%57,2
AK PARTİ birinci
5.299 geçerli oy · katılım %80,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Alucra ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %57,2 ile birinci; 5299 geçerli oy, katılım %80,2.
Kayıtlı seçmen 6.766 · Oy kullanan 5.429 (katılım %80,2) · Geçerli 5.299 · Geçersiz 130
Alucra Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 3.029 | %57,2 |
| MHP | 1.229 | %23,2 |
| İYİ | 329 | %6,2 |
| CHP | 277 | %5,2 |
| YRP | 143 | %2,7 |
| ZAFER | 89 | %1,7 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 76 | %1,4 |
| BBP | 43 | %0,8 |
| MEMLEKET | 19 | %0,4 |
| AP | 19 | %0,4 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 12 | %0,2 |
| TKP | 6 | %0,1 |
| DEM | 5 | %0,1 |
| HAK-PAR | 3 | %0,1 |
| TİP | 3 | %0,1 |
| HKP | 3 | %0,1 |
| VATAN | 3 | %0,1 |
| Arif Sarı (bağımsız) | 3 | %0,1 |
| MİLLET | 2 | %0,0 |
| TKH | 2 | %0,0 |
| SOL | 2 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 1 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Alucra mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Aktepe Köyü | 1 | 261 | %84,3 | AKP | %52,4 |
| Akçiçek Köyü | 1 | 43 | %93,0 | AKP | %75,0 |
| Arda Köyü | 1 | 123 | %90,2 | AKP | %75,9 |
| Arduç Köyü | 1 | 45 | %91,1 | AKP | %60,0 |
| Armutlu Köyü | 1 | 55 | %96,4 | AKP | %59,2 |
| Aydınyayla Köyü | 1 | 36 | %91,7 | AKP | %58,1 |
| Babapınar Mah. | 1 | 88 | %70,5 | MHP | %56,5 |
| Bereketli Köyü | 1 | 32 | %96,9 | AKP | %80,7 |
| Beylerce Köyü | 1 | 37 | %70,3 | AKP | %56,0 |
| Boyluca Köyü | 1 | 212 | %81,6 | AKP | %77,6 |
| Demirözü Köyü | 1 | 201 | %83,1 | MHP | %38,0 |
| Dereçiftlik Köyü | 1 | 62 | %83,9 | AKP | %65,4 |
| Doludere Köyü | 1 | 158 | %75,3 | AKP | %84,6 |
| Elmacık Köyü | 1 | 83 | %88,0 | AKP | %60,6 |
| Fevziçakmak Köyü | 1 | 195 | %71,8 | AKP | %69,1 |
| Gökçebel Köyü | 1 | 27 | %92,6 | AKP | %72,0 |
| Günügüzel Köyü | 1 | 85 | %91,8 | AKP | %68,0 |
| Gürbulak Köyü | 1 | 85 | %82,4 | AKP | %66,2 |
| Hacıhasan Köyü | 1 | 135 | %77,0 | AKP | %61,8 |
| Hacılı Köyü | 1 | 48 | %87,5 | AKP | %57,1 |
| Kabaktepe Köyü | 1 | 26 | %80,8 | AKP | %71,4 |
| Kaledibi Köyü | 1 | 58 | %93,1 | AKP | %48,1 |
| Kamışlı Köyü | 1 | 74 | %79,7 | AKP | %72,9 |
| Karaağaç Mah. | 1 | 141 | %75,9 | AKP | %49,1 |
| Karabörk Köyü | 1 | 299 | %87,3 | AKP | %72,4 |
| Kavaklıdere Köyü | 1 | 66 | %77,3 | AKP | %64,0 |
| Kemallı Mah. | 1 | 145 | %85,5 | AKP | %47,2 |
| Koman Köyü | 1 | 117 | %94,9 | AKP | %60,0 |
| Konaklı Köyü | 1 | 35 | %74,3 | AKP | %73,9 |
| Köklüce Köyü | 1 | 137 | %81,8 | AKP | %83,9 |
| Mesudiye Mah. | 2 | 665 | %73,7 | AKP | %42,4 |
| Pirili Köyü | 1 | 32 | %96,9 | AKP | %38,7 |
| Subaşı Köyü | 1 | 52 | %88,5 | AKP | %73,9 |
| Suyurdu Köyü | 1 | 72 | %81,9 | MHP | %49,1 |
| Tepeköy | 1 | 126 | %90,5 | AKP | %73,6 |
| Tohumluk Köyü | 1 | 60 | %96,7 | AKP | %45,6 |
| Topçam Mah. | 1 | 96 | %75,0 | AKP | %34,8 |
| Yeşilyurt Köyü | 1 | 350 | %81,7 | AKP | %60,4 |
| Yunus Emre Mah. | 6 | 1.575 | %74,5 | AKP | %52,7 |
| Yükselen Köyü | 1 | 50 | %78,0 | AKP | %28,2 |
| Çakrak Köyü | 1 | 168 | %87,5 | AKP | %45,5 |
| Çalgan Köyü | 1 | 197 | %75,1 | AKP | %40,6 |
| Çamlıyayla Köyü | 1 | 132 | %82,6 | AKP | %74,0 |
| İğdecik Köyü | 1 | 82 | %85,4 | AKP | %62,9 |