%32,6
AK PARTİ birinci
93.157 geçerli oy · katılım %89,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Giresun Merkez ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %32,6 ile birinci; 93.157 geçerli oy, katılım %89,4.
Kayıtlı seçmen 106.605 · Oy kullanan 95.312 (katılım %89,4) · Geçerli 93.157 · Geçersiz 2.155
Giresun Merkez Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 30.410 | %32,6 |
| CHP | 24.065 | %25,8 |
| İYİ | 15.885 | %17,1 |
| MHP | 15.054 | %16,2 |
| ZAFER | 1.789 | %1,9 |
| YRP | 1.515 | %1,6 |
| MEMLEKET | 855 | %0,9 |
| TİP | 740 | %0,8 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 462 | %0,5 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 403 | %0,4 |
| AP | 396 | %0,4 |
| BBP | 360 | %0,4 |
| DEM | 276 | %0,3 |
| Arif Sarı (bağımsız) | 271 | %0,3 |
| HAK-PAR | 119 | %0,1 |
| TKP | 114 | %0,1 |
| VATAN | 95 | %0,1 |
| MİLLET | 77 | %0,1 |
| HKP | 59 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 59 | %0,1 |
| SOL | 56 | %0,1 |
| GBP | 38 | %0,0 |
| TKH | 29 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 13 | %0,0 |
| YP | 10 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 4 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 3 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Giresun Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akıncı Köyü | 1 | 94 | %92,6 | AKP | %37,4 |
| Akköy | 2 | 365 | %91,0 | MHP | %56,2 |
| Aksu Mah. | 21 | 7.755 | %90,7 | AKP | %38,5 |
| Akçalı Köyü | 1 | 312 | %85,9 | CHP | %46,9 |
| Alınca Köyü | 2 | 507 | %89,6 | MHP | %42,4 |
| Anbaralan Köyü | 1 | 123 | %92,7 | AKP | %77,8 |
| Aydınlar Mah. | 2 | 539 | %93,9 | AKP | %32,1 |
| Barça Köyü | 2 | 684 | %87,6 | AKP | %49,2 |
| Barçaçakırlı Köyü | 1 | 245 | %91,8 | AKP | %50,7 |
| Bayazıt Köyü | 1 | 176 | %92,6 | CHP | %39,2 |
| Boztekke Köyü | 2 | 799 | %87,1 | AKP | %38,8 |
| Burhaniye Köyü | 1 | 272 | %91,2 | AKP | %31,0 |
| Camili Köyü | 2 | 410 | %87,6 | AKP | %32,9 |
| Cumhuriyet Mah. | 1 | 181 | %91,7 | CHP | %36,4 |
| Darıköy | 1 | 294 | %88,8 | AKP | %63,7 |
| Duroğlu-Demirci Mah. | 1 | 270 | %89,6 | AKP | %39,5 |
| Duroğlu-Homurlu Mah. | 2 | 479 | %87,5 | AKP | %37,0 |
| Duroğlu-Konacık Mah. | 3 | 1.023 | %86,4 | AKP | %27,4 |
| Duroğlu-Tekke Mah. | 2 | 452 | %84,5 | AKP | %42,5 |
| Duroğlu-Çağlayan Mah. | 1 | 229 | %87,3 | CHP | %38,0 |
| Ergence Köyü | 1 | 142 | %91,6 | AKP | %43,0 |
| Erikliman Mah. | 7 | 2.029 | %92,0 | CHP | %34,1 |
| Eriklimanı Köyü | 2 | 531 | %88,1 | AKP | %50,3 |
| Esentepe Köyü | 1 | 168 | %89,3 | AKP | %47,8 |
| Evrenköy | 1 | 134 | %93,3 | AKP | %39,3 |
| Fevzi Çakmak Mah. | 8 | 2.882 | %89,6 | AKP | %37,8 |
| Gaziler Mah. | 7 | 2.521 | %91,0 | CHP | %35,0 |
| Gedikkaya Mah. | 30 | 10.972 | %89,9 | AKP | %28,8 |
| Gedikli Köyü | 1 | 337 | %89,6 | AKP | %55,4 |
