Mihalıççık · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiMihalıççık ilçesi
%41,3
AK PARTİ birinci
5.671 geçerli oy · katılım %86,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Mihalıççık ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %41,3 ile birinci; 5671 geçerli oy, katılım %86,0.
Mihalıççık
Kayıtlı seçmen 6.804 · Oy kullanan 5.850 (katılım %86,0) · Geçerli 5.671 · Geçersiz 179
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 2.343 | %41,3 |
| CHP | 1.254 | %22,1 |
| İYİ | 753 | %13,3 |
| MHP | 728 | %12,8 |
| ZAFER | 111 | %2,0 |
| BBP | 86 | %1,5 |
| YRP | 82 | %1,5 |
| MEMLEKET | 54 | %1,0 |
| DEM | 44 | %0,8 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 41 | %0,7 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 37 | %0,7 |
| TİP | 34 | %0,6 |
| GBP | 23 | %0,4 |
| GENÇPARTİ | 15 | %0,3 |
| MİLLET | 12 | %0,2 |
| MİLLİ YOL | 12 | %0,2 |
| TKP | 9 | %0,2 |
| HAK-PAR | 8 | %0,1 |
| HKP | 8 | %0,1 |
| VATAN | 6 | %0,1 |
| SOL | 4 | %0,1 |
| YP | 3 | %0,1 |
| Güray Kocabaş (bağımsız) | 3 | %0,1 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Adahisar Mah. | 1 | 44 | %88,6 | AKP | %51,3 |
| Ahur Mah. | 1 | 112 | %81,3 | AKP | %44,3 |
| Ahurözü Mah. | 1 | 157 | %72,0 | AKP | %32,7 |
| Akçaören Mah. | 1 | 59 | %101,7 | AKP | %64,4 |
| Aydınlar Mah. | 1 | 27 | %100,0 | AKP | %34,6 |
| Bahtiyar Mah. | 1 | 55 | %96,4 | AKP | %60,8 |
| Belen Mah. | 1 | 82 | %84,2 | CHP | %32,8 |
| Bey Mah. | 1 | 27 | %77,8 | AKP | %38,1 |
| Camikebir Mah. | 3 | 939 | %81,2 | AKP | %33,7 |
| Dağcı Mah. | 1 | 76 | %94,7 | CHP | %47,9 |
| Dümrek Mah. | 1 | 99 | %92,9 | AKP | %51,2 |
| Diközü Mah. | 1 | 55 | %81,8 | AKP | %38,1 |
| Dinek Mah. | 1 | 192 | %78,7 | AKP | %46,0 |
| Gözeler Mah. | 1 | 34 | %100,0 | AKP | %25,0 |
| Güce Mah. | 1 | 92 | %85,9 | AKP | %38,7 |
| Güreş Mah. | 1 | 63 | %95,2 | MHP | %36,7 |
| Gürleyik Mah. | 1 | 170 | %84,1 | AKP | %40,5 |
| Hamidiye Mah. | 1 | 67 | %91,0 | AKP | %50,0 |
| Ilıcalar Mah. | 1 | 69 | %92,8 | AKP | %30,7 |
| Karageyikli Mah. | 1 | 104 | %90,4 | MHP | %37,1 |
| Karaçam Mah. | 1 | 35 | %88,6 | AKP | %80,0 |
| Kavak Mah. | 1 | 134 | %87,3 | AKP | %49,6 |
| Kayı Mah. | 1 | 276 | %90,2 | CHP | %52,5 |
| Kızılbörüklü Mah. | 1 | 107 | %91,6 | AKP | %53,9 |
| Korucu Mah. | 1 | 85 | %77,7 | AKP | %31,3 |
| Koyunağılı Mah. | 1 | 109 | %87,2 | CHP | %39,6 |
| Kozlu Mah. | 1 | 49 | %85,7 | CHP | %47,5 |
| Lütfiye Mah. | 1 | 75 | %90,7 | AKP | %35,9 |
| Mahmuthisar Mah. | 1 | 29 | %100,0 | AKP | %50,0 |
| Medrese Mah. | 3 | 810 | %84,0 | AKP | %33,7 |
| Narlı Mah. | 1 | 166 | %87,4 | AKP | %63,6 |
| Obruk Mah. | 1 | 82 | %79,3 | AKP | %39,7 |
| Otluk Mah. | 1 | 69 | %95,7 | AKP | %78,5 |
| Saray Mah. | 1 | 160 | %86,3 | AKP | %38,0 |
| Sazak Mah. | 1 | 124 | %90,3 | CHP | %33,9 |
| Seki Mah. | 1 | 70 | %71,4 | AKP | %46,9 |
| Sekiören Mah. | 1 | 146 | %96,6 | AKP | %62,3 |
| Sorkun Mah. | 1 | 141 | %93,6 | AKP | %58,6 |
| Süleler Mah. | 1 | 44 | %84,1 | AKP | %43,2 |
| Tatarcık Mah. | 1 | 15 | %106,7 | AKP | %43,8 |
| Uşakbükü Mah. | 1 | 45 | %84,4 | CHP | %32,4 |
| Yalımkaya Mah. | 2 | 185 | %83,2 | AKP | %65,5 |
| Yayla Mah. | 1 | 94 | %88,3 | AKP | %44,6 |
| Yeşilyurt Mah. | 1 | 121 | %84,3 | AKP | %48,0 |
| Yunusemre Mah. | 2 | 541 | %86,7 | AKP | %45,1 |
| Çalkaya Mah. | 1 | 174 | %87,9 | AKP | %71,8 |
| Çalçı Mah. | 1 | 64 | %96,9 | CHP | %44,3 |
| Çardak Mah. | 1 | 80 | %80,0 | CHP | %41,3 |
| Çukurören Mah. | 1 | 52 | %96,2 | AKP | %63,3 |
| Ömer Mah. | 1 | 72 | %90,3 | AKP | %38,1 |
| Üçbaşlı Mah. | 1 | 48 | %75,0 | AKP | %38,2 |
| İkizafer Mah. | 1 | 54 | %77,8 | AKP | %52,4 |
| İğdecik Mah. | 1 | 25 | %100,0 | AKP | %56,0 |