%48,6
AK PARTİ birinci
7.634 geçerli oy · katılım %85,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kürtün ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %48,6 ile birinci; 7634 geçerli oy, katılım %85,7.
Kayıtlı seçmen 9.271 · Oy kullanan 7.947 (katılım %85,7) · Geçerli 7.634 · Geçersiz 313
Kürtün Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 3.709 | %48,6 |
| MHP | 1.923 | %25,2 |
| İYİ | 1.003 | %13,1 |
| YRP | 482 | %6,3 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 97 | %1,3 |
| ZAFER | 89 | %1,2 |
| BBP | 87 | %1,1 |
| MEMLEKET | 60 | %0,8 |
| ANAP | 39 | %0,5 |
| AP | 24 | %0,3 |
| AB | 23 | %0,3 |
| HAK-PAR | 18 | %0,2 |
| TİP | 13 | %0,2 |
| HKP | 12 | %0,2 |
| DEM | 10 | %0,1 |
| GBP | 7 | %0,1 |
| TKP | 6 | %0,1 |
| SOL | 6 | %0,1 |
| VATAN | 6 | %0,1 |
| MİLLET | 5 | %0,1 |
| YP | 4 | %0,1 |
| TKH | 3 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 3 | %0,0 |
| Ufuk Arslan (bağımsız) | 3 | %0,0 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Kürtün mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Aktaş Köyü | 1 | 17 | %111,8 | AKP | %79,0 |
| Akçal Köyü | 1 | 50 | %92,0 | AKP | %73,9 |
| Araköy | 1 | 176 | %83,5 | AKP | %55,3 |
| Arpacık Köyü | 1 | 35 | %111,4 | AKP | %56,4 |
| Aşağı Uluköy Mah. | 5 | 1.560 | %82,6 | AKP | %36,7 |
| Aşağıkaradere Köyü | 1 | 84 | %58,3 | İYİ | %60,4 |
| Bağlama Köyü | 1 | 24 | %112,5 | MHP | %37,0 |
| Beytarla Köyü | 1 | 59 | %83,1 | AKP | %80,9 |
| Beşirköy | 1 | 40 | %82,5 | AKP | %62,5 |
| Cami Yanı Mah. | 1 | 254 | %85,8 | AKP | %38,5 |
| Damlı Köyü | 1 | 38 | %81,6 | AKP | %48,4 |
| Demirciler Köyü | 1 | 255 | %88,6 | AKP | %45,4 |
| Ekinciler Köyü | 1 | 49 | %85,7 | AKP | %52,5 |
| Elciğez Köyü | 1 | 98 | %93,9 | AKP | %52,2 |
| Elmalı Köyü | 1 | 50 | %96,0 | AKP | %84,8 |
| Eğrigüney Köyü | 1 | 17 | %82,4 | AKP | %78,6 |
| Göndere Köyü | 1 | 47 | %87,2 | AKP | %68,3 |
| Gündoğdu Köyü | 1 | 216 | %85,2 | AKP | %56,0 |
| Günyüzü Köyü | 2 | 585 | %91,1 | AKP | %55,1 |
| Gürgenli Köyü | 1 | 177 | %84,2 | AKP | %57,6 |
| Kırgeriş Köyü | 2 | 219 | %89,0 | AKP | %48,2 |
| Kızılcadam Köyü | 1 | 141 | %89,4 | AKP | %71,8 |
| Kızılot Köyü | 1 | 126 | %92,1 | AKP | %64,4 |
| Konacık Köyü | 1 | 132 | %72,0 | MHP | %45,7 |
| Kuşluk Köyü | 1 | 48 | %91,7 | AKP | %46,5 |
| Köyiçi Mah. | 1 | 202 | %88,6 | AKP | %48,0 |
| Melikli Mah. | 1 | 90 | %91,1 | AKP | %45,0 |
| Ortaköy Mah. | 1 | 144 | %79,2 | AKP | %39,1 |
| Sapmaz Köyü | 1 | 131 | %102,3 | AKP | %58,6 |
| Sarıbaba Köyü | 1 | 80 | %75,0 | AKP | %48,3 |
| Söğüteli Köyü | 1 | 94 | %91,5 | AKP | %81,0 |
| Taşlıca Köyü | 3 | 403 | %85,6 | AKP | %50,3 |
| Tilkicek Köyü | 1 | 48 | %79,2 | AKP | %59,5 |
| Yaylalı Köyü | 1 | 72 | %90,3 | AKP | %32,8 |
| Yeşilköy | 1 | 115 | %93,0 | İYİ | %42,1 |
| Yukarı Uluköy Mah. | 1 | 274 | %84,7 | AKP | %50,7 |
| Yukarıkaradere Köyü | 1 | 49 | %67,4 | AKP | %45,5 |
| Çayırçukur Köyü | 2 | 415 | %83,9 | AKP | %44,2 |
| Özkürtün-Cayra Mah. | 2 | 471 | %78,8 | AKP | %42,1 |
| Özkürtün-Karaçukur Mah. | 2 | 413 | %90,8 | AKP | %66,3 |
| Özkürtün-Süme Mah. | 2 | 732 | %82,2 | AKP | %41,9 |
| Üçtaş Köyü | 3 | 732 | %88,1 | AKP | %50,5 |
| Şendere Köyü | 2 | 309 | %90,3 | AKP | %55,4 |