%40,0
AK PARTİ birinci
19.943 geçerli oy · katılım %90,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Oğuzeli ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %40,0 ile birinci; 19.943 geçerli oy, katılım %90,2.
Kayıtlı seçmen 22.746 · Oy kullanan 20.505 (katılım %90,2) · Geçerli 19.943 · Geçersiz 562
Oğuzeli Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 7.985 | %40,0 |
| MHP | 4.245 | %21,3 |
| CHP | 4.200 | %21,1 |
| İYİ | 1.262 | %6,3 |
| ZAFER | 664 | %3,3 |
| YRP | 578 | %2,9 |
| DEM | 240 | %1,2 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 180 | %0,9 |
| BBP | 159 | %0,8 |
| MEMLEKET | 130 | %0,7 |
| AP | 50 | %0,3 |
| ANAP | 46 | %0,2 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 39 | %0,2 |
| MİLLET | 20 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 20 | %0,1 |
| TKP | 18 | %0,1 |
| AB | 17 | %0,1 |
| VATAN | 14 | %0,1 |
| SOL | 12 | %0,1 |
| GBP | 11 | %0,1 |
| HAK-PAR | 10 | %0,1 |
| HKP | 8 | %0,0 |
| Ömer Keskin (bağımsız) | 7 | %0,0 |
| YP | 6 | %0,0 |
| Mehmet Karayılan (bağımsız) | 6 | %0,0 |
| Ali Aksoy (bağımsız) | 6 | %0,0 |
| TKH | 4 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 4 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Oğuzeli mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Acer Mah. | 1 | 49 | %100,0 | AKP | %43,8 |
| Akçamezra Mah. | 1 | 146 | %95,9 | AKP | %46,0 |
| Altınyurt Mah. | 2 | 560 | %92,1 | AKP | %58,6 |
| Ambarcık Mah. | 1 | 61 | %101,6 | AKP | %39,7 |
| Arslanlı Mah. | 1 | 158 | %89,2 | AKP | %56,1 |
| Asmacık Mah. | 1 | 158 | %92,4 | AKP | %61,8 |
| Aydınkaya Mah. | 1 | 56 | %103,6 | AKP | %40,0 |
| Aşağı Güneyse Mah. | 1 | 21 | %109,5 | CHP | %60,9 |
| Aşağı Yeniyapan Mah. | 1 | 188 | %95,2 | AKP | %56,5 |
| Belören Mah. | 1 | 123 | %96,8 | CHP | %45,6 |
| Beşdeli Mah. | 1 | 20 | %120,0 | MHP | %50,0 |
| Bulduk Mah. | 2 | 637 | %87,8 | AKP | %43,4 |
| Büyükkaracaviran Mah. | 1 | 333 | %88,9 | AKP | %56,4 |
| Cumhuriyet Mah. | 3 | 912 | %90,2 | AKP | %48,2 |
| Demirkonak Mah. | 1 | 83 | %90,4 | AKP | %70,3 |
| Dero Küçükkaracaviran Mah. | 1 | 60 | %91,7 | AKP | %40,0 |
| Devehüyüğü Mah. | 1 | 56 | %94,6 | MHP | %41,5 |
| Dokuzyol Mah. | 1 | 311 | %88,1 | CHP | %39,5 |
| Doğanpınar Mah. | 1 | 278 | %96,8 | AKP | %46,0 |
| Duruköy Mah. | 1 | 43 | %90,7 | CHP | %50,0 |
| Dutluca Mah. | 1 | 160 | %91,3 | MHP | %35,5 |
| Dibecik Mah. | 1 | 138 | %92,8 | MHP | %32,0 |
| Dikmetaş Mah. | 1 | 39 | %84,6 | CHP | %84,9 |
| Direkli Mah. | 1 | 172 | %89,5 | AKP | %46,1 |
| Ekinveren Mah. | 1 | 153 | %86,9 | CHP | %48,4 |
| Ermiş Mah. | 1 | 79 | %98,7 | AKP | %29,5 |
| Fatih Mah. | 9 | 3.289 | %83,9 | AKP | %37,3 |
| Gebe Mah. | 1 | 98 | %102,0 | AKP | %47,9 |
| Gedik Mah. | 1 | 97 | %101,0 | AKP | %46,9 |
| Güllük Mah. | 2 | 479 | %92,7 | AKP | %36,5 |
| Gündoğan Mah. | 1 | 267 | %93,6 | AKP | %41,2 |
| Gürsu Mah. | 3 | 853 | %92,3 | AKP | %35,0 |
| Güveçli Mah. | 1 | 86 | %83,7 | CHP | %90,1 |
