 1 | 247 | %96,4 | AKP | %55,4 |
| Kabaağaç Mah. | 1 | 46 | %91,3 | AKP | %38,5 |
| Karahalilli Mah. | 1 | 342 | %89,8 | CHP | %34,0 |
| Karahayıt Mah. | 1 | 27 | %107,4 | AKP | %55,2 |
| Karapınar Mah. | 1 | 60 | %98,3 | CHP | %38,6 |
| Karaveliler Mah. | 2 | 518 | %94,0 | AKP | %27,4 |
| Kızılcaağaç Mah. | 1 | 193 | %88,1 | AKP | %50,0 |
| Kızılcaova Mah. | 2 | 756 | %89,8 | CHP | %32,0 |
| Kızılkeçili Mah. | 2 | 419 | %84,0 | AKP | %65,6 |
| Kızıloba Mah. | 2 | 553 | %93,0 | AKP | %45,7 |
| Kurt Mah. | 2 | 595 | %84,9 | AKP | %33,4 |
| Lütuflar Mah. | 1 | 352 | %95,7 | AKP | %59,3 |
| Mektep Mah. | 2 | 635 | %89,9 | DEM | %38,8 |
| Mithatpaşa Mah. | 2 | 580 | %85,5 | CHP | %37,5 |
| Necati Uza Mah. | 3 | 812 | %92,1 | AKP | %72,8 |
| Orta Mah. | 1 | 200 | %88,0 | AKP | %34,7 |
| Osmanlar Mah. | 1 | 228 | %100,9 | AKP | %58,9 |
| Pınarlı Mah. | 3 | 1.069 | %89,3 | CHP | %37,1 |
| Sadıkpaşa Mah. | 10 | 3.694 | %89,2 | CHP | %37,1 |
| Sarıyurt Mah. | 1 | 307 | %90,6 | AKP | %50,9 |
| Söğütören Mah. | 2 | 558 | %95,9 | AKP | %46,6 |
| Tokatbaşı Mah. | 1 | 362 | %97,5 | CHP | %35,0 |
| Turan Mah. | 1 | 348 | %92,0 | CHP | %75,5 |
| Yakacık Mah. | 2 | 474 | %89,0 | CHP | %36,3 |
| Yakapınar Mah. | 2 | 748 | %90,9 | CHP | %72,3 |
| Yeni Mah. | 2 | 583 | %86,6 | CHP | %43,2 |
| Yenice Mah. | 1 | 111 | %84,7 | AKP | %35,2 |
| Yeşilova Mah. | 2 | 575 | %88,9 | CHP | %33,3 |
| Yusuflu Mah. | 2 | 693 | %86,0 | CHP | %37,9 |
| Zeytinova Mah. | 4 | 1.057 | %93,1 | CHP | %43,2 |
| Çamlıbel Mah. | 1 | 213 | %97,7 | AKP | %33,3 |
| Çenikler Mah. | 1 | 70 | %94,3 | AKP | %67,2 |
| Çınar Mah. | 1 | 102 | %110,8 | AKP | %48,6 |
| Çınardibi Mah. | 2 | 653 | %95,7 | CHP | %46,1 |
| Çırpı Cami Mah. | 2 | 746 | %91,4 | DEM | %41,2 |
| Çiftçigediği Mah. | 1 | 173 | %93,6 | CHP | %63,6 |
| İbrahimçavuş Mah. | 2 | 516 | %93,8 | CHP | %37,2 |