%43,4
AK PARTİ birinci
20.912 geçerli oy · katılım %85,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Görele ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %43,4 ile birinci; 20.912 geçerli oy, katılım %85,5.
Kayıtlı seçmen 25.308 · Oy kullanan 21.648 (katılım %85,5) · Geçerli 20.912 · Geçersiz 736
Görele Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 9.080 | %43,4 |
| CHP | 3.954 | %18,9 |
| İYİ | 3.581 | %17,1 |
| MHP | 2.836 | %13,6 |
| YRP | 343 | %1,6 |
| ZAFER | 210 | %1,0 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 142 | %0,7 |
| AP | 112 | %0,5 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 112 | %0,5 |
| BBP | 109 | %0,5 |
| MEMLEKET | 106 | %0,5 |
| TİP | 85 | %0,4 |
| DEM | 68 | %0,3 |
| HAK-PAR | 33 | %0,2 |
| HKP | 30 | %0,1 |
| MİLLET | 24 | %0,1 |
| VATAN | 24 | %0,1 |
| GBP | 18 | %0,1 |
| TKP | 14 | %0,1 |
| SOL | 9 | %0,0 |
| TKH | 8 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 7 | %0,0 |
| YP | 3 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
| Arif Sarı (bağımsız) | 2 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Görele mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akharman Köyü | 1 | 73 | %94,5 | AKP | %34,3 |
| Aralıkoz Köyü | 1 | 111 | %91,9 | AKP | %57,6 |
| Ardıç Köyü | 1 | 145 | %83,5 | AKP | %47,5 |
| Ataköy | 1 | 105 | %80,0 | AKP | %54,2 |
| Aydınlar Köyü | 1 | 198 | %82,3 | AKP | %65,8 |
| Aydınlıkevler Mah. | 2 | 557 | %86,7 | AKP | %46,2 |
| Bahçelievler Mah. | 2 | 597 | %89,5 | AKP | %38,1 |
| Bayazıt Köyü | 1 | 207 | %86,5 | AKP | %36,4 |
| Beşirli Köyü | 1 | 104 | %87,5 | AKP | %52,3 |
| Bozcaali Mah. | 6 | 1.904 | %84,8 | AKP | %40,4 |
| Boğalı Köyü | 1 | 103 | %81,6 | AKP | %49,4 |
| Burunucu Köyü | 1 | 174 | %83,3 | AKP | %59,0 |
| Cillioğlu Mah. | 1 | 101 | %92,1 | CHP | %44,1 |
| Dayılı Köyü | 1 | 209 | %88,5 | İYİ | %47,5 |
| Dedeli Köyü | 1 | 85 | %98,8 | AKP | %51,2 |
| Dereboyu Köyü | 1 | 74 | %78,4 | AKP | %54,6 |
| Derekuşçulu Köyü | 1 | 148 | %88,5 | AKP | %48,8 |
| Dikmen Köyü | 1 | 58 | %84,5 | AKP | %57,1 |
| Esenli Köyü | 1 | 335 | %87,8 | AKP | %59,9 |
| Esenyurt Köyü | 1 | 123 | %81,3 | AKP | %46,2 |
| Eserli Köyü | 1 | 163 | %84,1 | AKP | %54,2 |
| Gölbaşı Köyü | 1 | 108 | %76,9 | AKP | %46,3 |
| Gülpınar Köyü | 1 | 153 | %91,5 | AKP | %51,5 |
| Gültepe Köyü | 1 | 112 | %90,2 | AKP | %52,8 |
| Güneyköy | 1 | 157 | %87,9 | AKP | %68,6 |
| Güvendik Köyü | 1 | 135 | %85,9 | AKP | %74,3 |
| Hamzalı Köyü | 1 | 190 | %80,0 | AKP | %41,1 |
| Haydarlı Köyü | 1 | 151 | %90,1 | CHP | %33,1 |
| Hendekbaşı Mah. | 4 | 850 | %87,4 | AKP | %40,9 |
| Hürriyet Mah. | 1 | 109 | %90,8 | AKP | %36,7 |
