%36,3
AK PARTİ birinci
13.739 geçerli oy · katılım %87,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Sivrihisar ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %36,3 ile birinci; 13.739 geçerli oy, katılım %87,5.
Kayıtlı seçmen 16.220 · Oy kullanan 14.195 (katılım %87,5) · Geçerli 13.739 · Geçersiz 456
Sivrihisar Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 4.980 | %36,3 |
| CHP | 2.801 | %20,4 |
| MHP | 2.323 | %16,9 |
| İYİ | 1.646 | %12,0 |
| DEM | 442 | %3,2 |
| BBP | 320 | %2,3 |
| ZAFER | 278 | %2,0 |
| YRP | 256 | %1,9 |
| MEMLEKET | 119 | %0,9 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 118 | %0,9 |
| Güray Kocabaş (bağımsız) | 117 | %0,9 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 84 | %0,6 |
| TİP | 79 | %0,6 |
| GENÇPARTİ | 31 | %0,2 |
| MİLLET | 29 | %0,2 |
| HAK-PAR | 20 | %0,2 |
| TKP | 18 | %0,1 |
| SOL | 18 | %0,1 |
| VATAN | 15 | %0,1 |
| HKP | 11 | %0,1 |
| YP | 10 | %0,1 |
| GBP | 10 | %0,1 |
| TKH | 8 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 4 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Sivrihisar mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahiler Mah. | 1 | 136 | %96,3 | AKP | %46,8 |
| Aktaş Mah. | 1 | 204 | %91,2 | AKP | %43,9 |
| Aydınlı Mah. | 1 | 177 | %88,1 | AKP | %36,9 |
| Aşağıkepen Mah. | 1 | 379 | %90,5 | AKP | %30,7 |
| Babadat Mah. | 1 | 129 | %89,2 | AKP | %36,6 |
| Bahçecik Mah. | 1 | 125 | %87,2 | AKP | %49,5 |
| Ballıhisar Mah. | 1 | 96 | %89,6 | CHP | %33,3 |
| Benlikuyu Mah. | 1 | 57 | %96,5 | AKP | %38,2 |
| Benliyaver Mah. | 1 | 29 | %89,7 | AKP | %65,4 |
| Beyyazı Mah. | 1 | 75 | %96,0 | AKP | %31,9 |
| Buhara Mah. | 1 | 59 | %105,1 | AKP | %82,3 |
| Buzluca Mah. | 1 | 129 | %91,5 | AKP | %45,7 |
| Böğürtlen Mah. | 1 | 129 | %99,2 | AKP | %53,1 |
| Biçer Mah. | 1 | 128 | %96,1 | AKP | %28,7 |
| Camikebir Mah. | 1 | 143 | %89,5 | AKP | %30,3 |
| Cumhuriyet Mah. | 1 | 162 | %85,2 | AKP | %31,9 |
| Demirci Mah. | 1 | 183 | %83,1 | AKP | %35,4 |
| Demirciköy Mah. | 1 | 133 | %93,2 | AKP | %40,2 |
| Dumluca Mah. | 1 | 71 | %94,4 | AKP | %60,0 |
| Dümrek Mah. | 2 | 563 | %86,7 | AKP | %47,1 |
| Dinek Mah. | 1 | 90 | %90,0 | AKP | %53,2 |
| Elcik Mah. | 1 | 167 | %89,2 | AKP | %58,7 |
| Elmalı Mah. | 1 | 225 | %83,1 | AKP | %35,1 |
| Ertuğrulköy Mah. | 1 | 126 | %84,1 | MHP | %48,5 |
| Gedik Mah. | 1 | 193 | %89,1 | AKP | %32,1 |
| Gerenli Mah. | 1 | 192 | %89,1 | AKP | %50,6 |
| Göktepe Mah. | 1 | 247 | %83,8 | CHP | %41,0 |
| Gülçayır Mah. | 1 | 55 | %87,3 | AKP | %39,1 |
