%50,9
AK PARTİ birinci
20.886 geçerli oy · katılım %81,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Nurdağı ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %50,9 ile birinci; 20.886 geçerli oy, katılım %81,3.
Kayıtlı seçmen 26.407 · Oy kullanan 21.467 (katılım %81,3) · Geçerli 20.886 · Geçersiz 581
Nurdağı Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 10.621 | %50,9 |
| MHP | 3.421 | %16,4 |
| CHP | 2.505 | %12,0 |
| İYİ | 1.048 | %5,0 |
| DEM | 887 | %4,3 |
| YRP | 606 | %2,9 |
| BBP | 601 | %2,9 |
| ZAFER | 508 | %2,4 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 174 | %0,8 |
| GBP | 135 | %0,7 |
| MEMLEKET | 87 | %0,4 |
| AP | 43 | %0,2 |
| ANAP | 42 | %0,2 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 34 | %0,2 |
| AB | 29 | %0,1 |
| SOL | 27 | %0,1 |
| HKP | 21 | %0,1 |
| HAK-PAR | 19 | %0,1 |
| MİLLET | 17 | %0,1 |
| TKP | 16 | %0,1 |
| VATAN | 14 | %0,1 |
| TKH | 8 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 6 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 4 | %0,0 |
| Mehmet Karayılan (bağımsız) | 4 | %0,0 |
| YP | 3 | %0,0 |
| Ali Aksoy (bağımsız) | 3 | %0,0 |
| Ömer Keskin (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Nurdağı mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Alpaslan Türkeş Mah. | 2 | 746 | %86,7 | AKP | %58,3 |
| Altınova Mah. | 1 | 221 | %92,3 | AKP | %57,4 |
| Aslanlı Mah. | 3 | 983 | %83,0 | AKP | %42,4 |
| Ataköy Mah. | 1 | 73 | %68,5 | DEM | %40,0 |
| Atatürk Mah. | 6 | 1.969 | %71,3 | AKP | %39,5 |
| Atmalı Mah. | 1 | 209 | %84,2 | AKP | %55,2 |
| Bademli Mah. | 2 | 394 | %83,5 | AKP | %58,2 |
| Bahçelievler Mah. | 5 | 1.806 | %76,3 | AKP | %47,2 |
| Balıkalan Mah. | 1 | 131 | %73,3 | CHP | %62,1 |
| Başpınar Mah. | 2 | 449 | %89,8 | AKP | %53,6 |
| Belpınar Mah. | 1 | 120 | %93,3 | AKP | %42,3 |
| Demirler Mah. | 1 | 92 | %96,7 | AKP | %77,3 |
| Durmuşlar Mah. | 1 | 172 | %100,6 | AKP | %61,3 |
| Emirler Mah. | 1 | 119 | %77,3 | DEM | %47,2 |
| Esenyurt Mah. | 3 | 1.036 | %85,8 | AKP | %52,2 |
| Fatih Mah. | 4 | 1.403 | %85,0 | AKP | %54,2 |
| Gedikli Mah. | 1 | 252 | %93,7 | DEM | %58,1 |
| Gökçedere Mah. | 2 | 399 | %92,7 | AKP | %61,9 |
| Gözlühüyük Mah. | 2 | 223 | %95,1 | AKP | %55,6 |
| Hamidiye Mah. | 1 | 286 | %101,1 | AKP | %95,5 |
| Hisar Mah. | 2 | 396 | %87,6 | AKP | %46,2 |
| Karaburçlu Mah. | 1 | 96 | %100,0 | MHP | %46,9 |
| Kartal Mah. | 3 | 1.009 | %97,7 | AKP | %55,5 |
| Kırışkal Mah. | 1 | 201 | %89,1 | AKP | %64,0 |
| Kırkpınar Mah. | 1 | 226 | %95,6 | AKP | %61,6 |
| Kurudere Mah. | 3 | 867 | %86,7 | AKP | %40,4 |
| Kuzoluk Mah. | 1 | 210 | %89,1 | AKP | %66,1 |
| Kömürler Mah. | 1 | 259 | %88,0 | MHP | %42,9 |
| Mehmet Akif Ersoy Mah. | 1 | 354 | %84,8 | AKP | %48,1 |
| Mesthüyük Mah. | 1 | 111 | %99,1 | AKP | %70,0 |
| Naimler Mah. | 1 | 132 | %93,2 | AKP | %41,8 |
| Nogaylar Mah. | 2 | 276 | %93,8 | AKP | %64,3 |
| Olucak Mah. | 2 | 328 | %131,4 | AKP | %34,9 |
| Sakçagözü Mah. | 8 | 2.511 | %70,1 | AKP | %57,2 |
| Sayburun Mah. | 1 | 159 | %96,9 | AKP | %44,4 |
| Tandırlı Mah. | 1 | 83 | %84,3 | AKP | %62,3 |
| Terken Mah. | 1 | 381 | %87,9 | MHP | %51,5 |
| Torunlar Mah. | 1 | 129 | %93,0 | AKP | %50,8 |
| Tüllüce Mah. | 1 | 186 | %98,9 | AKP | %59,6 |
| Yavuzselim Mah. | 8 | 2.873 | %74,8 | AKP | %43,0 |
| Yaylacık Mah. | 1 | 58 | %94,8 | AKP | %90,9 |
| Yeni Mah. | 4 | 1.479 | %81,1 | AKP | %53,2 |
| Çakmak Mah. | 1 | 157 | %94,9 | AKP | %47,3 |
| İkizkuyu Mah. | 1 | 84 | %72,6 | AKP | %74,6 |
| İncegedik Mah. | 1 | 127 | %92,1 | AKP | %39,5 |
| İncirli Mah. | 1 | 361 | %91,4 | AKP | %51,6 |
| İçerisu Mah. | 1 | 342 | %93,0 | CHP | %57,6 |
| Şatırhüyük Mah. | 6 | 1.929 | %56,8 | AKP | %75,8 |