Pendik · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiPendik ilçesi
%40,0
AK PARTİ birinci
490.440 geçerli oy · katılım %91,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Pendik ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %40,0 ile birinci; 490.440 geçerli oy, katılım %91,3.
Pendik
Kayıtlı seçmen 547.235 · Oy kullanan 499.802 (katılım %91,3) · Geçerli 490.440 · Geçersiz 9.362
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 195.971 | %40,0 |
| CHP | 120.496 | %24,6 |
| MHP | 38.896 | %7,9 |
| İYİ | 37.226 | %7,6 |
| DEM | 26.535 | %5,4 |
| YRP | 19.316 | %3,9 |
| ZAFER | 16.093 | %3,3 |
| TİP | 15.411 | %3,1 |
| MEMLEKET | 5.653 | %1,2 |
| BBP | 4.989 | %1,0 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2.537 | %0,5 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1.327 | %0,3 |
| GENÇPARTİ | 1.182 | %0,2 |
| AP | 1.117 | %0,2 |
| ANAP | 570 | %0,1 |
| TKP | 426 | %0,1 |
| AB | 393 | %0,1 |
| SOL | 378 | %0,1 |
| MİLLET | 349 | %0,1 |
| VATAN | 333 | %0,1 |
| GBP | 264 | %0,1 |
| HAK-PAR | 237 | %0,1 |
| TKH | 168 | %0,0 |
| HKP | 137 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 115 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 66 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 62 | %0,0 |
| Derya Akdemir (bağımsız) | 56 | %0,0 |
| YP | 54 | %0,0 |
| Lütfü Karayel (bağımsız) | 34 | %0,0 |
| Sezgin Sincar (bağımsız) | 17 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 12 | %0,0 |
| Murat Ünal (bağımsız) | 11 | %0,0 |
| Sezen Özen (bağımsız) | 9 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ahmet Yesevi Mah. | 59 | 21.714 | %91,2 | AKP | %36,3 |
| Bahçelievler Mah. | 27 | 9.873 | %92,3 | CHP | %32,5 |
| Ballıca Mah. | 2 | 449 | %94,7 | AKP | %41,0 |
| Batı Mah. | 29 | 10.748 | %90,9 | CHP | %46,4 |
| Doğu Mah. | 34 | 12.348 | %90,5 | CHP | %36,3 |
| Dumlupınar Mah. | 53 | 20.142 | %91,1 | AKP | %48,9 |
| Emirli Mah. | 1 | 183 | %97,3 | CHP | %30,7 |
| Ertuğrul Gazi Mah. | 27 | 9.868 | %91,2 | AKP | %39,9 |
| Esenler Mah. | 65 | 24.119 | %91,8 | AKP | %47,4 |
| Esenyalı Mah. | 28 | 10.338 | %90,8 | AKP | %49,1 |
| Fatih Mah. | 42 | 15.679 | %90,3 | AKP | %44,4 |
| Fevzi Çakmak Mah. | 77 | 28.378 | %91,7 | AKP | %49,1 |
| Göçbeyli Mah. | 3 | 1.018 | %94,5 | AKP | %53,6 |
| Güllü Bağlar Mah. | 35 | 13.224 | %92,2 | AKP | %44,7 |
| Güzelyalı Mah. | 69 | 25.542 | %91,4 | AKP | %41,7 |
| Harmandere Mah. | 18 | 6.479 | %91,0 | CHP | %36,7 |
| Kavakpınar Mah. | 124 | 46.809 | %91,5 | AKP | %43,9 |
| Kaynarca Mah. | 99 | 35.863 | %91,0 | AKP | %41,0 |
| Kurna Mah. | 3 | 854 | %94,2 | AKP | %43,3 |
| Kurtdoğmuş Mah. | 1 | 387 | %94,8 | AKP | %43,3 |
| Kurtköy Mah. | 73 | 27.224 | %91,5 | AKP | %39,4 |
| Orhangazi Mah. | 55 | 20.716 | %91,7 | AKP | %47,0 |
| Orta Mah. | 9 | 2.871 | %90,8 | AKP | %41,9 |
| Ramazanoğlu Mah. | 5 | 1.884 | %92,0 | AKP | %37,2 |
| Sanayi Mah. | 6 | 2.239 | %91,3 | AKP | %38,2 |
| Sapan Bağları Mah. | 25 | 9.241 | %91,5 | CHP | %37,7 |
| Sülüntepe Mah. | 49 | 18.462 | %91,5 | AKP | %36,3 |
| Velibaba Mah. | 81 | 29.019 | %92,4 | AKP | %44,8 |
| Yayalar Mah. | 27 | 9.988 | %91,9 | AKP | %37,2 |
| Yeni Mah. | 34 | 12.597 | %92,0 | CHP | %40,0 |
| Yenişehir Mah. | 127 | 47.108 | %89,5 | CHP | %38,7 |
| Yeşilbağlar Mah. | 14 | 5.068 | %92,4 | CHP | %32,7 |
| Çamlık Mah. | 36 | 13.208 | %92,4 | AKP | %38,3 |
| Çamçeşme Mah. | 64 | 23.984 | %91,1 | AKP | %51,2 |
| Çınardere Mah. | 42 | 15.481 | %91,6 | AKP | %39,0 |
| Şeyhli Mah. | 38 | 14.130 | %92,2 | AKP | %41,9 |