%40,4
AK PARTİ birinci
10.261 geçerli oy · katılım %75,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Şiran ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %40,4 ile birinci; 10.261 geçerli oy, katılım %75,2.
Kayıtlı seçmen 14.016 · Oy kullanan 10.541 (katılım %75,2) · Geçerli 10.261 · Geçersiz 280
Şiran Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 4.147 | %40,4 |
| MHP | 2.771 | %27,0 |
| İYİ | 2.494 | %24,3 |
| YRP | 244 | %2,4 |
| BBP | 168 | %1,6 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 113 | %1,1 |
| ZAFER | 95 | %0,9 |
| DEM | 43 | %0,4 |
| MEMLEKET | 41 | %0,4 |
| TİP | 27 | %0,3 |
| ANAP | 24 | %0,2 |
| AP | 17 | %0,2 |
| GBP | 14 | %0,1 |
| HAK-PAR | 10 | %0,1 |
| AB | 9 | %0,1 |
| VATAN | 8 | %0,1 |
| TKH | 7 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 7 | %0,1 |
| SOL | 6 | %0,1 |
| HKP | 6 | %0,1 |
| MİLLET | 4 | %0,0 |
| YP | 4 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Şiran mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akbulak Köyü | 1 | 328 | %86,3 | AKP | %41,2 |
| Aksaray Köyü | 1 | 114 | %88,6 | AKP | %52,6 |
| Akçalı Köyü | 1 | 97 | %88,7 | AKP | %43,0 |
| Alacahan Köyü | 1 | 166 | %94,6 | MHP | %55,1 |
| Alıç Köyü | 1 | 73 | %63,0 | MHP | %46,7 |
| Araköy | 1 | 97 | %79,4 | AKP | %43,8 |
| Ardıçlı Köyü | 1 | 38 | %92,1 | İYİ | %34,3 |
| Arıtaş Köyü | 1 | 67 | %76,1 | MHP | %54,9 |
| Aşağıduruçay Köyü | 1 | 75 | %92,0 | AKP | %72,5 |
| Babacan Köyü | 1 | 77 | %77,9 | AKP | %48,2 |
| Babuş Köyü | 1 | 40 | %87,5 | AKP | %66,7 |
| Bahçeli Köyü | 1 | 160 | %86,3 | AKP | %57,0 |
| Balıkhisar Köyü | 1 | 31 | %96,8 | İYİ | %86,7 |
| Başköy | 1 | 39 | %94,9 | İYİ | %94,6 |
| Belen Köyü | 1 | 31 | %93,6 | İYİ | %51,7 |
| Bolluk Köyü | 1 | 70 | %78,6 | MHP | %51,9 |
| Boğazyayla Köyü | 1 | 109 | %92,7 | AKP | %47,4 |
| Bilgili Mah. | 1 | 238 | %56,7 | AKP | %43,6 |
| Darıbükü Köyü | 1 | 15 | %93,3 | MHP | %61,5 |
| Dumanoluğu Köyü | 1 | 44 | %90,9 | MHP | %47,5 |
| Dilekyolu Köyü | 1 | 45 | %97,8 | İYİ | %88,1 |
| Eldiğin Köyü | 1 | 21 | %81,0 | İYİ | %62,5 |
| Elmaçukuru Köyü | 1 | 15 | %113,3 | İYİ | %52,9 |
| Ericek Köyü | 1 | 71 | %91,6 | AKP | %50,0 |
| Evren Köyü | 1 | 194 | %74,2 | AKP | %49,6 |
| Fatih Mah. | 1 | 219 | %69,9 | İYİ | %51,7 |
| Gökçeler Köyü | 1 | 202 | %93,1 | AKP | %51,9 |
| Günbatur Köyü | 1 | 34 | %82,4 | İYİ | %65,4 |
| Günyüzü Köyü | 1 | 112 | %79,5 | AKP | %41,9 |
