Çanakçı · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiÇanakçı ilçesi
%54,2
AK PARTİ birinci
4.150 geçerli oy · katılım %87,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çanakçı ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %54,2 ile birinci; 4150 geçerli oy, katılım %87,6.
Çanakçı
Kayıtlı seçmen 4.945 · Oy kullanan 4.332 (katılım %87,6) · Geçerli 4.150 · Geçersiz 182
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 2.251 | %54,2 |
| MHP | 649 | %15,6 |
| CHP | 464 | %11,2 |
| İYİ | 464 | %11,2 |
| YRP | 81 | %2,0 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 36 | %0,9 |
| ZAFER | 34 | %0,8 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 23 | %0,6 |
| BBP | 21 | %0,5 |
| MEMLEKET | 20 | %0,5 |
| AP | 18 | %0,4 |
| HAK-PAR | 15 | %0,4 |
| HKP | 12 | %0,3 |
| MİLLET | 10 | %0,2 |
| TKP | 10 | %0,2 |
| TİP | 10 | %0,2 |
| DEM | 8 | %0,2 |
| VATAN | 6 | %0,1 |
| GBP | 6 | %0,1 |
| SOL | 4 | %0,1 |
| Arif Sarı (bağımsız) | 3 | %0,1 |
| YP | 2 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 2 | %0,1 |
| TKH | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akköy | 1 | 399 | %86,7 | AKP | %52,7 |
| Bakımlı Köyü | 1 | 211 | %86,7 | AKP | %46,9 |
| Beyli Mah. | 1 | 123 | %85,4 | AKP | %55,8 |
| Cami Yanı Mah. | 1 | 229 | %82,5 | AKP | %53,5 |
| Deregözü Köyü | 1 | 394 | %91,6 | AKP | %59,7 |
| Doğanköy | 1 | 95 | %91,6 | AKP | %43,2 |
| Düzköy | 1 | 248 | %91,5 | AKP | %64,2 |
| Egeköy | 2 | 408 | %91,2 | AKP | %53,9 |
| Erenköy | 1 | 113 | %81,4 | AKP | %43,2 |
| Kahraman Köyü | 1 | 66 | %97,0 | AKP | %45,2 |
| Kaledibi Köyü | 1 | 138 | %96,4 | AKP | %69,7 |
| Karabörk Köyü | 3 | 612 | %91,0 | AKP | %55,8 |
| Kuşköy | 1 | 322 | %91,6 | AKP | %58,1 |
| Merkez Mah. | 2 | 554 | %80,9 | AKP | %52,8 |
| Orta Mah. | 2 | 444 | %78,4 | AKP | %48,1 |
| Sarayköy | 1 | 192 | %88,0 | AKP | %41,1 |
| Yenişadı Köyü | 1 | 83 | %88,0 | AKP | %70,8 |
| Yeşilköy | 1 | 246 | %87,8 | AKP | %50,7 |
| Çağlayan Köyü | 1 | 68 | %98,5 | AKP | %67,7 |