| Güzelce Mah. | 1 | 55 | %85,5 | AKP | %37,0 |
| Hacar Mah. | 1 | 116 | %89,7 | MHP | %32,0 |
| Hatunlu Mah. | 1 | 77 | %98,7 | AKP | %30,3 |
| Hötoğlu Mah. | 1 | 143 | %83,2 | AKP | %60,2 |
| Hürriyet Mah. | 2 | 627 | %89,2 | AKP | %31,9 |
| Kabacaağaç Mah. | 1 | 37 | %108,1 | AKP | %35,0 |
| Karaburun Mah. | 1 | 54 | %92,6 | AKP | %46,0 |
| Karadibek Mah. | 1 | 62 | %98,4 | CHP | %75,4 |
| Karaman Mah. | 1 | 172 | %94,8 | MHP | %36,5 |
| Karataş Mah. | 1 | 89 | %93,3 | MHP | %41,0 |
| Kavunluk Mah. | 1 | 87 | %98,9 | AKP | %32,9 |
| Kayacık Mah. | 1 | 111 | %96,4 | AKP | %51,9 |
| Kayalıpınar Mah. | 1 | 241 | %96,3 | AKP | %41,5 |
| Kaşyolu Mah. | 1 | 138 | %92,0 | AKP | %51,6 |
| Kersentaş Mah. | 1 | 78 | %88,5 | AKP | %36,8 |
| Keçikuyusu Mah. | 1 | 93 | %93,6 | AKP | %56,5 |
| Keçili Mah. | 1 | 81 | %98,8 | MHP | %42,5 |
| Kılavuz Mah. | 1 | 140 | %94,3 | AKP | %50,0 |
| Kovanlı Mah. | 1 | 81 | %97,5 | CHP | %81,8 |
| Koçaklar Mah. | 1 | 41 | %112,2 | CHP | %84,4 |
| Kurtuluş Mah. | 2 | 542 | %87,5 | AKP | %45,2 |
| Kuruçay Mah. | 1 | 39 | %100,0 | CHP | %64,9 |
| Körkün Mah. | 2 | 501 | %95,2 | AKP | %45,4 |
| Mimar Sinan Mah. | 2 | 575 | %89,6 | CHP | %36,3 |
| Oğuzlar Mah. | 3 | 822 | %87,2 | AKP | %37,6 |
| Sazgın Mah. | 1 | 210 | %87,1 | AKP | %37,1 |
| Sergili Mah. | 1 | 70 | %92,9 | AKP | %46,0 |
| Sevindi Mah. | 1 | 80 | %86,3 | AKP | %54,4 |
| Subaşı Mah. | 4 | 1.235 | %83,1 | AKP | %38,2 |
| Sütlüce Mah. | 1 | 18 | %116,7 | MHP | %33,3 |
| Taşlı Mah. | 1 | 43 | %102,3 | CHP | %62,8 |
| Taşyazı Mah. | 1 | 158 | %91,1 | AKP | %41,7 |
| Taşçanak Mah. | 1 | 32 | %78,1 | CHP | %88,0 |
| Tınazdere Mah. | 1 | 200 | %98,0 | AKP | %47,7 |
| Tüzel Mah. | 1 | 65 | %100,0 | AKP | %64,5 |
| Ulaşlı Mah. | 1 | 113 | %82,3 | AKP | %46,7 |
| Uğurova Mah. | 1 | 202 | %95,5 | MHP | %33,5 |
| Yakacık Mah. | 2 | 426 | %90,4 | MHP | %31,6 |
| Yalnızbağ Mah. | 1 | 181 | %97,8 | AKP | %70,3 |
| Yazılı Mah. | 2 | 419 | %95,5 | MHP | %58,0 |
| Yeni Cumhuriyet Mah. | 1 | 75 | %97,3 | AKP | %80,6 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 15 | %100,0 | AKP | %73,3 |
| Yeşildere Mah. | 2 | 441 | %93,4 | AKP | %48,5 |
| Yeşiltepe Mah. | 1 | 33 | %90,9 | AKP | %63,3 |
| Yukarıgüneyse Mah. | 1 | 126 | %92,1 | AKP | %42,9 |
| Çatalsu Mah. | 1 | 291 | %91,4 | AKP | %36,9 |
| Çatalçam Mah. | 1 | 90 | %93,3 | MHP | %43,2 |
| Çavuşbaşı Mah. | 1 | 24 | %91,7 | AKP | %40,0 |
| Çaybaşı Mah. | 2 | 404 | %85,9 | AKP | %50,6 |
| Çaybeyi Mah. | 1 | 165 | %92,1 | AKP | %64,0 |
| Üçdamlar Mah. | 1 | 75 | %92,0 | AKP | %46,3 |
| Üçkubbe Mah. | 1 | 93 | %97,9 | AKP | %29,7 |
| İkizkuyu Mah. | 1 | 50 | %90,0 | AKP | %31,1 |
| İnceyol Mah. | 1 | 77 | %85,7 | AKP | %56,1 |
| İnkılap Mah. | 1 | 67 | %89,6 | MHP | %60,3 |
| İnönü Mah. | 2 | 604 | %90,7 | AKP | %43,1 |
| Şahinbey Mah. | 4 | 1.432 | %91,3 | AKP | %40,4 |
| Şıh Küçükkaracaviran Mah. | 1 | 67 | %98,5 | AKP | %48,5 |