Yağlıdere · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiYağlıdere ilçesi
%53,6
AK PARTİ birinci
10.106 geçerli oy · katılım %85,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Yağlıdere ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %53,6 ile birinci; 10.106 geçerli oy, katılım %85,1.
Yağlıdere
Kayıtlı seçmen 12.331 · Oy kullanan 10.495 (katılım %85,1) · Geçerli 10.106 · Geçersiz 389
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 5.420 | %53,6 |
| MHP | 2.069 | %20,5 |
| İYİ | 996 | %9,9 |
| CHP | 822 | %8,1 |
| YRP | 225 | %2,2 |
| ZAFER | 107 | %1,1 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 105 | %1,0 |
| BBP | 72 | %0,7 |
| AP | 60 | %0,6 |
| MEMLEKET | 51 | %0,5 |
| HAK-PAR | 31 | %0,3 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 23 | %0,2 |
| HKP | 22 | %0,2 |
| MİLLET | 18 | %0,2 |
| VATAN | 18 | %0,2 |
| TİP | 15 | %0,2 |
| DEM | 14 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 10 | %0,1 |
| GBP | 8 | %0,1 |
| TKP | 7 | %0,1 |
| SOL | 6 | %0,1 |
| TKH | 3 | %0,0 |
| YP | 2 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
| Arif Sarı (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ahallı Mah. | 1 | 296 | %83,1 | AKP | %46,9 |
| Akdarı Mah. | 1 | 269 | %91,5 | AKP | %65,2 |
| Akdoğan Mah. | 1 | 284 | %80,6 | AKP | %45,8 |
| Akköy | 1 | 329 | %85,1 | AKP | %61,0 |
| Akpınar Köyü | 1 | 234 | %85,9 | AKP | %48,7 |
| Bük Mah. | 3 | 767 | %78,2 | AKP | %41,3 |
| Dereköy | 1 | 119 | %94,1 | AKP | %62,2 |
| Derindere Köyü | 1 | 137 | %86,1 | AKP | %71,2 |
| Elmabelen Köyü | 1 | 297 | %84,9 | AKP | %44,3 |
| Güllüce Köyü | 1 | 61 | %88,5 | AKP | %86,8 |
| Günece Mah. | 1 | 355 | %80,6 | AKP | %37,1 |
| Hisarcık Köyü | 1 | 393 | %84,0 | AKP | %65,1 |
| Kanlıca Köyü | 1 | 257 | %82,9 | AKP | %50,0 |
| Kızılelma Mah. | 1 | 377 | %87,5 | AKP | %39,4 |
| Koçlu Köyü | 1 | 217 | %96,8 | AKP | %75,6 |
| Kurucalı Mah. | 2 | 389 | %82,8 | AKP | %43,2 |
| Küçükköy | 1 | 142 | %85,2 | AKP | %40,7 |
| Merkez Mah. | 4 | 1.155 | %77,7 | AKP | %38,2 |
| Ortaköy | 1 | 255 | %89,8 | AKP | %60,6 |
| Oruçbey Mah. | 2 | 483 | %91,1 | AKP | %60,8 |
| Palaklı Mah. | 1 | 359 | %77,2 | AKP | %30,7 |
| Sınırköy | 2 | 754 | %87,7 | AKP | %65,2 |
| Sinanlı Köyü | 1 | 171 | %95,3 | AKP | %64,6 |
| Tekkeköy | 1 | 178 | %93,3 | AKP | %62,4 |
| Tepeköy Mah. | 2 | 542 | %83,4 | AKP | %39,3 |
| Yazlık Köyü | 1 | 179 | %87,2 | AKP | %61,3 |
| Yeniakköy | 1 | 189 | %89,4 | AKP | %72,7 |
| Yenice Köyü | 1 | 117 | %94,0 | AKP | %52,8 |
| Yeniyazlık Köyü | 1 | 84 | %92,9 | AKP | %58,1 |
| Yeşilpınar Köyü | 2 | 542 | %94,3 | AKP | %81,7 |
| Yeşilyurt Köyü | 1 | 174 | %94,3 | AKP | %76,7 |
| Ömerli Mah. | 1 | 378 | %85,5 | AKP | %34,3 |
| Ümütbükü Köyü | 1 | 227 | %83,7 | AKP | %48,9 |
| Üçtepe-Gültepe Mah. | 1 | 166 | %91,6 | AKP | %69,9 |
| Üçtepe-Kozbükü Mah. | 3 | 880 | %80,7 | AKP | %56,2 |
| Üçtepe-Tuğlacık Mah. | 1 | 254 | %90,9 | AKP | %58,3 |
| Üçtepe-Çağlayan Mah. | 1 | 321 | %82,9 | AKP | %57,1 |