%45,1
AK PARTİ birinci
47.719 geçerli oy · katılım %90,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Bulancak ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %45,1 ile birinci; 47.719 geçerli oy, katılım %90,3.
Kayıtlı seçmen 54.112 · Oy kullanan 48.853 (katılım %90,3) · Geçerli 47.719 · Geçersiz 1.134
Bulancak Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 21.496 | %45,1 |
| CHP | 12.198 | %25,6 |
| MHP | 5.639 | %11,8 |
| İYİ | 3.585 | %7,5 |
| YRP | 2.009 | %4,2 |
| ZAFER | 716 | %1,5 |
| MEMLEKET | 413 | %0,9 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 344 | %0,7 |
| BBP | 299 | %0,6 |
| AP | 184 | %0,4 |
| TİP | 168 | %0,4 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 153 | %0,3 |
| DEM | 92 | %0,2 |
| HAK-PAR | 79 | %0,2 |
| Arif Sarı (bağımsız) | 59 | %0,1 |
| MİLLET | 40 | %0,1 |
| HKP | 39 | %0,1 |
| VATAN | 35 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 32 | %0,1 |
| GBP | 32 | %0,1 |
| SOL | 31 | %0,1 |
| TKP | 28 | %0,1 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 18 | %0,0 |
| TKH | 14 | %0,0 |
| YP | 13 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 3 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Bulancak mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Acısu Mah. | 2 | 597 | %91,8 | AKP | %43,6 |
| Ahmetli Köyü | 1 | 232 | %87,5 | AKP | %43,7 |
| Alibey Köyü | 1 | 95 | %90,5 | AKP | %61,9 |
| Ardahan Köyü | 1 | 111 | %88,3 | AKP | %43,6 |
| Arifli Mah. | 2 | 398 | %91,0 | AKP | %50,3 |
| Ataköy | 1 | 220 | %87,3 | AKP | %45,8 |
| Aydındere-Aydınlar Mah. | 1 | 373 | %90,4 | AKP | %57,8 |
| Aydındere-Derecikalan Mah. | 2 | 389 | %93,3 | AKP | %59,5 |
| Aydındere-Güney Mah. | 1 | 314 | %87,3 | AKP | %51,3 |
| Aydındere-Merkez Mah. | 1 | 169 | %90,5 | AKP | %56,4 |
| Aydındere-Yeni Mah. | 1 | 289 | %84,1 | AKP | %68,4 |
| Bahçeli Köyü | 1 | 297 | %93,3 | AKP | %67,9 |
| Bahçelievler Mah. | 13 | 4.685 | %90,8 | AKP | %50,6 |
| Ballıca Mah. | 12 | 4.118 | %90,4 | AKP | %46,3 |
| Bayındır Köyü | 2 | 412 | %92,2 | AKP | %69,5 |
| Bostanlı Köyü | 1 | 177 | %81,9 | AKP | %62,6 |
| Bulancak Mah. | 11 | 4.112 | %89,0 | AKP | %37,2 |
| Burunucu Köyü | 3 | 718 | %92,3 | CHP | %45,0 |
| Büyükada Köyü | 1 | 183 | %83,6 | AKP | %60,4 |
| Cindi Köyü | 1 | 173 | %98,3 | AKP | %67,9 |
| Damudere Köyü | 1 | 205 | %90,2 | AKP | %65,0 |
| Demircili Köyü | 1 | 304 | %87,5 | AKP | %60,0 |
| Duacıoğlu Mah. | 1 | 82 | %92,7 | AKP | %36,8 |
| Duttepe Köyü | 1 | 146 | %94,5 | AKP | %39,4 |
| Döngeri Köyü | 1 | 176 | %97,7 | AKP | %60,7 |
| Elmalı Köyü | 1 | 359 | %94,7 | AKP | %52,9 |
| Erdoğan Köyü | 2 | 495 | %84,0 | AKP | %45,1 |
| Eriklik Köyü | 1 | 186 | %96,2 | CHP | %54,8 |
| Esenköy | 1 | 94 | %102,1 | AKP | %63,2 |
| Ezeltere Köyü | 1 | 128 | %92,2 | AKP | %78,1 |
| Gültepe Köyü | 1 | 58 | %96,6 | AKP | %45,5 |
