İskenderun · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimiİskenderun ilçesi
%33,4
AK PARTİ birinci
136.098 geçerli oy · katılım %84,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
İskenderun ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %33,4 ile birinci; 136.098 geçerli oy, katılım %84,4.
İskenderun
Kayıtlı seçmen 164.655 · Oy kullanan 138.931 (katılım %84,4) · Geçerli 136.098 · Geçersiz 2.833
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 45.478 | %33,4 |
| CHP | 38.187 | %28,1 |
| MHP | 15.763 | %11,6 |
| İYİ | 14.635 | %10,8 |
| TİP | 7.996 | %5,9 |
| DEM | 4.874 | %3,6 |
| ZAFER | 2.716 | %2,0 |
| YRP | 2.240 | %1,7 |
| MEMLEKET | 943 | %0,7 |
| BBP | 919 | %0,7 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 704 | %0,5 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 453 | %0,3 |
| GENÇPARTİ | 277 | %0,2 |
| TKP | 205 | %0,2 |
| VATAN | 120 | %0,1 |
| MİLLET | 116 | %0,1 |
| SOL | 98 | %0,1 |
| GBP | 77 | %0,1 |
| HKP | 75 | %0,1 |
| TKH | 73 | %0,1 |
| HAK-PAR | 53 | %0,0 |
| Ahmet Dolğun (bağımsız) | 31 | %0,0 |
| Cahit Aşkar (bağımsız) | 23 | %0,0 |
| YP | 19 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 11 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 11 | %0,0 |
| Necat Orhan (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akarca Mah. | 3 | 896 | %92,9 | AKP | %41,6 |
| Akçay Mah. | 4 | 1.386 | %92,0 | AKP | %42,4 |
| Azganlık Mah. | 6 | 1.694 | %91,9 | AKP | %52,0 |
| Aşkarbeyli Mah. | 2 | 711 | %90,6 | AKP | %56,9 |
| Barbaros Mah. | 7 | 2.389 | %82,7 | CHP | %34,6 |
| Barıştepe Mah. | 5 | 1.528 | %85,9 | AKP | %53,1 |
| Bekbele Mah. | 16 | 5.618 | %91,1 | AKP | %52,8 |
| Buluttepe Mah. | 9 | 3.063 | %81,0 | DEM | %44,3 |
| Büyükdere Mah. | 3 | 1.048 | %88,0 | CHP | %63,2 |
| Bitişik Mah. | 2 | 698 | %93,7 | AKP | %55,2 |
| Cebike Mah. | 7 | 2.297 | %87,7 | AKP | %52,2 |
| Cırtıman Mah. | 6 | 2.086 | %91,2 | AKP | %40,9 |
| Cumhuriyet Mah. | 13 | 4.726 | %82,9 | CHP | %35,8 |
| Denizciler Mah. | 45 | 15.996 | %88,0 | AKP | %43,5 |
| Dumlupınar Mah. | 14 | 5.231 | %80,3 | CHP | %36,5 |
| Esentepe Mah. | 11 | 4.061 | %82,8 | AKP | %41,3 |
| Fatih Sultan Mehmet Mah. | 4 | 1.201 | %89,3 | AKP | %38,2 |
| Gültepe Mah. | 12 | 4.000 | %83,8 | AKP | %42,9 |
| Gürsel Mah. | 4 | 1.471 | %90,8 | CHP | %53,8 |
| Güzelçay Mah. | 2 | 676 | %91,4 | AKP | %39,4 |
| Hürriyet Mah. | 7 | 2.362 | %85,7 | CHP | %53,7 |
| Kaledibi Mah. | 1 | 331 | %96,4 | AKP | %34,5 |
| Karayılan Mah. | 15 | 5.474 | %89,1 | AKP | %34,7 |
| Kavaklıoluk Mah. | 1 | 249 | %93,6 | AKP | %44,5 |
| Kocatepe Mah. | 9 | 3.102 | %82,0 | AKP | %52,1 |
| Kurtuluş Mah. | 10 | 3.752 | %80,7 | CHP | %37,6 |
| Meydan Mah. | 9 | 3.210 | %81,4 | AKP | %37,8 |
| Modernevler Mah. | 20 | 7.517 | %82,5 | AKP | %41,1 |
| Muradiye Mah. | 11 | 3.951 | %82,8 | CHP | %34,9 |
| Mustafa Kemal Mah. | 33 | 12.075 | %81,1 | CHP | %47,7 |
| Numune Mah. | 20 | 7.374 | %81,0 | CHP | %41,0 |
| Orhangazi Mah. | 2 | 528 | %95,6 | AKP | %62,6 |
| Pınarbaşı Mah. | 5 | 1.783 | %80,9 | CHP | %41,8 |
| Pirireis Mah. | 18 | 6.147 | %84,6 | CHP | %53,2 |
| Sakarya Mah. | 27 | 9.974 | %81,5 | AKP | %36,3 |
| Sarıseki Mah. | 7 | 2.320 | %92,3 | AKP | %36,2 |
| Savaş Mah. | 2 | 588 | %85,7 | CHP | %39,2 |
| Suçıkağı Mah. | 3 | 1.105 | %91,0 | AKP | %49,7 |
| Süleymaniye Mah. | 8 | 2.665 | %84,5 | CHP | %48,3 |
| Yenişehir Mah. | 8 | 2.840 | %84,6 | CHP | %60,7 |
| Yıldırımtepe Mah. | 7 | 2.529 | %80,0 | AKP | %56,4 |
| Yunus Emre Mah. | 20 | 7.600 | %81,7 | AKP | %40,7 |
| Çay Mah. | 11 | 4.012 | %82,6 | CHP | %31,2 |
| Çınarlı Mah. | 2 | 636 | %92,0 | AKP | %40,3 |
| İsmet İnönü Mah. | 32 | 11.755 | %82,7 | CHP | %30,5 |