Bakırköy · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiBakırköy ilçesi
%49,5
CHP birinci
149.515 geçerli oy · katılım %89,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Bakırköy ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %49,5 ile birinci; 149.515 geçerli oy, katılım %89,6.
Bakırköy
Kayıtlı seçmen 169.334 · Oy kullanan 151.679 (katılım %89,6) · Geçerli 149.515 · Geçersiz 2.164
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 74.077 | %49,5 |
| AKP | 26.157 | %17,5 |
| İYİ | 17.888 | %12,0 |
| TİP | 11.404 | %7,6 |
| DEM | 6.302 | %4,2 |
| MHP | 4.670 | %3,1 |
| ZAFER | 3.066 | %2,1 |
| YRP | 1.640 | %1,1 |
| MEMLEKET | 1.241 | %0,8 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 639 | %0,4 |
| BBP | 594 | %0,4 |
| GENÇPARTİ | 272 | %0,2 |
| TKP | 240 | %0,2 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 229 | %0,2 |
| ANAP | 214 | %0,1 |
| VATAN | 166 | %0,1 |
| SOL | 117 | %0,1 |
| MİLLET | 111 | %0,1 |
| GBP | 100 | %0,1 |
| AB | 82 | %0,1 |
| Muhammet Ali Okul (bağımsız) | 70 | %0,1 |
| TKH | 48 | %0,0 |
| HAK-PAR | 45 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 34 | %0,0 |
| HKP | 33 | %0,0 |
| Adnan Yelmen (bağımsız) | 24 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 16 | %0,0 |
| Sezen Özen (bağımsız) | 10 | %0,0 |
| Fehmi Öztürk (bağımsız) | 10 | %0,0 |
| İlhan Varlık (bağımsız) | 6 | %0,0 |
| Derya Akdemir (bağımsız) | 4 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 3 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
| Tayfun Koca (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ataköy 1. Kısım Mah. | 4 | 1.331 | %90,0 | CHP | %57,0 |
| Ataköy 2-5-6. Kısım Mah. | 29 | 10.763 | %91,8 | CHP | %52,2 |
| Ataköy 3-4-11. Kısım Mah. | 18 | 6.400 | %91,7 | CHP | %58,8 |
| Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. | 55 | 19.898 | %91,6 | CHP | %58,6 |
| Basınköy Mah. | 12 | 4.412 | %90,6 | CHP | %38,2 |
| Cevizlik Mah. | 11 | 3.947 | %83,7 | CHP | %50,7 |
| Kartaltepe Mah. | 77 | 28.185 | %90,7 | CHP | %49,1 |
| Osmaniye Mah. | 49 | 17.741 | %90,2 | CHP | %38,5 |
| Sakızağacı Mah. | 18 | 6.682 | %83,3 | CHP | %51,9 |
| Yenimahalle Mah. | 14 | 5.079 | %86,2 | CHP | %49,9 |
| Yeşilköy Mah. | 51 | 18.600 | %85,5 | CHP | %57,0 |
| Yeşilyurt Mah. | 15 | 5.525 | %90,8 | CHP | %54,7 |
| Zeytinlik Mah. | 12 | 4.035 | %85,8 | CHP | %53,3 |
| Zuhuratbaba Mah. | 44 | 15.770 | %90,6 | CHP | %51,5 |
| Şenlikköy Mah. | 56 | 20.966 | %90,8 | CHP | %37,6 |