%65,6
AK PARTİ birinci
20.319 geçerli oy · katılım %79,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kelkit ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %65,6 ile birinci; 20.319 geçerli oy, katılım %79,3.
Kayıtlı seçmen 26.046 · Oy kullanan 20.649 (katılım %79,3) · Geçerli 20.319 · Geçersiz 330
Kelkit Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 13.324 | %65,6 |
| MHP | 3.488 | %17,2 |
| İYİ | 2.385 | %11,7 |
| YRP | 327 | %1,6 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 166 | %0,8 |
| ZAFER | 143 | %0,7 |
| BBP | 97 | %0,5 |
| DEM | 79 | %0,4 |
| MEMLEKET | 58 | %0,3 |
| TİP | 43 | %0,2 |
| ANAP | 42 | %0,2 |
| AP | 31 | %0,2 |
| MİLLİ YOL | 24 | %0,1 |
| AB | 22 | %0,1 |
| HAK-PAR | 19 | %0,1 |
| YP | 13 | %0,1 |
| MİLLET | 11 | %0,1 |
| HKP | 11 | %0,1 |
| TKP | 9 | %0,0 |
| GBP | 8 | %0,0 |
| VATAN | 7 | %0,0 |
| SOL | 5 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 4 | %0,0 |
| Ufuk Arslan (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Kelkit mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahmet Yesevi Mah. | 5 | 1.666 | %79,7 | AKP | %61,0 |
| Akdağ Köyü | 1 | 106 | %51,9 | İYİ | %90,9 |
| Aksöğüt Köyü | 1 | 122 | %78,7 | AKP | %48,9 |
| Alaçat Köyü | 1 | 110 | %88,2 | AKP | %77,7 |
| Atatürk Mah. | 6 | 2.147 | %78,3 | AKP | %64,8 |
| Aydoğdu Köyü | 1 | 50 | %82,0 | İYİ | %80,5 |
| Azizköy | 1 | 120 | %102,5 | AKP | %95,9 |
| Ağılköy | 1 | 185 | %76,2 | AKP | %83,6 |
| Ağlık Köyü | 1 | 11 | %136,4 | AKP | %66,7 |
| Aşağı Özlüce Köyü | 1 | 79 | %93,7 | AKP | %69,4 |
| Aşut Köyü | 1 | 149 | %85,2 | AKP | %66,9 |
| Babakonağı Köyü | 1 | 302 | %90,1 | AKP | %67,9 |
| Bahçelievler Mah. | 6 | 2.232 | %79,4 | AKP | %59,9 |
| Balıklı Köyü | 1 | 68 | %94,1 | AKP | %75,8 |
| Balkaya Köyü | 1 | 146 | %95,9 | AKP | %72,7 |
| Başpınar Köyü | 1 | 167 | %89,2 | AKP | %65,5 |
| Belenli Köyü | 1 | 82 | %79,3 | AKP | %78,5 |
| Bezendi Köyü | 1 | 162 | %92,0 | AKP | %63,7 |
| Beşdeğirmen Köyü | 1 | 116 | %78,5 | AKP | %90,1 |
| Bulak Köyü | 1 | 92 | %96,7 | AKP | %90,9 |
| Büyükcami Mah. | 3 | 952 | %84,6 | AKP | %63,7 |
| Bindal Köyü | 1 | 161 | %83,9 | AKP | %58,5 |
| Cemallı Köyü | 1 | 17 | %123,5 | AKP | %90,5 |
| Cumhuriyet Mah. | 5 | 1.710 | %79,9 | AKP | %57,8 |
| Dayısı Köyü | 1 | 51 | %92,2 | AKP | %73,9 |
| Deliler Köyü | 1 | 102 | %81,4 | AKP | %70,4 |
| Deredolu-Cumhuriyet Mah. | 1 | 320 | %69,7 | AKP | %53,2 |
| Deredolu-Hürriyet Mah. | 2 | 492 | %69,9 | AKP | %61,8 |
| Deredolu-Mahmatlı Mah. | 1 | 240 | %70,0 | AKP | %70,1 |
| Dereyüzü Köyü | 1 | 189 | %82,0 | AKP | %67,3 |
| Devekorusu Köyü | 1 | 27 | %103,7 | İYİ | %64,3 |
| Doğanca Köyü | 1 | 51 | %80,4 | AKP | %65,9 |
| Doğankavak Köyü | 1 | 49 | %93,9 | AKP | %63,0 |
| Dölek Köyü | 1 | 37 | %62,2 | AKP | %52,2 |
| Elmelik Köyü | 1 | 20 | %120,0 | AKP | %91,7 |
| Eskikadı Köyü | 1 | 74 | %87,8 | AKP | %98,4 |
| Eskiyol Köyü | 1 | 66 | %72,7 | AKP | %68,1 |
