%57,0
AK PARTİ birinci
13.383 geçerli oy · katılım %89,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Dereli ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %57,0 ile birinci; 13.383 geçerli oy, katılım %89,5.
Kayıtlı seçmen 15.499 · Oy kullanan 13.874 (katılım %89,5) · Geçerli 13.383 · Geçersiz 491
Dereli Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 7.622 | %57,0 |
| MHP | 2.512 | %18,8 |
| CHP | 1.291 | %9,7 |
| İYİ | 971 | %7,3 |
| YRP | 266 | %2,0 |
| ZAFER | 141 | %1,1 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 136 | %1,0 |
| AP | 84 | %0,6 |
| BBP | 71 | %0,5 |
| MEMLEKET | 69 | %0,5 |
| HAK-PAR | 45 | %0,3 |
| HKP | 27 | %0,2 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 26 | %0,2 |
| MİLLET | 21 | %0,2 |
| TKP | 20 | %0,2 |
| TİP | 19 | %0,1 |
| DEM | 14 | %0,1 |
| VATAN | 12 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 8 | %0,1 |
| GBP | 8 | %0,1 |
| Arif Sarı (bağımsız) | 7 | %0,1 |
| TKH | 5 | %0,0 |
| SOL | 4 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 3 | %0,0 |
| YP | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Dereli mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akkaya Köyü | 2 | 445 | %91,7 | AKP | %62,0 |
| Aksu Köyü | 1 | 145 | %89,7 | AKP | %65,9 |
| Alancık Köyü | 2 | 501 | %95,6 | AKP | %81,4 |
| Bahçeli Mah. | 2 | 722 | %86,0 | AKP | %40,1 |
| Dereli Mah. | 4 | 1.010 | %85,5 | AKP | %45,6 |
| Eğriambar Köyü | 2 | 574 | %90,8 | AKP | %61,5 |
| Fatih Mah. | 1 | 364 | %89,0 | AKP | %44,3 |
| Güdül Köyü | 1 | 336 | %88,4 | AKP | %55,9 |
| Güzelköy | 1 | 197 | %92,9 | AKP | %52,0 |
| Heydere Köyü | 1 | 335 | %90,8 | AKP | %65,2 |
| Hisarköy | 1 | 107 | %86,9 | AKP | %40,9 |
| Kızıltaş Köyü | 2 | 547 | %94,2 | AKP | %56,6 |
| Konuklu Köyü | 1 | 217 | %96,3 | AKP | %54,3 |
| Kurtulmuş Köyü | 2 | 571 | %85,8 | AKP | %57,6 |
| Kuzca Mah. | 1 | 196 | %94,4 | AKP | %59,8 |
| Kuşluhan Mah. | 3 | 651 | %89,6 | AKP | %48,7 |
| Küknarlı Köyü | 1 | 240 | %86,7 | AKP | %59,6 |
| Kümbet Köyü | 1 | 261 | %91,6 | AKP | %38,2 |
| Küçükahmet Köyü | 1 | 215 | %89,3 | AKP | %44,2 |
| Maden Köyü | 1 | 54 | %107,4 | AKP | %67,2 |
| Meşeliyatak Köyü | 1 | 278 | %82,0 | AKP | %59,6 |
| Pınarlar Köyü | 1 | 233 | %92,7 | AKP | %76,7 |
| Sarıyakup Köyü | 1 | 213 | %86,9 | AKP | %69,9 |
| Sütlüce Mah. | 3 | 1.101 | %84,2 | AKP | %47,9 |
| Tamdere Köyü | 1 | 177 | %82,5 | AKP | %63,7 |
| Taşlıca Köyü | 1 | 186 | %86,6 | AKP | %48,0 |
| Tepeköy | 1 | 152 | %95,4 | AKP | %84,7 |
| Tepeküknarlı Köyü | 1 | 187 | %95,2 | AKP | %60,5 |
| Uzundere Köyü | 1 | 252 | %90,5 | AKP | %49,3 |
| Yavuzkemal-Güzyurdu Mah. | 1 | 300 | %90,0 | AKP | %63,7 |
| Yavuzkemal-Hapan Mah. | 1 | 278 | %89,6 | AKP | %63,9 |
| Yavuzkemal-Kulakkaya Mah. | 2 | 584 | %91,3 | AKP | %53,2 |
| Yavuzkemal-Yeni Mah. | 1 | 152 | %95,4 | AKP | %57,7 |
| Yavuzkemal-Yuva Mah. | 1 | 211 | %94,8 | AKP | %70,7 |
| Yavuzkemal-Şıhlar Mah. | 1 | 294 | %92,9 | AKP | %62,0 |
| Yaylacık Köyü | 1 | 148 | %89,9 | AKP | %40,9 |
| Yeşilkaya Köyü | 1 | 367 | %89,1 | AKP | %59,6 |
| Yeşiltepe Köyü | 1 | 148 | %89,9 | AKP | %63,1 |
| Yeşilvadi Köyü | 1 | 125 | %96,0 | AKP | %69,2 |
| Yıldız Köyü | 1 | 369 | %91,9 | AKP | %65,5 |
| Yüce Köyü | 2 | 487 | %92,2 | AKP | %68,2 |
| Çalca Köyü | 2 | 701 | %88,0 | AKP | %52,6 |
| Çalköy | 1 | 272 | %83,5 | AKP | %64,2 |
| Çamlı Köyü | 1 | 328 | %88,4 | AKP | %66,2 |
| Çengelköy | 1 | 174 | %92,5 | AKP | %59,0 |
| İçmesu Köyü | 1 | 94 | %97,9 | AKP | %56,7 |