%63,9
YEŞİL SOL PARTİ birinci
10.240 geçerli oy · katılım %73,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Tekman ilçesinde Milletvekili oylamasında YEŞİL SOL PARTİ %63,9 ile birinci; 10.240 geçerli oy, katılım %73,9.
Kayıtlı seçmen 14.667 · Oy kullanan 10.839 (katılım %73,9) · Geçerli 10.240 · Geçersiz 599
Tekman Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| DEM | 6.539 | %63,9 |
| AKP | 2.183 | %21,3 |
| CHP | 493 | %4,8 |
| İYİ | 254 | %2,5 |
| YRP | 187 | %1,8 |
| MHP | 175 | %1,7 |
| SOL | 85 | %0,8 |
| ZAFER | 60 | %0,6 |
| MEMLEKET | 38 | %0,4 |
| AB | 36 | %0,4 |
| AP | 33 | %0,3 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 33 | %0,3 |
| BBP | 21 | %0,2 |
| HAK-PAR | 17 | %0,2 |
| İslam Yıldırım (bağımsız) | 15 | %0,2 |
| TKP | 12 | %0,1 |
| HKP | 11 | %0,1 |
| TKH | 8 | %0,1 |
| VATAN | 8 | %0,1 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 8 | %0,1 |
| MİLLET | 7 | %0,1 |
| YP | 7 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 7 | %0,1 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Tekman mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akdamar Mah. | 1 | 227 | %62,1 | AKP | %68,7 |
| Akdağ Mah. | 1 | 105 | %81,0 | DEM | %90,5 |
| Akpınar Mah. | 1 | 113 | %80,5 | AKP | %59,0 |
| Alabayır Mah. | 1 | 133 | %48,9 | DEM | %65,0 |
| Aydınlı Mah. | 1 | 62 | %90,3 | DEM | %44,9 |
| Aydınlık Mah. | 1 | 188 | %92,6 | DEM | %59,8 |
| Ağcakoca Mah. | 1 | 146 | %83,6 | DEM | %56,9 |
| Aşağıhanbeyi Mah. | 1 | 109 | %70,6 | AKP | %42,5 |
| Aşağıtepecik Mah. | 1 | 23 | %108,7 | DEM | %58,3 |
| Beyköy Mah. | 1 | 291 | %81,1 | DEM | %96,6 |
| Beşdere Mah. | 1 | 118 | %76,3 | DEM | %78,2 |
| Cihan Mah. | 1 | 130 | %95,4 | DEM | %50,4 |
| Dalsöğüt Mah. | 1 | 216 | %52,8 | AKP | %61,3 |
| Deliler Mah. | 1 | 117 | %76,9 | DEM | %85,6 |
| Dengiz Mah. | 1 | 121 | %71,9 | DEM | %82,4 |
| Düzyurt Mah. | 3 | 798 | %74,6 | AKP | %44,6 |
| Erence Mah. | 1 | 194 | %75,3 | DEM | %53,7 |
| Geçitköy Mah. | 1 | 232 | %80,2 | DEM | %62,6 |
| Gökoğlan Mah. | 2 | 395 | %70,1 | AKP | %48,8 |
| Gözlüce Mah. | 1 | 88 | %67,1 | DEM | %59,3 |
| Gülveren Mah. | 1 | 50 | %100,0 | DEM | %89,6 |
| Gümüşlük Mah. | 1 | 103 | %80,6 | CHP | %50,6 |
| Gündamı Mah. | 1 | 133 | %76,7 | DEM | %77,2 |
| Güneşli Mah. | 1 | 23 | %95,7 | DEM | %65,0 |
