%68,3
YEŞİL SOL PARTİ birinci
44.078 geçerli oy · katılım %86,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Hakkari Merkez ilçesinde Milletvekili oylamasında YEŞİL SOL PARTİ %68,3 ile birinci; 44.078 geçerli oy, katılım %86,6.
Kayıtlı seçmen 52.927 · Oy kullanan 45.831 (katılım %86,6) · Geçerli 44.078 · Geçersiz 1.753
Hakkari Merkez Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| DEM | 30.084 | %68,3 |
| AKP | 6.552 | %14,9 |
| CHP | 3.609 | %8,2 |
| YRP | 1.435 | %3,3 |
| MHP | 1.030 | %2,3 |
| MEMLEKET | 274 | %0,6 |
| SOL | 272 | %0,6 |
| BBP | 136 | %0,3 |
| Esat Canan (bağımsız) | 110 | %0,3 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 104 | %0,2 |
| ANAP | 86 | %0,2 |
| AP | 84 | %0,2 |
| GBP | 66 | %0,2 |
| TKP | 47 | %0,1 |
| HKP | 45 | %0,1 |
| HAK-PAR | 43 | %0,1 |
| MİLLET | 29 | %0,1 |
| VATAN | 24 | %0,1 |
| TKH | 23 | %0,1 |
| YP | 16 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 8 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Hakkari Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akbulut Köyü | 1 | 209 | %85,7 | DEM | %89,0 |
| Akkuş Köyü | 1 | 69 | %76,8 | DEM | %61,5 |
| Aksu Köyü | 1 | 22 | %68,2 | DEM | %60,0 |
| Akçalı Köyü | 2 | 523 | %80,5 | DEM | %51,6 |
| Ağaçdibi Köyü | 1 | 370 | %90,8 | DEM | %69,4 |
| Aşağı Derecik Köyü | 2 | 454 | %84,4 | DEM | %66,3 |
| Bayköy | 2 | 441 | %92,1 | DEM | %80,2 |
| Bağışlı Köyü | 3 | 839 | %84,7 | AKP | %53,1 |
| Bağlar Mah. | 9 | 3.065 | %90,5 | DEM | %85,4 |
| Berçelan Mah. | 10 | 3.196 | %85,4 | DEM | %70,4 |
| Boybeyi Köyü | 1 | 174 | %81,6 | DEM | %63,2 |
| Bulak Mah. | 11 | 3.853 | %82,6 | DEM | %55,0 |
| Biçer Mah. | 6 | 2.075 | %88,8 | DEM | %88,5 |
| Cevizdibi Köyü | 1 | 107 | %98,1 | DEM | %59,8 |
| Ceylanlı Köyü | 1 | 180 | %90,6 | DEM | %75,9 |
| Dağgöl Mah. | 9 | 3.351 | %87,3 | DEM | %75,3 |
| Demirtaş Köyü | 2 | 412 | %74,3 | DEM | %36,5 |
| Doğanyurt Köyü | 1 | 260 | %78,5 | DEM | %31,6 |
| Durankaya-Bağlarbaşı Mah. | 1 | 296 | %93,9 | DEM | %47,3 |
| Durankaya-Biçenek Mah. | 1 | 167 | %94,6 | AKP | %35,4 |
| Durankaya-Cumhuriyet Mah. | 1 | 147 | %87,1 | DEM | %40,9 |
| Durankaya-Köyiçi Mah. | 1 | 123 | %78,1 | AKP | %27,6 |
| Durankaya-Pınarbaşı Mah. | 2 | 477 | %84,7 | DEM | %29,7 |
| Durankaya-Yeni Mah. | 2 | 537 | %87,7 | DEM | %26,3 |
| Durankaya-Çaylıca Mah. | 1 | 194 | %84,5 | YRP | %35,3 |
| Elmacık Köyü | 1 | 105 | %80,0 | DEM | %67,1 |
| Gazi Mah. | 11 | 3.805 | %84,1 | DEM | %73,0 |
| Geçimli Köyü | 2 | 418 | %83,7 | DEM | %80,3 |
| Geçitli Köyü | 3 | 1.105 | %85,4 | DEM | %75,0 |
| Halife Derviş Mah. | 4 | 1.314 | %86,8 | DEM | %67,9 |
| Işık Köyü | 1 | 323 | %89,2 | DEM | %65,1 |
| Işıklar Köyü | 1 | 216 | %75,9 | AKP | %33,3 |
| Kamışlı Köyü | 1 | 64 | %82,8 | AKP | %82,0 |
| Karşıyaka Mah. | 6 | 2.010 | %85,3 | DEM | %66,0 |
| Kavaklı Köyü | 1 | 117 | %93,2 | DEM | %87,0 |
| Kavalköy | 1 | 110 | %116,4 | DEM | %57,9 |
| Kaymaklı Köyü | 1 | 141 | %102,8 | DEM | %77,9 |
| Keklikpınar Mah. | 5 | 1.720 | %87,0 | DEM | %84,3 |
| Kıran Mah. | 5 | 1.825 | %86,3 | DEM | %78,6 |
| Kırıkdağ Köyü | 3 | 844 | %88,4 | DEM | %61,3 |
| Konak Köyü | 1 | 26 | %96,2 | DEM | %91,7 |
| Medrese Mah. | 7 | 2.429 | %89,5 | DEM | %62,5 |
| Merzan Mah. | 8 | 2.937 | %87,3 | DEM | %69,3 |
| Olgunlar Köyü | 1 | 153 | %94,8 | DEM | %59,2 |
| Otluca Köyü | 2 | 527 | %74,0 | DEM | %44,4 |
| Oğul Köyü | 1 | 108 | %91,7 | DEM | %78,6 |
| Pehlivan Mah. | 11 | 3.832 | %86,5 | DEM | %74,0 |
| Pınarca Köyü | 1 | 134 | %103,0 | DEM | %75,6 |
| Sarıtaş Köyü | 1 | 174 | %90,8 | DEM | %71,6 |
| Sümbül Mah. | 6 | 2.255 | %88,5 | DEM | %66,9 |
| Taşbaşı Köyü | 2 | 485 | %80,2 | AKP | %39,8 |
| Yeni Mah. | 8 | 2.819 | %87,3 | DEM | %71,5 |
| Yoncalı Köyü | 1 | 11 | %236,4 | DEM | %32,0 |
| Çaltıkoru Köyü | 1 | 67 | %70,2 | DEM | %61,7 |
| Çanaklı Köyü | 2 | 448 | %91,3 | DEM | %55,5 |
| Çimenli Köyü | 1 | 242 | %89,7 | DEM | %63,9 |
| Ördekli Köyü | 1 | 114 | %118,4 | DEM | %65,9 |
| Üzümcü Köyü | 2 | 508 | %85,8 | DEM | %66,2 |