Tirebolu · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiTirebolu ilçesi
%45,1
AK PARTİ birinci
22.312 geçerli oy · katılım %88,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Tirebolu ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %45,1 ile birinci; 22.312 geçerli oy, katılım %88,2.
Tirebolu
Kayıtlı seçmen 26.165 · Oy kullanan 23.071 (katılım %88,2) · Geçerli 22.312 · Geçersiz 759
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 10.072 | %45,1 |
| CHP | 3.847 | %17,2 |
| İYİ | 3.358 | %15,1 |
| MHP | 3.067 | %13,8 |
| YRP | 545 | %2,4 |
| ZAFER | 381 | %1,7 |
| MEMLEKET | 209 | %0,9 |
| BBP | 209 | %0,9 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 139 | %0,6 |
| AP | 102 | %0,5 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 92 | %0,4 |
| TİP | 62 | %0,3 |
| DEM | 48 | %0,2 |
| HAK-PAR | 41 | %0,2 |
| HKP | 28 | %0,1 |
| TKP | 24 | %0,1 |
| MİLLET | 22 | %0,1 |
| VATAN | 22 | %0,1 |
| SOL | 8 | %0,0 |
| GBP | 8 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 6 | %0,0 |
| TKH | 5 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 5 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 5 | %0,0 |
| Arif Sarı (bağımsız) | 4 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
| YP | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akıncılar Köyü | 1 | 49 | %93,9 | AKP | %57,8 |
| Arageriş Köyü | 1 | 110 | %86,4 | CHP | %43,6 |
| Arslancık Köyü | 2 | 438 | %87,4 | AKP | %50,0 |
| Ataköy | 1 | 107 | %82,2 | AKP | %62,1 |
| Avcılı Köyü | 1 | 330 | %89,1 | AKP | %58,8 |
| Aşağıboynuyoğun Köyü | 2 | 457 | %86,2 | AKP | %72,2 |
| Balçıkbelen Mah. | 1 | 182 | %95,6 | AKP | %68,8 |
| Belen Köyü | 1 | 176 | %88,1 | AKP | %59,1 |
| Cintaşı Mah. | 3 | 1.122 | %87,1 | AKP | %31,5 |
| Civil Köyü | 1 | 165 | %84,2 | AKP | %58,7 |
| Danışman Köyü | 1 | 314 | %84,7 | AKP | %75,9 |
| Demirci Mah. | 12 | 4.106 | %88,1 | AKP | %51,4 |
| Dokuzkonak Köyü | 1 | 161 | %89,4 | AKP | %49,7 |
| Doğancı Köyü | 2 | 609 | %88,5 | AKP | %38,5 |
| Düzköy | 1 | 266 | %93,2 | AKP | %37,8 |
| Edeköy | 1 | 152 | %81,6 | AKP | %55,9 |
| Eymür Köyü | 2 | 408 | %93,4 | AKP | %55,2 |
| Fatih Köyü | 1 | 81 | %92,6 | AKP | %35,6 |
| Hacıhüseyin Köyü | 1 | 88 | %88,6 | AKP | %56,6 |
| Halaçlı Köyü | 1 | 107 | %93,5 | AKP | %58,2 |
| Hamam Mah. | 4 | 1.452 | %87,3 | AKP | %33,9 |
| Harkköy | 1 | 200 | %86,0 | AKP | %58,3 |
| Işıklı Köyü | 1 | 252 | %86,1 | AKP | %45,1 |
| Karaahmetli Köyü | 1 | 257 | %90,3 | CHP | %49,1 |
| Karademir Köyü | 1 | 369 | %87,8 | AKP | %53,1 |
| Kayalar Köyü | 1 | 116 | %84,5 | AKP | %64,3 |
| Ketençukur Köyü | 1 | 253 | %91,7 | AKP | %62,8 |
| Kovancık Köyü | 1 | 157 | %88,5 | AKP | %42,4 |
| Kovanpınar Köyü | 2 | 409 | %86,1 | AKP | %51,5 |
| Kuskunlu Köyü | 2 | 429 | %92,5 | AKP | %59,1 |
| Kuzgun Köyü | 1 | 389 | %90,5 | AKP | %78,3 |
| Körliman Mah. | 8 | 2.685 | %89,1 | AKP | %45,7 |
| Köseler Köyü | 1 | 161 | %86,3 | AKP | %30,9 |
| Menderes Köyü | 1 | 118 | %84,8 | AKP | %67,7 |
| Mursal Köyü | 1 | 186 | %92,5 | AKP | %59,3 |
| Ortacami Köyü | 1 | 184 | %87,5 | AKP | %50,3 |
| Ortaköy | 1 | 152 | %94,1 | AKP | %45,0 |
| Sekü Köyü | 2 | 415 | %91,1 | AKP | %58,5 |
| Sultanköy | 1 | 260 | %91,5 | AKP | %66,4 |
| Yalıköy | 1 | 165 | %90,9 | AKP | %44,5 |
| Yalç Köyü | 1 | 269 | %93,3 | AKP | %57,7 |
| Yaraş Köyü | 1 | 109 | %92,7 | AKP | %48,0 |
| Yağlıkuyumcu Köyü | 1 | 274 | %86,1 | AKP | %52,0 |
| Yeniköy Mah. | 10 | 3.449 | %85,3 | CHP | %34,4 |
| Yeşilpınar Köyü | 1 | 88 | %96,6 | AKP | %50,0 |
| Yılgın Köyü | 1 | 230 | %93,0 | AKP | %35,5 |
| Yukarıboğalı Köyü | 1 | 135 | %91,1 | AKP | %53,7 |
| Yukarıortacami Köyü | 1 | 207 | %88,4 | AKP | %57,6 |
| Çamlıköy | 1 | 120 | %89,2 | CHP | %41,4 |
| Çarşı Mah. | 3 | 923 | %88,4 | CHP | %26,0 |
| Çeğel Köyü | 2 | 481 | %89,4 | AKP | %47,8 |
| Örenkaya Köyü | 1 | 153 | %88,2 | CHP | %40,7 |
| Özlü Köyü | 1 | 320 | %83,1 | AKP | %53,5 |
| İstiklal Mah. | 3 | 708 | %90,4 | AKP | %47,7 |
| İğnece Köyü | 1 | 161 | %91,9 | AKP | %56,6 |
| Şenyuva Köyü | 1 | 204 | %82,4 | AKP | %77,3 |
| Şirinköy | 1 | 297 | %85,2 | AKP | %50,2 |