| Güvemli Mah. | 1 | 28 | %100,0 | CHP | %39,3 |
| Hamamkarahisar Mah. | 1 | 261 | %84,3 | AKP | %40,4 |
| Hızırbey Mah. | 10 | 3.596 | %86,7 | AKP | %31,8 |
| Hüdavendigar Mah. | 1 | 51 | %100,0 | MHP | %34,0 |
| Kadıncık Mah. | 1 | 22 | %104,6 | AKP | %52,2 |
| Kaldırımköy Mah. | 1 | 227 | %72,7 | AKP | %69,4 |
| Karabaşlı Mah. | 1 | 228 | %82,5 | AKP | %40,3 |
| Karaburhan Mah. | 1 | 97 | %93,8 | AKP | %31,4 |
| Karacakaya Mah. | 1 | 69 | %87,0 | AKP | %49,2 |
| Karacalar Mah. | 1 | 344 | %84,9 | AKP | %36,6 |
| Karacaören Mah. | 1 | 102 | %89,2 | AKP | %33,3 |
| Karacaörenyaylası Mah. | 1 | 17 | %94,1 | MHP | %31,3 |
| Karadat Mah. | 1 | 118 | %81,4 | MHP | %42,1 |
| Karakaya Mah. | 1 | 67 | %86,6 | AKP | %32,7 |
| Karkın Mah. | 1 | 94 | %88,3 | AKP | %50,6 |
| Kaymaz Mah. | 3 | 866 | %85,8 | CHP | %36,9 |
| Kertek Mah. | 1 | 33 | %106,1 | MHP | %40,0 |
| Kılıç Mah. | 1 | 149 | %85,2 | AKP | %34,2 |
| Kınık Mah. | 1 | 73 | %93,2 | CHP | %26,5 |
| Koltan Mah. | 1 | 65 | %83,1 | DEM | %41,5 |
| Koçaş Mah. | 1 | 216 | %89,8 | AKP | %48,7 |
| Kubbeli Mah. | 1 | 131 | %80,2 | AKP | %37,3 |
| Kurtşeyh Mah. | 1 | 142 | %83,8 | AKP | %51,8 |
| Kurşunlu Mah. | 1 | 247 | %79,0 | AKP | %46,6 |
| Memik Mah. | 1 | 132 | %87,1 | AKP | %33,6 |
| Mülkköy Mah. | 1 | 173 | %89,0 | AKP | %30,7 |
| Nasrettin Hoca Mah. | 1 | 375 | %86,9 | AKP | %40,2 |
| Ortaklar Mah. | 1 | 82 | %87,8 | DEM | %27,5 |
| Oğlakçı Mah. | 1 | 145 | %83,5 | AKP | %26,6 |
| Paşakadın Mah. | 1 | 109 | %88,1 | MHP | %25,3 |
| Sadıkbağı Mah. | 1 | 31 | %100,0 | AKP | %59,3 |
| Sarıkavak Mah. | 1 | 122 | %98,4 | AKP | %34,5 |
| Selimiye Mah. | 1 | 70 | %84,3 | AKP | %35,2 |
| Sığırcık Mah. | 1 | 212 | %78,8 | AKP | %65,2 |
| Tekören Mah. | 1 | 25 | %112,0 | AKP | %39,3 |
| Yaverören Mah. | 1 | 69 | %87,0 | CHP | %50,9 |
| Yenice Mah. | 4 | 1.163 | %86,7 | AKP | %32,3 |
| Yenidoğan Mah. | 1 | 166 | %88,6 | AKP | %50,7 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 24 | %112,5 | AKP | %37,0 |
| Yeşilköy Mah. | 1 | 95 | %92,6 | AKP | %35,2 |
| Yukarıkepen Mah. | 1 | 75 | %93,3 | CHP | %39,1 |
| Yunusemre Mah. | 2 | 569 | %87,5 | AKP | %31,0 |
| Zeyköyü Mah. | 1 | 127 | %88,2 | AKP | %37,4 |
| Çandır Mah. | 1 | 115 | %92,2 | AKP | %46,7 |
| Çaykoz Mah. | 1 | 79 | %88,6 | AKP | %38,6 |
| İbikseydi Mah. | 1 | 12 | %125,0 | AKP | %33,3 |
| İlyaspaşa Mah. | 1 | 76 | %94,7 | AKP | %55,9 |
| İlören Mah. | 1 | 188 | %91,0 | AKP | %32,5 |
| İstiklalbağı Mah. | 1 | 218 | %93,6 | MHP | %32,1 |
| İğdecik Mah. | 1 | 123 | %90,2 | AKP | %33,3 |