%45,2
YEŞİL SOL PARTİ birinci
11.194 geçerli oy · katılım %75,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Tuzluca ilçesinde Milletvekili oylamasında YEŞİL SOL PARTİ %45,2 ile birinci; 11.194 geçerli oy, katılım %75,1.
Kayıtlı seçmen 15.743 · Oy kullanan 11.815 (katılım %75,1) · Geçerli 11.194 · Geçersiz 621
Tuzluca Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| DEM | 5.064 | %45,2 |
| AKP | 3.275 | %29,3 |
| İYİ | 1.238 | %11,1 |
| CHP | 663 | %5,9 |
| MHP | 444 | %4,0 |
| SOL | 68 | %0,6 |
| MEMLEKET | 57 | %0,5 |
| YRP | 53 | %0,5 |
| BBP | 52 | %0,5 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 38 | %0,3 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 37 | %0,3 |
| ANAP | 32 | %0,3 |
| AP | 32 | %0,3 |
| AB | 30 | %0,3 |
| TKP | 21 | %0,2 |
| HAK-PAR | 16 | %0,1 |
| GBP | 13 | %0,1 |
| HKP | 12 | %0,1 |
| VATAN | 10 | %0,1 |
| TKH | 9 | %0,1 |
| MİLLET | 8 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 8 | %0,1 |
| YP | 5 | %0,0 |
| Savaş Kaya (bağımsız) | 5 | %0,0 |
| GENÇPARTİ | 3 | %0,0 |
| Ayhan Aydın (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Tuzluca mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abbasgöl Köyü | 2 | 442 | %74,7 | DEM | %72,4 |
| Akdeğirmen Köyü | 1 | 44 | %68,2 | İYİ | %78,6 |
| Akdiz Köyü | 1 | 50 | %94,0 | AKP | %91,5 |
| Akoluk Köyü | 1 | 46 | %91,3 | İYİ | %41,5 |
| Alhanlı Köyü | 1 | 28 | %92,9 | DEM | %44,0 |
| Aliköse Köyü | 1 | 91 | %76,9 | AKP | %44,9 |
| Arslanlı Köyü | 1 | 98 | %73,5 | DEM | %64,2 |
| Ağabey Köyü | 1 | 58 | %98,3 | İYİ | %43,4 |
| Aşağı Mah. | 3 | 823 | %75,8 | DEM | %62,0 |
| Aşağıaktaş Köyü | 1 | 95 | %67,4 | AKP | %44,1 |
| Aşağıcivanlı Köyü | 1 | 44 | %93,2 | AKP | %73,7 |
| Aşağıkatırlı Köyü | 1 | 142 | %80,3 | DEM | %58,8 |
| Aşağısutaşlı Köyü | 1 | 108 | %71,3 | AKP | %64,9 |
| Aşağıçıyrıklı Köyü | 1 | 119 | %90,8 | AKP | %48,5 |
| Badıllı Köyü | 1 | 46 | %87,0 | DEM | %55,0 |
| Bahçecik Köyü | 1 | 101 | %68,3 | DEM | %39,3 |
| Bahçelimeydan Köyü | 1 | 69 | %84,1 | AKP | %46,6 |
| Bağlan Köyü | 1 | 19 | %84,2 | AKP | %53,3 |
| Beyler Köyü | 1 | 69 | %95,7 | DEM | %65,2 |
| Beyoğlu Köyü | 1 | 74 | %74,3 | İYİ | %46,0 |
| Bostanlı Köyü | 1 | 20 | %70,0 | AKP | %35,7 |
| Buruksu Köyü | 1 | 70 | %62,9 | AKP | %42,5 |
| Canderviş Köyü | 1 | 78 | %82,1 | AKP | %53,2 |
| Cumhuriyet Mah. | 4 | 1.429 | %73,3 | DEM | %47,8 |
| Doğanyurt Köyü | 1 | 280 | %69,6 | DEM | %85,0 |
| Elmalık Köyü | 1 | 27 | %88,9 | AKP | %68,2 |
| Eğrekdere Köyü | 1 | 130 | %81,5 | AKP | %34,3 |
| Gaziler Köyü | 2 | 541 | %80,4 | AKP | %52,5 |
| Gedikli Köyü | 1 | 156 | %72,4 | AKP | %45,5 |
| Göktaş Köyü | 2 | 219 | %80,8 | DEM | %70,0 |
| Güllüce Köyü | 2 | 641 | %63,3 | DEM | %61,6 |
