Altınözü · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiAltınözü ilçesi
%61,6
AK PARTİ birinci
32.382 geçerli oy · katılım %86,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Altınözü ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %61,6 ile birinci; 32.382 geçerli oy, katılım %86,0.
Altınözü
Kayıtlı seçmen 38.349 · Oy kullanan 32.995 (katılım %86,0) · Geçerli 32.382 · Geçersiz 613
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 19.938 | %61,6 |
| MHP | 6.207 | %19,2 |
| CHP | 2.662 | %8,2 |
| İYİ | 1.386 | %4,3 |
| YRP | 652 | %2,0 |
| TİP | 310 | %1,0 |
| BBP | 264 | %0,8 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 250 | %0,8 |
| ZAFER | 235 | %0,7 |
| MEMLEKET | 172 | %0,5 |
| DEM | 74 | %0,2 |
| GENÇPARTİ | 35 | %0,1 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 30 | %0,1 |
| Ahmet Dolğun (bağımsız) | 28 | %0,1 |
| TKP | 23 | %0,1 |
| HKP | 20 | %0,1 |
| HAK-PAR | 15 | %0,1 |
| Cahit Aşkar (bağımsız) | 14 | %0,0 |
| MİLLET | 12 | %0,0 |
| VATAN | 12 | %0,0 |
| SOL | 11 | %0,0 |
| TKH | 10 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 8 | %0,0 |
| GBP | 7 | %0,0 |
| YP | 3 | %0,0 |
| Necat Orhan (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akamber Mah. | 1 | 126 | %88,9 | CHP | %45,5 |
| Akdarı Mah. | 1 | 253 | %89,7 | İYİ | %37,8 |
| Alakent Mah. | 2 | 577 | %91,7 | AKP | %68,7 |
| Altınkaya Mah. | 6 | 1.952 | %90,4 | AKP | %61,0 |
| Atayurdu Mah. | 1 | 361 | %88,1 | AKP | %66,7 |
| Avuttepe Mah. | 1 | 339 | %81,1 | AKP | %62,8 |
| Babatorun Mah. | 3 | 898 | %80,3 | AKP | %73,2 |
| Boynuyoğun Mah. | 4 | 1.179 | %87,2 | AKP | %68,9 |
| Büyükburç Mah. | 4 | 1.271 | %85,5 | AKP | %54,7 |
| Dokuzdal Mah. | 1 | 189 | %90,5 | AKP | %38,1 |
| Enek Mah. | 3 | 829 | %84,7 | AKP | %75,3 |
| Erbaşı Mah. | 1 | 173 | %90,8 | AKP | %52,3 |
| Fatikli Mah. | 5 | 1.671 | %82,4 | AKP | %54,6 |
| Gözecik Mah. | 1 | 62 | %85,5 | CHP | %68,6 |
| Günvuran Mah. | 1 | 61 | %85,3 | AKP | %46,2 |
| Hacıpaşa Mah. | 4 | 1.240 | %82,5 | AKP | %73,8 |
| Hanyolu Mah. | 2 | 691 | %95,5 | AKP | %76,0 |
| Kamberli Mah. | 2 | 644 | %85,1 | AKP | %61,9 |
| Kansu Mah. | 2 | 509 | %82,1 | AKP | %55,8 |
| Karbeyaz Mah. | 3 | 873 | %87,5 | AKP | %45,8 |
| Karsu Mah. | 4 | 1.302 | %81,9 | AKP | %63,4 |
| Kazancık Mah. | 2 | 514 | %87,7 | AKP | %76,9 |
| Keskincik Mah. | 6 | 2.070 | %81,6 | AKP | %68,7 |
| Kılıçtutan Mah. | 1 | 228 | %94,3 | MHP | %29,1 |
| Kıyıgören Mah. | 3 | 985 | %83,3 | AKP | %74,9 |
| Kolcular Mah. | 1 | 84 | %95,2 | AKP | %49,4 |
| Kozkalesi Mah. | 3 | 795 | %88,2 | AKP | %64,1 |
| Kurtmezraası Mah. | 1 | 181 | %85,1 | AKP | %73,2 |
| Mayadalı Mah. | 4 | 1.477 | %85,2 | AKP | %79,8 |
| Oymaklı Mah. | 2 | 560 | %84,8 | AKP | %74,3 |
| Sarıbük Mah. | 2 | 548 | %85,6 | AKP | %64,0 |
| Sarılar Mah. | 3 | 1.064 | %47,7 | CHP | %53,1 |
| Seferli Mah. | 2 | 477 | %92,5 | AKP | %55,6 |
| Sofular Mah. | 4 | 1.481 | %89,4 | AKP | %56,9 |
| Sivrikavak Mah. | 2 | 662 | %84,9 | AKP | %60,7 |
| Tepehan Mah. | 6 | 2.235 | %88,4 | AKP | %43,3 |
| Tokaçlı Mah. | 2 | 420 | %72,4 | AKP | %43,8 |
| Tokdemir Mah. | 2 | 466 | %82,4 | AKP | %80,3 |
| Toprakhisar Mah. | 4 | 1.269 | %99,3 | AKP | %78,1 |
| Türkmenmezraası Mah. | 1 | 253 | %87,0 | MHP | %48,0 |
| Yanıkpınar Mah. | 1 | 200 | %92,5 | AKP | %57,1 |
| Yarseli Mah. | 4 | 1.313 | %96,2 | AKP | %64,0 |
| Yenihisar Mah. | 1 | 198 | %101,0 | AKP | %86,5 |
| Yenişehir Mah. | 6 | 2.129 | %79,4 | AKP | %51,0 |
| Yolağzı Mah. | 3 | 940 | %92,8 | AKP | %50,5 |
| Yunushanı Mah. | 2 | 712 | %83,7 | AKP | %67,2 |
| Ziyaret Mah. | 2 | 537 | %100,7 | AKP | %72,1 |
| Çetenli Mah. | 4 | 1.351 | %96,5 | AKP | %71,4 |