Hassa · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiHassa ilçesi
%47,9
AK PARTİ birinci
31.068 geçerli oy · katılım %84,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Hassa ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %47,9 ile birinci; 31.068 geçerli oy, katılım %84,9.
Hassa
Kayıtlı seçmen 37.610 · Oy kullanan 31.920 (katılım %84,9) · Geçerli 31.068 · Geçersiz 852
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 14.873 | %47,9 |
| MHP | 6.863 | %22,1 |
| CHP | 4.056 | %13,1 |
| İYİ | 2.626 | %8,5 |
| YRP | 755 | %2,4 |
| ZAFER | 544 | %1,8 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 294 | %1,0 |
| BBP | 245 | %0,8 |
| TİP | 233 | %0,8 |
| DEM | 158 | %0,5 |
| MEMLEKET | 139 | %0,5 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 49 | %0,2 |
| HKP | 38 | %0,1 |
| GENÇPARTİ | 37 | %0,1 |
| HAK-PAR | 30 | %0,1 |
| VATAN | 24 | %0,1 |
| MİLLET | 21 | %0,1 |
| TKP | 19 | %0,1 |
| GBP | 17 | %0,1 |
| SOL | 14 | %0,1 |
| Ahmet Dolğun (bağımsız) | 11 | %0,0 |
| TKH | 9 | %0,0 |
| YP | 6 | %0,0 |
| Cahit Aşkar (bağımsız) | 4 | %0,0 |
| Necat Orhan (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akbez Mah. | 20 | 6.403 | %78,8 | AKP | %46,1 |
| Aktepe Mah. | 16 | 5.605 | %86,8 | AKP | %52,5 |
| Ardıçlı Mah. | 8 | 2.676 | %85,1 | AKP | %42,2 |
| Arpalıuşağı Mah. | 2 | 424 | %95,3 | AKP | %56,8 |
| Aşağıkarafakılı Mah. | 2 | 428 | %95,3 | AKP | %64,8 |
| Bademli Mah. | 2 | 477 | %96,2 | AKP | %65,6 |
| Buhara Mah. | 3 | 777 | %84,0 | AKP | %37,5 |
| Bintaş Mah. | 1 | 217 | %87,1 | AKP | %56,4 |
| Dedemli Mah. | 1 | 284 | %83,5 | AKP | %53,6 |
| Demrek Mah. | 3 | 930 | %91,6 | AKP | %62,4 |
| Dervişpaşa Mah. | 7 | 2.337 | %79,2 | AKP | %41,9 |
| Eğribucak Mah. | 2 | 469 | %95,3 | AKP | %58,7 |
| Gazeluşağı Mah. | 1 | 144 | %81,9 | AKP | %38,9 |
| Gülkent Mah. | 2 | 607 | %84,0 | AKP | %54,1 |
| Gülpınar Mah. | 1 | 253 | %88,9 | AKP | %49,8 |
| Güvenç Mah. | 2 | 554 | %94,0 | MHP | %47,1 |
| Girne Mah. | 8 | 3.022 | %81,5 | AKP | %37,7 |
| Hacılar Mah. | 1 | 370 | %84,6 | AKP | %54,5 |
| Halallar Mah. | 1 | 217 | %90,3 | AKP | %64,8 |
| Haydarlar Mah. | 1 | 305 | %87,5 | MHP | %40,9 |
| Katranlık Mah. | 2 | 429 | %92,1 | AKP | %50,6 |
| Koruhöyük Mah. | 1 | 146 | %89,7 | AKP | %56,2 |
| Küreci Mah. | 6 | 1.979 | %86,4 | AKP | %53,6 |
| Mazmanlı Mah. | 3 | 1.012 | %90,9 | AKP | %63,1 |
| Onbeşkasım Mah. | 3 | 836 | %87,3 | AKP | %43,9 |
| Sapanözü Mah. | 1 | 328 | %88,1 | AKP | %46,3 |
| Sugediği Mah. | 1 | 74 | %104,1 | AKP | %57,5 |
| Söğüt Mah. | 3 | 942 | %89,1 | MHP | %38,6 |
| Tepebaşı Mah. | 1 | 375 | %83,2 | AKP | %39,7 |
| Tiyek Mah. | 1 | 231 | %84,0 | AKP | %43,1 |
| Yeni Mah. | 3 | 1.114 | %80,7 | AKP | %39,5 |
| Yeniyapan Mah. | 1 | 86 | %90,7 | AKP | %41,2 |
| Yoluklar Mah. | 1 | 291 | %85,9 | MHP | %49,2 |
| Yukarıbucak Mah. | 1 | 310 | %84,8 | MHP | %43,3 |
| Yukarıkarafakılı Mah. | 2 | 537 | %83,4 | AKP | %50,1 |
| Yuvalı Mah. | 3 | 946 | %94,4 | AKP | %59,2 |
| Zeytinoba Mah. | 1 | 373 | %84,5 | AKP | %54,8 |
| Çay Mah. | 2 | 758 | %80,0 | AKP | %38,7 |
| Çınarbaşı Mah. | 1 | 344 | %78,5 | AKP | %37,8 |