| Güzeldere Köyü | 1 | 45 | %82,2 | İYİ | %48,7 |
| Hadımlı Köyü | 1 | 38 | %79,0 | AKP | %40,7 |
| Hamurkesen Köyü | 1 | 65 | %76,9 | AKP | %81,6 |
| Hasankent Köyü | 1 | 25 | %96,0 | AKP | %54,6 |
| Kalaç Köyü | 1 | 69 | %59,4 | AKP | %57,9 |
| Kamışlı Köyü | 1 | 232 | %81,5 | AKP | %68,7 |
| Kandilli Köyü | 1 | 70 | %82,9 | DEM | %47,2 |
| Karabulak Köyü | 1 | 193 | %75,7 | DEM | %62,9 |
| Karacaören Köyü | 1 | 91 | %75,8 | İYİ | %34,8 |
| Karakoyun Köyü | 1 | 86 | %70,9 | AKP | %61,4 |
| Karanlık Köyü | 1 | 104 | %79,8 | DEM | %84,4 |
| Karataş Köyü | 1 | 23 | %73,9 | AKP | %37,5 |
| Kayakışlak Köyü | 1 | 17 | %76,5 | AKP | %54,6 |
| Kayaören Köyü | 1 | 41 | %70,7 | DEM | %35,7 |
| Kazkoparan Köyü | 1 | 59 | %67,8 | DEM | %59,0 |
| Kelekli Köyü | 1 | 43 | %88,4 | AKP | %70,3 |
| Kılıçlı Köyü | 1 | 21 | %90,5 | AKP | %61,1 |
| Kırkbulak Köyü | 1 | 18 | %66,7 | AKP | %58,3 |
| Kıznefer Köyü | 1 | 39 | %84,6 | DEM | %51,6 |
| Kula Köyü | 1 | 143 | %85,3 | DEM | %76,1 |
| Kumbulak Köyü | 1 | 31 | %87,1 | AKP | %74,1 |
| Kuruağaç Köyü | 1 | 41 | %80,5 | AKP | %78,8 |
| Köprübaşı Köyü | 1 | 70 | %98,6 | AKP | %35,8 |
| Küçükova Köyü | 1 | 118 | %78,8 | AKP | %53,3 |
| Laleli Köyü | 1 | 19 | %100,0 | AKP | %66,7 |
| Mollakamer Köyü | 1 | 331 | %71,9 | DEM | %70,5 |
| Nahırkıran Köyü | 1 | 232 | %65,1 | DEM | %88,2 |
| Ombulak Köyü | 1 | 179 | %60,9 | DEM | %76,5 |
| Orta Mah. | 2 | 554 | %80,0 | DEM | %44,6 |
| Ortabucak Köyü | 1 | 89 | %78,7 | AKP | %84,1 |
| Osmanköy | 1 | 111 | %61,3 | AKP | %46,2 |
| Pirdemir Köyü | 1 | 48 | %68,8 | DEM | %54,8 |
| Sarıabdal Köyü | 1 | 39 | %94,9 | AKP | %56,8 |
| Sarıbulak Köyü | 1 | 176 | %76,1 | DEM | %81,4 |
| Soğukbulak Köyü | 1 | 32 | %87,5 | DEM | %79,2 |
| Söğütlü Köyü | 1 | 391 | %83,6 | DEM | %94,8 |
| Sürmeli Köyü | 2 | 294 | %75,5 | DEM | %59,6 |
| Taşuçan Köyü | 1 | 91 | %75,8 | DEM | %63,6 |
| Turabi Köyü | 1 | 125 | %77,6 | AKP | %46,3 |
| Tutak Köyü | 1 | 70 | %65,7 | DEM | %61,5 |
| Uğruca Köyü | 1 | 63 | %76,2 | AKP | %50,0 |
| Yassıbulak Köyü | 1 | 101 | %75,3 | DEM | %79,5 |
| Yaylacık Köyü | 1 | 141 | %75,9 | DEM | %82,2 |
| Yağlı Köyü | 2 | 415 | %63,1 | DEM | %61,3 |
| Yeni Mah. | 5 | 1.665 | %75,8 | DEM | %42,0 |
| Yukarı Mah. | 6 | 1.973 | %72,5 | DEM | %56,2 |
| Yukarıaktaş Köyü | 1 | 32 | %81,3 | İYİ | %52,0 |
| Yukarıcivanlı Köyü | 1 | 75 | %89,3 | DEM | %42,6 |
| Yüceotak Köyü | 1 | 32 | %84,4 | AKP | %72,0 |
| Çıraklı Köyü | 1 | 62 | %85,5 | AKP | %74,5 |
| Çiçekli Köyü | 1 | 58 | %70,7 | İYİ | %46,3 |
| Ünlendi Köyü | 1 | 81 | %48,2 | AKP | %50,0 |
| Üçkaya Köyü | 1 | 262 | %73,7 | AKP | %49,5 |
| İnce Köyü | 1 | 49 | %77,6 | AKP | %47,4 |
| İncesu Köyü | 1 | 114 | %78,1 | DEM | %42,7 |