| Gündoğdu Köyü | 1 | 86 | %86,1 | AKP | %60,8 |
| Güneyköy | 1 | 92 | %95,7 | AKP | %65,1 |
| Güzelyalı Mah. | 5 | 1.848 | %90,5 | CHP | %41,1 |
| Güzelyurt Köyü | 1 | 149 | %94,0 | AKP | %51,9 |
| Hacet Köyü | 1 | 89 | %95,5 | AKP | %53,7 |
| Hisarkaya Köyü | 1 | 327 | %82,6 | AKP | %60,0 |
| Kalegüney Köyü | 1 | 112 | %92,9 | AKP | %68,6 |
| Karaağaç Köyü | 1 | 247 | %99,2 | AKP | %70,7 |
| Karacaresul Köyü | 1 | 208 | %95,2 | AKP | %67,5 |
| Kayabaşı Köyü | 1 | 79 | %102,5 | AKP | %60,5 |
| Kayadibi Köyü | 1 | 66 | %89,4 | AKP | %57,9 |
| Kayhan Köyü | 1 | 168 | %87,5 | AKP | %55,2 |
| Kızılot Mah. | 2 | 677 | %88,9 | AKP | %35,2 |
| Kışla Köyü | 1 | 52 | %111,5 | AKP | %73,7 |
| Kovanlık-Ahurlu Mah. | 2 | 530 | %92,1 | AKP | %53,1 |
| Kovanlık-Düz Mah. | 1 | 183 | %96,7 | AKP | %72,9 |
| Kovanlık-Merkez Mah. | 2 | 548 | %87,2 | AKP | %51,5 |
| Kovanlık-Sofulu Mah. | 1 | 331 | %91,2 | AKP | %67,5 |
| Kovanlık-Soğuksu Mah. | 1 | 374 | %90,9 | AKP | %63,7 |
| Kuzköy | 1 | 285 | %88,1 | AKP | %57,1 |
| Kuşluhan Köyü | 1 | 257 | %90,3 | CHP | %56,3 |
| Küçükada Köyü | 1 | 293 | %85,3 | AKP | %46,4 |
| Küçükdere Köyü | 1 | 101 | %97,0 | AKP | %81,1 |
| Küçüklü Köyü | 2 | 554 | %88,1 | CHP | %37,8 |
| Muratlı Köyü | 1 | 110 | %94,6 | AKP | %65,0 |
| Odadüzü Köyü | 1 | 80 | %100,0 | AKP | %66,7 |
| Pazarsuyu Emecen Mah. | 3 | 1.127 | %88,9 | AKP | %52,8 |
| Pazarsuyu Köyü | 3 | 878 | %93,4 | AKP | %48,6 |
| Samugüney Köyü | 1 | 256 | %95,3 | AKP | %50,4 |
| Sanayi Mah. | 8 | 2.971 | %91,9 | AKP | %56,9 |
| Saraçlı Mah. | 2 | 702 | %92,6 | AKP | %34,8 |
| Süme Köyü | 1 | 252 | %86,5 | AKP | %37,4 |
| Sisin Mah. | 1 | 153 | %93,5 | AKP | %30,3 |
| Talipli Köyü | 2 | 403 | %83,6 | CHP | %32,4 |
| Tandır Köyü | 2 | 436 | %97,9 | MHP | %42,7 |
| Tekmezar Köyü | 1 | 114 | %91,2 | AKP | %66,3 |
| Tepecik Köyü | 1 | 182 | %91,2 | AKP | %54,1 |
| Tepeören Köyü | 1 | 134 | %100,8 | AKP | %71,1 |
| Tokmadin Köyü | 1 | 90 | %97,8 | AKP | %94,2 |
| Toprakdeğirmeni Mah. | 2 | 597 | %88,8 | CHP | %36,5 |
| Torçan Köyü | 1 | 83 | %92,8 | AKP | %60,5 |
| Ucarlı Mah. | 1 | 305 | %92,8 | CHP | %56,2 |
| Yalıköy | 2 | 689 | %87,2 | CHP | %34,5 |
| Yaslıbahçe Köyü | 1 | 290 | %86,6 | AKP | %51,7 |
| Yeniköy | 1 | 64 | %98,4 | AKP | %71,4 |
| Yeşilhisar Köyü | 1 | 156 | %89,7 | AKP | %42,5 |
| Yeşilköy | 1 | 62 | %96,8 | CHP | %36,2 |
| Yeşiltepe Köyü | 1 | 54 | %98,2 | AKP | %71,7 |
| Yıldız Köyü | 1 | 159 | %95,0 | AKP | %59,1 |
| Yunuslu Köyü | 1 | 123 | %86,2 | AKP | %32,4 |
| İcilli Köyü | 2 | 427 | %88,3 | AKP | %43,1 |
| İhsaniye Mah. | 27 | 9.421 | %89,8 | AKP | %40,0 |
| İnece Köyü | 1 | 363 | %92,0 | AKP | %37,2 |
| İsmet Paşa Mah. | 12 | 4.510 | %89,0 | AKP | %36,4 |
| Şemsettin Mah. | 2 | 729 | %88,1 | AKP | %39,1 |
| Şeyhmusa Köyü | 1 | 241 | %88,4 | CHP | %42,6 |