Karkamış · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiKarkamış ilçesi
%36,1
AK PARTİ birinci
6.354 geçerli oy · katılım %91,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Karkamış ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %36,1 ile birinci; 6354 geçerli oy, katılım %91,6.
Karkamış
Kayıtlı seçmen 7.095 · Oy kullanan 6.502 (katılım %91,6) · Geçerli 6.354 · Geçersiz 148
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 2.292 | %36,1 |
| CHP | 1.764 | %27,8 |
| MHP | 998 | %15,7 |
| İYİ | 695 | %10,9 |
| ZAFER | 162 | %2,6 |
| YRP | 156 | %2,5 |
| DEM | 127 | %2,0 |
| MEMLEKET | 32 | %0,5 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 28 | %0,4 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 21 | %0,3 |
| SOL | 13 | %0,2 |
| BBP | 12 | %0,2 |
| ANAP | 9 | %0,1 |
| AP | 9 | %0,1 |
| AB | 6 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 6 | %0,1 |
| HAK-PAR | 4 | %0,1 |
| GBP | 4 | %0,1 |
| TKP | 3 | %0,1 |
| Ömer Keskin (bağımsız) | 3 | %0,1 |
| MİLLET | 2 | %0,0 |
| YP | 2 | %0,0 |
| HKP | 2 | %0,0 |
| VATAN | 2 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
| Ali Aksoy (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akçaköy Mah. | 1 | 261 | %97,7 | AKP | %43,7 |
| Alagöz Mah. | 1 | 128 | %99,2 | CHP | %75,6 |
| Alaçalı Mah. | 1 | 193 | %92,2 | CHP | %40,5 |
| Arıkdere Mah. | 1 | 226 | %89,4 | AKP | %31,7 |
| Ayyıldız Mah. | 1 | 110 | %97,3 | MHP | %54,7 |
| Balaban Mah. | 1 | 44 | %93,2 | CHP | %56,1 |
| Beşkılıç Mah. | 1 | 27 | %118,5 | CHP | %53,1 |
| Eceler Mah. | 1 | 186 | %95,2 | AKP | %42,5 |
| Elifoğlu Mah. | 1 | 369 | %92,1 | AKP | %35,9 |
| Erenyolu Mah. | 1 | 80 | %90,0 | CHP | %55,7 |
| Etiler Mah. | 3 | 874 | %91,1 | AKP | %37,2 |
| Gürçay Mah. | 1 | 97 | %93,8 | CHP | %36,0 |
| Karacurun Mah. | 1 | 136 | %91,2 | AKP | %36,4 |
| Karanfil Mah. | 1 | 105 | %93,3 | CHP | %40,9 |
| Karşıyaka Mah. | 2 | 688 | %87,9 | AKP | %44,0 |
| Kelekli Mah. | 2 | 514 | %88,9 | AKP | %41,9 |
| Kepirler Mah. | 1 | 35 | %105,7 | MHP | %40,5 |
| Kıvırcık Mah. | 1 | 170 | %83,5 | AKP | %46,3 |
| Korkmazlar Mah. | 1 | 59 | %103,4 | AKP | %45,9 |
| Kuruyazı Mah. | 1 | 82 | %101,2 | AKP | %43,4 |
| Lojmanlar Mah. | 1 | 83 | %101,2 | CHP | %38,8 |
| Savaş Mah. | 1 | 15 | %126,7 | MHP | %47,4 |
| Soylu Mah. | 1 | 220 | %79,6 | CHP | %39,4 |
| Subağı Mah. | 1 | 94 | %98,9 | AKP | %55,0 |
| Teketaşı Mah. | 1 | 76 | %100,0 | CHP | %31,6 |
| Tosunlu Mah. | 1 | 108 | %100,0 | AKP | %43,4 |
| Türkyurdu Mah. | 1 | 30 | %116,7 | CHP | %82,9 |
| Yarımca Mah. | 1 | 39 | %84,6 | AKP | %45,2 |
| Yazır Mah. | 1 | 131 | %93,9 | AKP | %34,4 |
| Yaşar Mah. | 1 | 193 | %96,4 | AKP | %35,5 |
| Yeşerti Mah. | 1 | 279 | %90,0 | CHP | %35,6 |
| Yolağzı Mah. | 1 | 241 | %91,3 | CHP | %38,6 |
| Yurtbağı Mah. | 1 | 124 | %98,4 | CHP | %43,0 |
| Zührecik Mah. | 1 | 111 | %93,7 | AKP | %52,5 |
| Çarşı Mah. | 1 | 338 | %87,0 | AKP | %54,2 |
| Çiftlik Mah. | 2 | 431 | %88,6 | CHP | %31,8 |
| Öncüler Mah. | 1 | 135 | %75,6 | CHP | %38,0 |
| Örmetaş Mah. | 1 | 46 | %108,7 | İYİ | %54,0 |
| Şenlik Mah. | 1 | 17 | %117,7 | AKP | %45,0 |