| Eymür Köyü | 1 | 29 | %100,0 | AKP | %55,2 |
| Gerdekhisar Köyü | 1 | 339 | %86,4 | AKP | %68,1 |
| Güdül Köyü | 1 | 106 | %85,9 | AKP | %65,5 |
| Güllüce Köyü | 1 | 17 | %111,8 | İYİ | %79,0 |
| Gültepe Köyü | 1 | 59 | %96,6 | AKP | %75,4 |
| Gümüşgöze-Fatih Mah. | 2 | 464 | %72,6 | AKP | %85,1 |
| Gümüşgöze-Göztepe Mah. | 2 | 441 | %50,3 | AKP | %69,8 |
| Gümüşgöze-Özyurt Mah. | 1 | 153 | %73,2 | AKP | %82,9 |
| Günbatur Köyü | 1 | 74 | %100,0 | İYİ | %66,7 |
| Güneyçevirme Köyü | 1 | 115 | %72,2 | AKP | %57,5 |
| Gürleyik Köyü | 1 | 40 | %105,0 | AKP | %76,2 |
| Güzyurdu Köyü | 1 | 118 | %93,2 | AKP | %62,6 |
| Karacaören Köyü | 1 | 14 | %114,3 | AKP | %62,5 |
| Karaçayır Mah. | 1 | 232 | %86,6 | AKP | %71,9 |
| Karşıyaka Köyü | 1 | 97 | %78,4 | AKP | %82,4 |
| Kazanpınar Köyü | 1 | 88 | %89,8 | AKP | %69,6 |
| Kaş Köyü | 1 | 257 | %79,0 | AKP | %85,4 |
| Kılıçlı Köyü | 1 | 291 | %95,5 | AKP | %87,7 |
| Kılıçtaşı Köyü | 1 | 184 | %84,2 | AKP | %72,2 |
| Kınalıtaş Köyü | 1 | 169 | %91,1 | AKP | %67,3 |
| Kızılca Köyü | 1 | 149 | %83,2 | AKP | %70,2 |
| Kozoğlu Köyü | 1 | 18 | %116,7 | İYİ | %66,7 |
| Kömürköy | 1 | 27 | %107,4 | İYİ | %72,4 |
| Köycük Köyü | 1 | 97 | %88,7 | AKP | %89,3 |
| Küçükcami Mah. | 2 | 489 | %76,1 | AKP | %54,6 |
| Obalar Köyü | 1 | 50 | %92,0 | İYİ | %84,8 |
| Sadak Köyü | 1 | 321 | %85,1 | AKP | %80,8 |
| Salördek Köyü | 1 | 93 | %82,8 | AKP | %49,3 |
| Sarışeyh Köyü | 1 | 88 | %94,3 | AKP | %51,9 |
| Sökmen Köyü | 1 | 175 | %80,6 | AKP | %82,9 |
| Söğütlü-Merkez Mah. | 4 | 1.212 | %82,6 | AKP | %55,8 |
| Sütveren Köyü | 1 | 114 | %71,9 | AKP | %69,1 |
| Tütenli Köyü | 1 | 62 | %95,2 | AKP | %75,4 |
| Uzunkol Köyü | 1 | 36 | %116,7 | AKP | %85,4 |
| Yarbaşı Köyü | 1 | 15 | %120,0 | İYİ | %77,8 |
| Yenice Köyü | 1 | 121 | %95,0 | AKP | %61,7 |
| Yeniköy | 1 | 93 | %93,6 | AKP | %72,1 |
| Yeniyol Köyü | 1 | 193 | %86,5 | AKP | %75,2 |
| Yeşilova Köyü | 1 | 59 | %89,8 | AKP | %69,8 |
| Yeşilpınar Köyü | 1 | 222 | %80,2 | AKP | %85,9 |
| Yeşilyurt Köyü | 1 | 37 | %83,8 | İYİ | %80,7 |
| Yolçatı Köyü | 1 | 11 | %90,9 | İYİ | %60,0 |
| Yukarı Özlüce Köyü | 1 | 115 | %86,1 | AKP | %67,4 |
| Yunus Emre Mah. | 3 | 971 | %82,8 | AKP | %64,3 |
| Çakırlar Köyü | 1 | 52 | %100,0 | AKP | %88,0 |
| Çamurköy | 1 | 303 | %87,5 | AKP | %66,8 |
| Çağlar Köyü | 1 | 43 | %107,0 | AKP | %89,1 |
| Çömlecik Köyü | 1 | 29 | %103,5 | İYİ | %63,3 |
| Çimenli Köyü | 1 | 87 | %93,1 | AKP | %55,6 |
| Öbektaş-Esentepe Mah. | 2 | 408 | %81,1 | AKP | %56,4 |
| Öbektaş-Fatih Mah. | 1 | 303 | %65,0 | AKP | %53,8 |
| Öbektaş-Halkevi Mah. | 1 | 126 | %88,1 | AKP | %89,1 |
| Örenbel Köyü | 1 | 81 | %86,4 | AKP | %58,0 |
| Özen Köyü | 1 | 215 | %80,9 | AKP | %48,8 |
| Öğütlü Köyü | 1 | 190 | %87,4 | AKP | %79,9 |
| Ünlüpınar-Büyükcami Mah. | 2 | 582 | %44,3 | AKP | %72,6 |
| Ünlüpınar-Fatih Mah. | 4 | 916 | %37,2 | AKP | %67,7 |
| İnönü Mah. | 6 | 1.934 | %86,1 | AKP | %73,7 |
| Şenköy | 1 | 52 | %82,7 | AKP | %56,1 |