Piraziz · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiPiraziz ilçesi
%42,9
AK PARTİ birinci
9.922 geçerli oy · katılım %90,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Piraziz ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %42,9 ile birinci; 9922 geçerli oy, katılım %90,1.
Piraziz
Kayıtlı seçmen 11.383 · Oy kullanan 10.261 (katılım %90,1) · Geçerli 9.922 · Geçersiz 339
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 4.257 | %42,9 |
| CHP | 2.679 | %27,0 |
| MHP | 1.157 | %11,7 |
| İYİ | 987 | %10,0 |
| YRP | 219 | %2,2 |
| ZAFER | 123 | %1,2 |
| MEMLEKET | 96 | %1,0 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 85 | %0,9 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 66 | %0,7 |
| BBP | 57 | %0,6 |
| AP | 53 | %0,5 |
| HAK-PAR | 24 | %0,2 |
| TİP | 22 | %0,2 |
| DEM | 17 | %0,2 |
| MİLLET | 14 | %0,1 |
| HKP | 13 | %0,1 |
| TKP | 11 | %0,1 |
| VATAN | 11 | %0,1 |
| SOL | 9 | %0,1 |
| GBP | 9 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 4 | %0,0 |
| TKH | 3 | %0,0 |
| YP | 2 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
| Arif Sarı (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akçay Köyü | 1 | 231 | %89,6 | AKP | %40,9 |
| Alidede Köyü | 1 | 162 | %92,6 | CHP | %47,3 |
| Armutçukuru Köyü | 1 | 271 | %89,7 | AKP | %59,2 |
| Aydere Mah. | 1 | 167 | %94,0 | CHP | %54,5 |
| Balçıklı Köyü | 1 | 270 | %84,8 | AKP | %50,2 |
| Bozat Köyü | 2 | 679 | %91,2 | AKP | %49,7 |
| Bülbüllü Köyü | 1 | 189 | %91,5 | AKP | %42,9 |
| Deregözü Köyü | 1 | 127 | %99,2 | AKP | %65,0 |
| Eren Mah. | 2 | 630 | %92,4 | AKP | %35,6 |
| Esentepe Köyü | 1 | 155 | %92,3 | AKP | %31,2 |
| Etlikkıran Mah. | 1 | 120 | %85,0 | CHP | %47,9 |
| Gökçeali Köyü | 1 | 330 | %86,1 | CHP | %39,3 |
| Güneyköy | 1 | 351 | %89,5 | AKP | %67,8 |
| Güzelköy | 1 | 124 | %88,7 | AKP | %57,9 |
| Hasanşeyh Köyü | 1 | 170 | %86,5 | AKP | %48,2 |
| Kaleyanı Mah. | 1 | 331 | %91,8 | CHP | %37,5 |
| Kargı Mah. | 1 | 254 | %91,3 | AKP | %36,6 |
| Kılıçlı Köyü | 1 | 185 | %85,4 | AKP | %30,1 |
| Maden Mah. | 3 | 1.116 | %90,8 | AKP | %39,2 |
| Medrese Köyü | 1 | 189 | %91,0 | AKP | %70,4 |
| Narlık Köyü | 1 | 238 | %95,8 | AKP | %43,0 |
| Nefsi Piraziz Köyü | 1 | 238 | %94,1 | AKP | %39,5 |
| Tepeköy | 1 | 287 | %96,5 | AKP | %67,3 |
| Yeni Mah. | 8 | 2.896 | %89,0 | AKP | %39,2 |
| Yunusemre Köyü | 1 | 78 | %89,7 | AKP | %59,4 |
| Çayırköy | 1 | 256 | %85,9 | AKP | %58,9 |
| Çağlandere Köyü | 1 | 188 | %90,4 | AKP | %72,3 |
| Örnekköy | 1 | 91 | %93,4 | AKP | %46,3 |
| Şerefli Köyü | 1 | 211 | %87,2 | AKP | %66,9 |
| Şeyhli Mah. | 2 | 632 | %89,1 | CHP | %54,1 |
| Şıhkıran Mah. | 1 | 217 | %90,8 | AKP | %41,1 |