%54,6
AK PARTİ birinci
51.329 geçerli oy · katılım %81,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Reyhanlı ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %54,6 ile birinci; 51.329 geçerli oy, katılım %81,7.
Kayıtlı seçmen 64.674 · Oy kullanan 52.828 (katılım %81,7) · Geçerli 51.329 · Geçersiz 1.499
Reyhanlı Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 28.010 | %54,6 |
| MHP | 6.140 | %12,0 |
| CHP | 4.758 | %9,3 |
| YRP | 3.437 | %6,7 |
| BBP | 3.244 | %6,3 |
| İYİ | 2.568 | %5,0 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 645 | %1,3 |
| TİP | 638 | %1,2 |
| Ahmet Dolğun (bağımsız) | 554 | %1,1 |
| ZAFER | 491 | %1,0 |
| DEM | 297 | %0,6 |
| MEMLEKET | 196 | %0,4 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 72 | %0,1 |
| GENÇPARTİ | 50 | %0,1 |
| HAK-PAR | 34 | %0,1 |
| GBP | 34 | %0,1 |
| MİLLET | 29 | %0,1 |
| TKP | 28 | %0,1 |
| HKP | 20 | %0,0 |
| VATAN | 20 | %0,0 |
| Cahit Aşkar (bağımsız) | 12 | %0,0 |
| YP | 11 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 11 | %0,0 |
| TKH | 10 | %0,0 |
| SOL | 10 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 6 | %0,0 |
| Necat Orhan (bağımsız) | 3 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Reyhanlı mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adabucağı Mah. | 5 | 1.569 | %79,0 | AKP | %50,7 |
| Ahmetbeyli Mah. | 1 | 287 | %81,5 | AKP | %59,9 |
| Akyayla Mah. | 1 | 239 | %90,4 | AKP | %38,8 |
| Alakuzu Mah. | 2 | 473 | %88,2 | MHP | %41,9 |
| Bahçelievler Mah. | 11 | 4.097 | %81,7 | AKP | %61,2 |
| Bayır Mah. | 6 | 2.189 | %79,5 | AKP | %53,9 |
| Bağlar Mah. | 14 | 5.116 | %81,2 | AKP | %52,4 |
| Beşaslan Mah. | 3 | 996 | %73,9 | AKP | %60,3 |
| Bükülmez Mah. | 2 | 454 | %87,7 | AKP | %41,3 |
| Cumhuriyet Mah. | 2 | 506 | %83,8 | AKP | %40,8 |
| Cüdeyde Mah. | 5 | 1.693 | %75,9 | AKP | %56,4 |
| Cilvegözü Mah. | 1 | 155 | %80,0 | AKP | %40,7 |
| Davutpaşa Hüyüğü Mah. | 2 | 436 | %85,6 | AKP | %50,4 |
| Değirmenkaşı Mah. | 7 | 2.248 | %81,5 | AKP | %52,5 |
| Esentepe Mah. | 8 | 3.029 | %77,7 | AKP | %54,1 |
| Fevzipaşa Mah. | 1 | 349 | %91,1 | AKP | %38,3 |
| Fidanlık Mah. | 4 | 1.471 | %76,8 | AKP | %53,6 |
| Gazimürseltepesi Mah. | 1 | 63 | %98,4 | AKP | %48,3 |
| Göktepe Mah. | 1 | 33 | %106,1 | AKP | %54,3 |
| Gültepe Mah. | 6 | 1.927 | %81,1 | AKP | %53,9 |
| Harran Mah. | 5 | 1.594 | %84,7 | YRP | %53,0 |
| Karacanlık Mah. | 1 | 327 | %82,0 | AKP | %76,5 |
| Karahüyük Mah. | 1 | 185 | %87,0 | AKP | %39,9 |
| Karasüleymanlı Mah. | 5 | 1.208 | %90,5 | AKP | %66,2 |
| Konuk Mah. | 4 | 1.225 | %77,1 | AKP | %68,7 |
| Kuletepe Mah. | 1 | 243 | %77,0 | AKP | %73,0 |
| Kumtepe Mah. | 1 | 116 | %88,8 | AKP | %70,3 |
| Kurtuluş Mah. | 12 | 4.305 | %80,8 | AKP | %61,1 |
| Kuşaklı Mah. | 2 | 586 | %80,0 | AKP | %48,2 |
| Mehmetbeyli Mah. | 2 | 472 | %86,4 | AKP | %53,1 |
| Mustafa Kemal Mah. | 6 | 1.972 | %78,5 | AKP | %57,1 |
| Nergizli Mah. | 2 | 656 | %77,7 | AKP | %76,1 |
| Oğulpınar Mah. | 3 | 872 | %98,3 | BBP | %61,9 |
| Paşahöyük Mah. | 1 | 198 | %86,4 | AKP | %71,4 |
| Paşaköy Mah. | 1 | 257 | %93,4 | AKP | %41,1 |
| Pınarbaşı Mah. | 5 | 1.889 | %79,5 | AKP | %56,3 |
| Suluköy Mah. | 1 | 210 | %85,7 | AKP | %48,6 |
| Tayfur Sökmen Mah. | 4 | 898 | %84,6 | AKP | %71,3 |
| Terzihüyük Mah. | 2 | 675 | %83,9 | AKP | %63,6 |
| Uzunkavak Mah. | 2 | 711 | %84,7 | AKP | %46,8 |
| Varışlı Mah. | 2 | 470 | %84,5 | AKP | %57,1 |
| Yeni Mah. | 32 | 11.780 | %81,8 | AKP | %53,0 |
| Yenişehir Mah. | 7 | 2.559 | %82,3 | AKP | %54,3 |
| Yeşilova Mah. | 7 | 2.367 | %82,0 | AKP | %57,5 |
| Çakıryiğit Mah. | 2 | 473 | %84,6 | AKP | %60,8 |
| Öz Kurtuluş Mah. | 3 | 661 | %90,6 | AKP | %71,5 |
| Üçtepe Mah. | 2 | 435 | %86,7 | AKP | %47,4 |