%30,3
AK PARTİ birinci
27.955 geçerli oy · katılım %83,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Yalvaç ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %30,3 ile birinci; 27.955 geçerli oy, katılım %83,6.
Kayıtlı seçmen 34.757 · Oy kullanan 29.063 (katılım %83,6) · Geçerli 27.955 · Geçersiz 1.108
Yalvaç Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 8.466 | %30,3 |
| MHP | 7.804 | %27,9 |
| CHP | 5.055 | %18,1 |
| İYİ | 3.652 | %13,1 |
| YRP | 1.287 | %4,6 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 348 | %1,2 |
| ZAFER | 341 | %1,2 |
| MEMLEKET | 194 | %0,7 |
| BBP | 126 | %0,5 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 116 | %0,4 |
| AP | 93 | %0,3 |
| DEM | 89 | %0,3 |
| ANAP | 64 | %0,2 |
| VATAN | 51 | %0,2 |
| TİP | 48 | %0,2 |
| GENÇPARTİ | 44 | %0,2 |
| HAK-PAR | 38 | %0,1 |
| HKP | 29 | %0,1 |
| MİLLET | 25 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 21 | %0,1 |
| TKP | 19 | %0,1 |
| TKH | 11 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 10 | %0,0 |
| SOL | 8 | %0,0 |
| Mustafa Aydemir (bağımsız) | 7 | %0,0 |
| YP | 6 | %0,0 |
| Ali İhsan Ulusal (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Yalvaç mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abacılar Mah. | 1 | 268 | %88,8 | MHP | %39,1 |
| Akköprü Mah. | 1 | 178 | %88,2 | MHP | %34,7 |
| Akçaşar Köyü | 1 | 175 | %92,6 | MHP | %47,8 |
| Altıkapı Köyü | 1 | 176 | %83,0 | MHP | %50,4 |
| Ayvalı Köyü | 1 | 344 | %81,4 | AKP | %42,3 |
| Aşağı Kaşıkara Köyü | 2 | 419 | %97,1 | MHP | %38,2 |
| Aşağıtırtar Köyü | 1 | 201 | %92,5 | AKP | %44,7 |
| Bahtiyar Köyü | 2 | 529 | %86,0 | AKP | %31,3 |
| Bahçelievler Mah. | 3 | 1.043 | %85,0 | MHP | %27,1 |
| Bağkonak Köyü | 3 | 912 | %67,3 | CHP | %42,2 |
| Bağlar Mah. | 2 | 593 | %81,1 | MHP | %30,0 |
| Bağlarbaşı Köyü | 1 | 255 | %85,9 | AKP | %56,7 |
| Celeptaş Köyü | 1 | 254 | %83,5 | MHP | %44,1 |
| Cumhuriyet Mah. | 4 | 1.132 | %89,1 | MHP | %30,1 |
| Debbağlar Mah. | 3 | 1.011 | %86,7 | MHP | %27,8 |
| Dedeçam Köyü | 2 | 765 | %64,2 | AKP | %48,6 |
| Eski Mah. | 2 | 403 | %90,8 | MHP | %35,0 |
| Eyüpler Köyü | 2 | 459 | %91,5 | AKP | %36,8 |
| Eğirler Köyü | 1 | 325 | %82,2 | CHP | %38,4 |
| Fatih Mah. | 2 | 506 | %84,6 | MHP | %28,2 |
| Gökçeali Köyü | 1 | 70 | %88,6 | MHP | %33,9 |
| Görgü Bayram Mah. | 1 | 326 | %87,7 | CHP | %25,8 |