| Gürgür Mah. | 1 | 101 | %68,3 | DEM | %73,8 |
| Güzeldere Mah. | 1 | 284 | %75,4 | DEM | %74,0 |
| Hacıömer Mah. | 1 | 236 | %74,2 | DEM | %88,4 |
| Hamzalar Mah. | 1 | 156 | %85,3 | DEM | %84,0 |
| Hürriyet Mah. | 1 | 222 | %73,4 | DEM | %60,9 |
| Hüseyinağa Mah. | 1 | 47 | %76,6 | DEM | %60,0 |
| Ilıgöze Mah. | 1 | 181 | %80,7 | DEM | %92,2 |
| Işıklar Mah. | 1 | 224 | %68,8 | DEM | %76,7 |
| Kalaycı Mah. | 1 | 374 | %72,5 | DEM | %58,3 |
| Karapınar Mah. | 1 | 230 | %77,8 | DEM | %72,2 |
| Karataş Mah. | 1 | 11 | %118,2 | DEM | %53,9 |
| Karatepe Mah. | 1 | 66 | %75,8 | AKP | %40,8 |
| Karlıca Mah. | 2 | 392 | %61,7 | DEM | %74,0 |
| Katranlı Mah. | 1 | 349 | %64,8 | DEM | %56,1 |
| Kayaboğaz Mah. | 1 | 88 | %58,0 | DEM | %68,1 |
| Kazancık Mah. | 1 | 46 | %95,7 | CHP | %61,0 |
| Kırıkan Mah. | 2 | 538 | %62,6 | DEM | %63,8 |
| Koçyayla Mah. | 3 | 644 | %74,2 | DEM | %71,7 |
| Kuruca Mah. | 1 | 16 | %118,8 | DEM | %72,2 |
| Körsu Mah. | 1 | 153 | %77,8 | DEM | %81,0 |
| Küllü Mah. | 1 | 176 | %64,8 | DEM | %81,3 |
| Mescitli Mah. | 1 | 283 | %68,9 | DEM | %59,4 |
| Mollamehmet Mah. | 1 | 100 | %78,0 | DEM | %83,1 |
| Susuz Mah. | 1 | 106 | %67,9 | DEM | %90,0 |
| Taşkesen Mah. | 2 | 502 | %75,1 | DEM | %55,1 |
| Toptepe Mah. | 2 | 681 | %62,0 | DEM | %80,9 |
| Turnagöl Mah. | 1 | 134 | %45,5 | DEM | %46,4 |
| Vatan Mah. | 3 | 1.088 | %76,8 | DEM | %48,8 |
| Yalınca Mah. | 1 | 200 | %75,0 | AKP | %53,0 |
| Yerköy Mah. | 1 | 43 | %81,4 | DEM | %85,3 |
| Yeşilören Mah. | 1 | 72 | %98,6 | DEM | %77,6 |
| Yoncalı Mah. | 1 | 128 | %88,3 | DEM | %78,9 |
| Yukarıhanbeyi Mah. | 1 | 61 | %83,6 | AKP | %50,0 |
| Yukarıtepecik Mah. | 1 | 42 | %90,5 | AKP | %59,5 |
| Yuvaklı Mah. | 2 | 328 | %71,7 | DEM | %62,8 |
| Yücepınar Mah. | 1 | 82 | %79,3 | DEM | %84,1 |
| Yiğitler Mah. | 1 | 213 | %70,0 | DEM | %73,2 |
| Çatak Mah. | 1 | 109 | %83,5 | DEM | %88,6 |
| Çatkale Mah. | 1 | 190 | %85,3 | DEM | %66,0 |
| Çayırdağı Mah. | 1 | 36 | %83,3 | CHP | %46,7 |
| Çağlar Mah. | 1 | 46 | %80,4 | CHP | %40,5 |
| Çevirme Mah. | 1 | 360 | %80,3 | DEM | %91,2 |
| Çukuryayla Mah. | 2 | 472 | %78,0 | DEM | %81,8 |
| Çiçekdağı Mah. | 1 | 139 | %84,9 | DEM | %97,4 |
| İncesu Mah. | 1 | 102 | %65,7 | DEM | %48,4 |
| İsmetpaşa Mah. | 2 | 435 | %79,5 | DEM | %44,7 |
| Şakşak Mah. | 1 | 66 | %80,3 | DEM | %88,2 |