| Güreşköy | 1 | 12 | %116,7 | İYİ | %92,3 |
| Kadıçayırı Köyü | 1 | 15 | %140,0 | İYİ | %33,3 |
| Karaca Mah. | 4 | 1.455 | %55,3 | AKP | %38,4 |
| Karaşeyh Köyü | 1 | 103 | %90,3 | AKP | %43,5 |
| Kavaklıdere Köyü | 1 | 51 | %94,1 | AKP | %68,1 |
| Kavakpınarı Köyü | 1 | 150 | %86,0 | AKP | %53,3 |
| Kaynakbaşı Köyü | 1 | 31 | %96,8 | AKP | %56,7 |
| Kırıntı Köyü | 1 | 142 | %79,6 | İYİ | %91,0 |
| Koyunbaba Köyü | 1 | 44 | %95,5 | AKP | %61,9 |
| Kozağaç Köyü | 1 | 82 | %80,5 | AKP | %56,3 |
| Mertekli Mah. | 1 | 316 | %67,7 | AKP | %41,1 |
| Ozanca Köyü | 1 | 95 | %87,4 | AKP | %72,8 |
| Paşapınarı Köyü | 1 | 51 | %88,2 | İYİ | %79,6 |
| Pelitli Köyü | 1 | 49 | %98,0 | İYİ | %95,7 |
| Sadıkköy | 1 | 152 | %89,5 | AKP | %74,4 |
| Sarıca Köyü | 1 | 234 | %84,6 | İYİ | %35,1 |
| Sellidere Köyü | 1 | 20 | %100,0 | AKP | %76,5 |
| Selimiye Köyü | 1 | 175 | %73,7 | AKP | %41,9 |
| Seydibaba Köyü | 1 | 236 | %82,2 | AKP | %46,2 |
| Susuz Köyü | 1 | 39 | %97,4 | İYİ | %92,1 |
| Söğütalan Köyü | 1 | 169 | %82,8 | AKP | %62,8 |
| Sinanlı Köyü | 1 | 30 | %113,3 | İYİ | %88,2 |
| Tekke Mah. | 10 | 3.687 | %73,9 | AKP | %37,8 |
| Telme Köyü | 1 | 267 | %81,3 | AKP | %50,5 |
| Tepedam Köyü | 1 | 48 | %91,7 | İYİ | %84,1 |
| Uluşiran Mah. | 2 | 545 | %62,9 | AKP | %38,0 |
| Yedibölük Köyü | 1 | 55 | %90,9 | İYİ | %74,0 |
| Yeniköy | 1 | 67 | %83,6 | İYİ | %94,6 |
| Yeşilbük-Akyayla Mah. | 1 | 81 | %65,4 | AKP | %55,8 |
| Yeşilbük-Beydere Mah. | 1 | 173 | %48,6 | AKP | %51,9 |
| Yeşilbük-Konaklı Mah. | 2 | 382 | %73,3 | MHP | %47,8 |
| Yeşilbük-Yeşilkent Mah. | 2 | 403 | %73,7 | AKP | %62,1 |
| Yeşilbük-Yeşilyurt Mah. | 1 | 321 | %61,4 | AKP | %48,7 |
| Yolbilen Köyü | 1 | 24 | %83,3 | AKP | %40,0 |
| Yukarı Duruçay Köyü | 1 | 38 | %92,1 | AKP | %50,0 |
| Yukarıkulaca Köyü | 1 | 146 | %95,2 | AKP | %58,8 |
| Çakırkaya Köyü | 1 | 98 | %81,6 | AKP | %56,3 |
| Çalköy | 1 | 97 | %82,5 | İYİ | %93,7 |
| Çambaşı Köyü | 1 | 21 | %104,8 | İYİ | %85,7 |
| Çanakçı Köyü | 1 | 84 | %86,9 | AKP | %68,2 |
| Çatmalar Köyü | 1 | 26 | %115,4 | AKP | %50,0 |
| Çavlan Köyü | 1 | 16 | %106,3 | İYİ | %68,8 |
| Çağıl Köyü | 1 | 22 | %77,3 | İYİ | %58,8 |
| Çevrepınar Köyü | 1 | 123 | %97,6 | AKP | %60,0 |
| Örenkale Mah. | 1 | 223 | %75,8 | AKP | %57,1 |
| İncedere Köyü | 1 | 91 | %64,8 | AKP | %44,8 |
| İnözü Köyü | 1 | 68 | %80,9 | İYİ | %80,0 |
| Şehit Hakan Mah. | 2 | 437 | %72,3 | AKP | %37,7 |