| Görgü Camii Mah. | 3 | 849 | %82,1 | MHP | %26,6 |
| Görgüorta Mah. | 2 | 497 | %89,7 | AKP | %26,4 |
| Hüyüklü-Eskigeçit Mah. | 1 | 203 | %74,4 | AKP | %32,2 |
| Hüyüklü-Mescit Mah. | 1 | 190 | %81,6 | CHP | %41,4 |
| Hüyüklü-Nalbant Mah. | 1 | 110 | %70,0 | AKP | %35,6 |
| Hüyüklü-Yanarık Mah. | 1 | 316 | %78,2 | AKP | %36,0 |
| Hüyüklü-Yeni Mah. | 2 | 532 | %73,7 | AKP | %27,4 |
| Hisarardı Köyü | 1 | 232 | %81,0 | MHP | %29,1 |
| Kaşaşağı Mah. | 1 | 240 | %82,9 | MHP | %32,6 |
| Kaşcami Mah. | 1 | 327 | %88,1 | MHP | %40,6 |
| Kaşhacıbey Mah. | 1 | 281 | %87,9 | MHP | %31,2 |
| Kaşyukarı Mah. | 4 | 1.180 | %86,7 | MHP | %28,8 |
| Kırkbaş Köyü | 1 | 301 | %85,1 | YRP | %32,0 |
| Kızılca Mah. | 1 | 249 | %85,5 | MHP | %31,4 |
| Koruyaka Köyü | 2 | 650 | %78,5 | AKP | %36,5 |
| Kozluçay Köyü | 3 | 1.189 | %72,7 | AKP | %31,4 |
| Kumdanlı Köyü | 3 | 1.001 | %86,0 | AKP | %30,0 |
| Kurusarı Köyü | 1 | 167 | %84,4 | MHP | %54,1 |
| Kuyucak Köyü | 2 | 671 | %89,1 | AKP | %53,0 |
| Kuşku Mah. | 1 | 218 | %88,5 | AKP | %35,3 |
| Körküler Köyü | 3 | 904 | %79,2 | CHP | %56,8 |
| Leblebiciler Mah. | 3 | 1.054 | %87,5 | MHP | %28,8 |
| Mısırlı Köyü | 1 | 308 | %94,5 | AKP | %54,4 |
| Müderris Mah. | 3 | 997 | %87,4 | MHP | %35,3 |
| Pazar Aşağı Mah. | 3 | 1.023 | %83,1 | MHP | %34,6 |
| Pazar Yukarı Mah. | 2 | 516 | %82,2 | MHP | %34,8 |
| Salur Mah. | 1 | 338 | %85,5 | MHP | %38,4 |
| Sanayi Mah. | 1 | 336 | %87,5 | MHP | %33,1 |
| Saray Mah. | 2 | 481 | %89,6 | MHP | %38,4 |
| Sağır Köyü | 1 | 167 | %86,8 | İYİ | %27,1 |
| Sofular Mah. | 1 | 260 | %93,1 | MHP | %41,7 |
| Sücüllü Köyü | 4 | 1.218 | %82,9 | AKP | %45,3 |
| Taşevi Köyü | 1 | 248 | %92,7 | MHP | %62,8 |
| Terziler Köyü | 1 | 245 | %86,1 | AKP | %42,9 |
| Tokmacık Köyü | 2 | 617 | %76,0 | CHP | %46,1 |
| Yarıkkaya Köyü | 1 | 377 | %88,9 | MHP | %33,9 |
| Yağcılar Köyü | 2 | 508 | %90,0 | AKP | %46,2 |
| Yukarıkaşıkara Köyü | 3 | 895 | %83,6 | AKP | %34,3 |
| Yukarıtırtar Köyü | 1 | 117 | %85,5 | AKP | %35,4 |
| Zafer Mah. | 4 | 1.170 | %86,6 | MHP | %30,4 |
| Çakırçal Köyü | 1 | 120 | %89,2 | AKP | %34,0 |
| Çamharman Köyü | 1 | 333 | %82,3 | MHP | %45,5 |
| Çarşı Mah. | 2 | 411 | %86,1 | MHP | %29,9 |
| Çetince Köyü | 3 | 1.077 | %80,0 | AKP | %35,5 |
| Özbayat Köyü | 2 | 719 | %70,5 | AKP | %53,2 |
| Özgüney Köyü | 2 | 442 | %89,1 | AKP | %80,5 |
| İleği Köyü | 2 | 129 | %95,4 | MHP | %50,0 |