%39,6
AK PARTİ birinci
9.750 geçerli oy · katılım %93,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Seyitgazi ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %39,6 ile birinci; 9750 geçerli oy, katılım %93,3.
Kayıtlı seçmen 10.739 · Oy kullanan 10.015 (katılım %93,3) · Geçerli 9.750 · Geçersiz 265
Seyitgazi Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 3.861 | %39,6 |
| CHP | 3.080 | %31,6 |
| İYİ | 1.178 | %12,1 |
| MHP | 918 | %9,4 |
| ZAFER | 136 | %1,4 |
| BBP | 103 | %1,1 |
| YRP | 101 | %1,0 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 76 | %0,8 |
| MEMLEKET | 70 | %0,7 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 67 | %0,7 |
| DEM | 42 | %0,4 |
| TİP | 37 | %0,4 |
| HKP | 15 | %0,2 |
| HAK-PAR | 11 | %0,1 |
| VATAN | 11 | %0,1 |
| GENÇPARTİ | 10 | %0,1 |
| TKP | 9 | %0,1 |
| SOL | 6 | %0,1 |
| GBP | 6 | %0,1 |
| MİLLET | 5 | %0,1 |
| YP | 4 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 3 | %0,0 |
| TKH | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Seyitgazi mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Aksaklı Mah. | 1 | 79 | %100,0 | CHP | %43,0 |
| Akin Mah. | 1 | 266 | %96,2 | CHP | %77,4 |
| Aslanbeyli Mah. | 1 | 90 | %98,9 | CHP | %86,5 |
| Ayvalı Mah. | 1 | 354 | %91,0 | AKP | %55,8 |
| Aşağısöğüt Mah. | 1 | 41 | %104,9 | AKP | %42,9 |
| Bardakçı Mah. | 2 | 385 | %90,9 | AKP | %37,4 |
| Beykışla Mah. | 1 | 56 | %96,4 | AKP | %39,6 |
| Beşsaray Mah. | 1 | 30 | %106,7 | AKP | %55,2 |
| Büyükdere Mah. | 1 | 72 | %98,6 | CHP | %88,7 |
| Büyükyayla Mah. | 1 | 56 | %107,1 | CHP | %76,7 |
| Cevizli Mah. | 2 | 547 | %93,2 | AKP | %43,5 |
| Derebenek Mah. | 3 | 428 | %91,1 | AKP | %41,3 |
| Değişören Mah. | 1 | 79 | %89,9 | AKP | %42,3 |
| Doğançayır Mah. | 2 | 712 | %95,5 | CHP | %78,3 |
| Fethiye Mah. | 1 | 52 | %96,2 | AKP | %37,5 |
| Gemiç Mah. | 1 | 112 | %93,8 | AKP | %45,0 |
| Göcenoluk Mah. | 1 | 110 | %95,5 | AKP | %68,6 |
| Gökbahçe Mah. | 1 | 337 | %92,6 | AKP | %67,8 |
| Göknebi Mah. | 1 | 54 | %94,4 | AKP | %66,7 |
| Gökçegüney Mah. | 1 | 25 | %96,0 | AKP | %36,4 |
| Gümüşbel Mah. | 1 | 116 | %92,2 | AKP | %49,5 |
| Karacalık Mah. | 1 | 59 | %103,4 | CHP | %65,6 |
| Karaören Mah. | 2 | 481 | %95,0 | AKP | %53,2 |
| Kesenler Mah. | 1 | 55 | %96,4 | AKP | %38,5 |
| Kırka Mah. | 7 | 2.411 | %92,5 | AKP | %46,7 |
| Kümbet Mah. | 1 | 316 | %90,5 | AKP | %65,8 |
| Numanoluk Mah. | 1 | 119 | %84,0 | CHP | %41,1 |
| Oynaş Mah. | 1 | 37 | %100,0 | AKP | %67,6 |
| Salihler Mah. | 1 | 55 | %105,5 | CHP | %79,3 |
| Sancar Mah. | 1 | 132 | %93,2 | CHP | %36,1 |
| Sandıközü Mah. | 1 | 80 | %96,3 | AKP | %66,2 |
| Sarayören Mah. | 1 | 249 | %94,0 | AKP | %60,4 |
| Sarıcailyas Mah. | 1 | 122 | %91,0 | AKP | %47,6 |
| Taşlıkköy Mah. | 1 | 96 | %90,6 | CHP | %46,4 |
| Yapıldak Mah. | 1 | 202 | %85,6 | AKP | %64,5 |
| Yarbasan Mah. | 1 | 27 | %100,0 | CHP | %63,0 |
| Yazıdere Mah. | 1 | 163 | %93,3 | AKP | %50,3 |
| Yenikent Mah. | 1 | 81 | %98,8 | CHP | %56,3 |
| Yeşiltepe Mah. | 1 | 83 | %94,0 | AKP | %40,8 |
| Yukarısöğüt Mah. | 1 | 69 | %98,6 | AKP | %49,1 |
| Yunus Mah. | 2 | 493 | %91,3 | CHP | %36,7 |
| Çatören Mah. | 1 | 45 | %104,4 | CHP | %40,0 |
| Çukurağıl Mah. | 1 | 53 | %94,3 | AKP | %34,7 |
| Çukurca Mah. | 1 | 67 | %94,0 | AKP | %54,1 |
| Çürüttüm Mah. | 1 | 32 | %109,4 | CHP | %77,1 |
| Örencik Mah. | 1 | 114 | %90,4 | AKP | %42,6 |
| Üçsaray Mah. | 1 | 143 | %97,2 | CHP | %78,3 |
| İdrisyayla Mah. | 1 | 82 | %90,2 | AKP | %64,9 |
| İkizoluk Mah. | 1 | 43 | %111,6 | CHP | %48,9 |
| İkiçeşme Mah. | 2 | 735 | %90,8 | AKP | %32,1 |
| Şükranlı Mah. | 1 | 94 | %90,4 | İYİ | %32,5 |