Şişli · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiŞişli ilçesi
%43,8
CHP birinci
175.375 geçerli oy · katılım %87,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Şişli ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %43,8 ile birinci; 175.375 geçerli oy, katılım %87,8.
Şişli
Kayıtlı seçmen 203.098 · Oy kullanan 178.359 (katılım %87,8) · Geçerli 175.375 · Geçersiz 2.984
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 76.756 | %43,8 |
| AKP | 37.384 | %21,3 |
| İYİ | 17.090 | %9,7 |
| TİP | 13.424 | %7,7 |
| DEM | 12.000 | %6,8 |
| MHP | 6.599 | %3,8 |
| ZAFER | 3.878 | %2,2 |
| YRP | 2.418 | %1,4 |
| MEMLEKET | 1.478 | %0,8 |
| BBP | 793 | %0,5 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 739 | %0,4 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 502 | %0,3 |
| GENÇPARTİ | 423 | %0,2 |
| TKP | 396 | %0,2 |
| AP | 279 | %0,2 |
| SOL | 217 | %0,1 |
| ANAP | 206 | %0,1 |
| VATAN | 150 | %0,1 |
| MİLLET | 121 | %0,1 |
| GBP | 119 | %0,1 |
| AB | 87 | %0,1 |
| TKH | 77 | %0,0 |
| HAK-PAR | 58 | %0,0 |
| HKP | 46 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 28 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 27 | %0,0 |
| YP | 24 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 14 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 7 | %0,0 |
| Tayfun Koca (bağımsız) | 7 | %0,0 |
| Lütfü Karayel (bağımsız) | 6 | %0,0 |
| Sezgin Sincar (bağımsız) | 5 | %0,0 |
| Sezen Özen (bağımsız) | 5 | %0,0 |
| Fehmi Öztürk (bağımsız) | 4 | %0,0 |
| Adnan Yelmen (bağımsız) | 4 | %0,0 |
| Derya Akdemir (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| Murat Ünal (bağımsız) | 2 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 19 Mayıs Mah. | 23 | 8.073 | %87,0 | CHP | %46,0 |
| Bozkurt Mah. | 23 | 8.394 | %85,9 | CHP | %53,1 |
| Cumhuriyet Mah. | 15 | 5.542 | %80,7 | CHP | %56,1 |
| Duatepe Mah. | 18 | 6.249 | %88,1 | CHP | %51,2 |
| Ergenekon Mah. | 5 | 1.794 | %83,6 | CHP | %50,3 |
| Esentepe Mah. | 15 | 5.416 | %89,6 | CHP | %50,1 |
| Eskişehir Mah. | 23 | 8.697 | %85,7 | CHP | %38,4 |
| Feriköy Mah. | 30 | 11.254 | %88,0 | CHP | %48,3 |
| Fulya Mah. | 36 | 13.257 | %89,0 | CHP | %52,1 |
| Gülbahar Mah. | 46 | 17.179 | %88,4 | CHP | %37,9 |
| Halaskargazi Mah. | 4 | 1.228 | %84,8 | CHP | %55,2 |
| Halide Edip Adıvar Mah. | 35 | 12.698 | %90,9 | CHP | %34,8 |
| Halil Rıfat Paşa Mah. | 12 | 4.053 | %91,2 | CHP | %44,3 |
| Harbiye Mah. | 5 | 1.562 | %86,1 | CHP | %63,4 |
| Kaptanpaşa Mah. | 7 | 2.397 | %91,3 | CHP | %56,1 |
| Kuştepe Mah. | 30 | 11.037 | %82,3 | AKP | %37,1 |
| Mahmut Şevket Paşa Mah. | 37 | 13.950 | %90,5 | CHP | %44,1 |
| Mecidiyeköy Mah. | 40 | 14.637 | %87,8 | CHP | %37,7 |
| Merkez Mah. | 28 | 10.321 | %85,8 | CHP | %57,8 |
| Meşrutiyet Mah. | 15 | 5.587 | %88,1 | CHP | %49,9 |
| Paşa Mah. | 38 | 13.992 | %89,5 | CHP | %33,5 |
| Teşvikiye Mah. | 25 | 8.922 | %88,4 | CHP | %65,9 |
| Yayla Mah. | 23 | 8.624 | %89,5 | AKP | %34,3 |
| İnönü Mah. | 7 | 2.303 | %83,9 | CHP | %36,2 |
| İzzet Paşa Mah. | 16 | 5.932 | %88,2 | CHP | %33,3 |