| Kaba Mah. | 2 | 410 | %89,3 | AKP | %48,9 |
| Kaleköy | 1 | 115 | %93,0 | AKP | %39,6 |
| Karaburun Köyü | 1 | 185 | %75,1 | CHP | %40,3 |
| Karadere Köyü | 1 | 156 | %82,1 | AKP | %65,6 |
| Karakeş Köyü | 1 | 175 | %86,3 | AKP | %62,9 |
| Karlıbel Köyü | 1 | 265 | %79,6 | AKP | %48,2 |
| Kaynar Köyü | 1 | 125 | %86,4 | AKP | %59,8 |
| Kıdır Köyü | 1 | 193 | %86,0 | AKP | %53,8 |
| Kırıklı Köyü | 2 | 309 | %88,4 | AKP | %42,2 |
| Koyunhamza Köyü | 1 | 124 | %88,7 | AKP | %33,0 |
| Kumyalı Mah. | 11 | 3.719 | %85,3 | AKP | %37,5 |
| Kuşçulu Köyü | 1 | 260 | %76,5 | AKP | %33,9 |
| Köprübaşı Köyü | 1 | 153 | %80,4 | AKP | %72,7 |
| Maksutlu Köyü | 1 | 131 | %82,4 | AKP | %48,6 |
| Menteşe Köyü | 1 | 100 | %86,0 | AKP | %43,4 |
| Ortaköy | 1 | 103 | %92,2 | AKP | %55,4 |
| Recepli Köyü | 1 | 108 | %87,0 | AKP | %43,0 |
| Sayfiye Mah. | 5 | 1.642 | %88,9 | AKP | %39,5 |
| Sağlık Köyü | 1 | 126 | %82,5 | CHP | %43,9 |
| Seferli Köyü | 1 | 137 | %76,6 | AKP | %52,0 |
| Sofulu Köyü | 1 | 121 | %85,1 | AKP | %54,6 |
| Soğukpınar Köyü | 1 | 217 | %88,0 | AKP | %68,1 |
| Soğuksu Mah. | 4 | 1.406 | %85,1 | AKP | %40,1 |
| Taşlık Köyü | 1 | 168 | %87,5 | AKP | %58,7 |
| Tekgöz Köyü | 1 | 124 | %90,3 | AKP | %49,1 |
| Tepebaşı Mah. | 1 | 179 | %88,3 | CHP | %36,0 |
| Tepeköy | 1 | 118 | %94,1 | AKP | %63,9 |
| Terziali Köyü | 1 | 156 | %80,1 | AKP | %50,0 |
| Türkelli Köyü | 1 | 111 | %78,4 | AKP | %59,8 |
| Umutlu Köyü | 1 | 119 | %92,4 | AKP | %81,2 |
| Yalıköy | 1 | 71 | %91,6 | AKP | %49,2 |
| Yeğenli Köyü | 1 | 190 | %82,1 | AKP | %45,8 |
| Yeşildere Köyü | 1 | 89 | %82,0 | AKP | %62,7 |
| Yeşiltepe Mah. | 6 | 2.034 | %85,1 | AKP | %38,8 |
| Çalış Köyü | 1 | 139 | %93,5 | AKP | %55,7 |
| Çatak Köyü | 1 | 83 | %88,0 | AKP | %62,3 |
| Çatakkırı Köyü | 1 | 260 | %83,1 | AKP | %41,6 |
| Çavuşlu-Bahşiş Mah. | 1 | 157 | %83,4 | CHP | %35,5 |
| Çavuşlu-Beyli Mah. | 1 | 339 | %83,2 | AKP | %37,8 |
| Çavuşlu-Merkez Mah. | 2 | 739 | %83,4 | AKP | %38,8 |
| Çavuşlu-Obakıran Mah. | 1 | 102 | %85,3 | AKP | %58,3 |
| Çavuşlu-Orta Mah. | 1 | 178 | %88,8 | AKP | %50,6 |
| Çavuşlu-Yeniköy Mah. | 1 | 190 | %80,5 | AKP | %57,1 |
| Çavuşlu-Şahali Mah. | 1 | 113 | %75,2 | AKP | %47,6 |
| Çeşmebaşı Mah. | 1 | 312 | %86,9 | AKP | %35,7 |
| Çiftlikköy | 1 | 133 | %79,7 | AKP | %40,2 |
| Önerli Köyü | 1 | 159 | %88,1 | AKP | %50,4 |
| Ünlüce Mah. | 1 | 246 | %90,2 | AKP | %30,1 |
| İnanca Köyü | 1 | 334 | %79,9 | AKP | %39,2 |
| İsmailbeyli Köyü | 1 | 201 | %78,1 | AKP | %33,8 |
| Şafaklı Köyü | 1 | 208 | %81,3 | AKP | %50,3 |
| Şahinyuva Köyü | 1 | 151 | %86,1 | AKP | %46,0 |
| Şenlik Köyü | 1 | 86 | %90,7 | AKP | %69,2 |