| Gemilerçekeği Mah. | 17 | 6.160 | %88,5 | AKP | %32,8 |
| Güney Köyü | 1 | 182 | %87,4 | AKP | %52,6 |
| Güre Mah. | 4 | 1.269 | %91,9 | CHP | %39,4 |
| Gürköy | 1 | 200 | %91,5 | AKP | %32,4 |
| Güveç Köyü | 1 | 281 | %81,1 | AKP | %51,8 |
| Hacı Hüseyin Mah. | 13 | 4.691 | %89,5 | CHP | %33,2 |
| Hacımiktat Mah. | 5 | 1.761 | %87,7 | CHP | %30,3 |
| Hacısiyam Mah. | 20 | 6.950 | %87,9 | AKP | %32,3 |
| Hamidiye Köyü | 1 | 212 | %90,1 | AKP | %45,2 |
| Hisargeriş Köyü | 1 | 274 | %85,0 | AKP | %49,1 |
| Kale Mah. | 4 | 1.200 | %93,6 | CHP | %38,1 |
| Kapu Mah. | 3 | 924 | %88,1 | CHP | %37,0 |
| Karaali Köyü | 1 | 137 | %85,4 | AKP | %49,6 |
| Kavaklar Mah. | 14 | 5.194 | %88,5 | AKP | %29,6 |
| Kayadibi Mah. | 3 | 860 | %91,2 | CHP | %47,9 |
| Kemaliye Köyü | 1 | 319 | %85,9 | AKP | %39,1 |
| Küçükköy Mah. | 2 | 671 | %91,5 | AKP | %39,5 |
| Lapa Köyü | 1 | 362 | %84,0 | AKP | %61,1 |
| Melikli Köyü | 1 | 317 | %88,6 | AKP | %53,5 |
| Mesudiye Köyü | 2 | 347 | %91,1 | AKP | %54,7 |
| Nizamiye Mah. | 9 | 3.119 | %89,9 | AKP | %30,9 |
| Okçu Köyü | 1 | 383 | %90,6 | AKP | %52,1 |
| Orhaniye Köyü | 2 | 408 | %91,9 | MHP | %37,2 |
| Ortaköy | 1 | 108 | %93,5 | AKP | %34,3 |
| Osmaniye Köyü | 2 | 478 | %86,0 | AKP | %53,9 |
| Osmaniye Mah. | 7 | 2.573 | %89,2 | CHP | %31,0 |
| Pınarçukuru Köyü | 1 | 194 | %84,5 | AKP | %52,9 |
| Samanlıkkıranı Mah. | 1 | 260 | %87,3 | CHP | %45,2 |
| Sarvan Köyü | 1 | 337 | %91,1 | AKP | %47,2 |
| Sayca Köyü | 2 | 548 | %89,1 | AKP | %49,4 |
| Seldeğirmeni Mah. | 7 | 2.388 | %91,3 | AKP | %29,0 |
| Seyitköy | 1 | 206 | %88,4 | MHP | %44,7 |
| Sıvacı Köyü | 1 | 181 | %88,4 | CHP | %36,8 |
| Sultan Selim Mah. | 1 | 264 | %92,1 | CHP | %30,1 |
| Sultaniye Köyü | 1 | 224 | %74,6 | AKP | %58,6 |
| Teyyaredüzü Mah. | 32 | 11.391 | %89,3 | AKP | %30,5 |
| Uzgur Köyü | 1 | 249 | %88,4 | AKP | %38,9 |
| Uzkara Köyü | 1 | 147 | %92,5 | MHP | %42,6 |
| Yalı Mah. | 1 | 318 | %91,5 | AKP | %36,4 |
| Yaykınlık Köyü | 1 | 108 | %105,6 | AKP | %75,5 |
| Yazlık Köyü | 1 | 185 | %94,6 | AKP | %49,4 |
| Yağmurca Köyü | 1 | 270 | %81,1 | AKP | %42,5 |
| Yenicehisar Köyü | 1 | 272 | %89,3 | AKP | %46,4 |
| Yukarıalınlı Köyü | 1 | 167 | %89,2 | İYİ | %29,3 |
| Çamlık Köyü | 1 | 236 | %94,9 | AKP | %65,5 |
| Çandır Köyü | 1 | 308 | %83,8 | AKP | %28,1 |
| Çavuşoğlu Köyü | 1 | 234 | %92,7 | CHP | %34,6 |
| Çaykara Mah. | 3 | 905 | %93,2 | AKP | %34,5 |
| Çınarlar Mah. | 6 | 2.149 | %88,3 | CHP | %37,5 |
| Çıtlakkale Mah. | 25 | 8.881 | %89,6 | AKP | %33,1 |
| Çukurköy | 1 | 164 | %93,3 | AKP | %50,3 |
| Çimşir Köyü | 1 | 161 | %90,7 | AKP | %49,0 |
| Çiçekli Köyü | 1 | 159 | %87,4 | AKP | %31,9 |
| Ülper Köyü | 1 | 370 | %84,6 | AKP | %36,7 |
| İncegeriş Köyü | 1 | 156 | %82,1 | AKP | %45,5 |
| İnişdibi Köyü | 1 | 350 | %89,4 | AKP | %57,0 |
| Şeyhkeramettin Mah. | 2 | 518 | %86,7 | CHP | %30,4 |