%37,3
AK PARTİ birinci
9.944 geçerli oy · katılım %81,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Şenkaya ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %37,3 ile birinci; 9944 geçerli oy, katılım %81,0.
Kayıtlı seçmen 12.764 · Oy kullanan 10.341 (katılım %81,0) · Geçerli 9.944 · Geçersiz 397
Şenkaya Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 3.704 | %37,3 |
| CHP | 1.705 | %17,2 |
| İYİ | 1.523 | %15,3 |
| MHP | 1.452 | %14,6 |
| DEM | 733 | %7,4 |
| YRP | 202 | %2,0 |
| ZAFER | 104 | %1,1 |
| BBP | 101 | %1,0 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 74 | %0,7 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 70 | %0,7 |
| AP | 50 | %0,5 |
| SOL | 49 | %0,5 |
| AB | 33 | %0,3 |
| HAK-PAR | 31 | %0,3 |
| MEMLEKET | 25 | %0,3 |
| HKP | 20 | %0,2 |
| VATAN | 19 | %0,2 |
| TKP | 12 | %0,1 |
| MİLLET | 8 | %0,1 |
| YP | 8 | %0,1 |
| TKH | 7 | %0,1 |
| İslam Yıldırım (bağımsız) | 7 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 6 | %0,1 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Şenkaya mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Aktaş Mah. | 1 | 48 | %85,4 | CHP | %45,0 |
| Akşar Mah. | 4 | 914 | %86,8 | AKP | %49,3 |
| Alıcık Mah. | 1 | 339 | %85,3 | AKP | %31,8 |
| Atyolu Mah. | 1 | 222 | %59,9 | CHP | %38,9 |
| Aydoğdu Mah. | 1 | 80 | %90,0 | CHP | %45,1 |
| Aşağı Mah. | 3 | 832 | %76,8 | AKP | %29,8 |
| Aşağıbakraçlı Mah. | 1 | 88 | %81,8 | AKP | %55,6 |
| Balkaya Mah. | 1 | 179 | %83,8 | AKP | %60,1 |
| Bereketli Mah. | 1 | 32 | %75,0 | AKP | %71,4 |
| Beykaynak Mah. | 1 | 71 | %84,5 | MHP | %40,7 |
| Beşpınarlar Mah. | 1 | 231 | %85,3 | CHP | %47,1 |
| Deliktaş Mah. | 1 | 113 | %84,1 | AKP | %39,4 |
| Değirmenlidere Mah. | 2 | 387 | %81,9 | AKP | %48,1 |
| Dokuzelma Mah. | 1 | 23 | %87,0 | AKP | %65,0 |
| Dolunay Mah. | 1 | 258 | %96,1 | AKP | %56,3 |
| Doğanköy Mah. | 1 | 81 | %77,8 | AKP | %36,1 |
| Dörtyol Mah. | 1 | 110 | %60,9 | AKP | %69,7 |
| Esence Mah. | 1 | 32 | %87,5 | AKP | %69,2 |
| Esenyurt Mah. | 1 | 129 | %75,2 | AKP | %54,3 |
| Evbakan Mah. | 1 | 138 | %90,6 | MHP | %43,1 |
| Gaziler Mah. | 1 | 250 | %78,4 | AKP | %39,1 |
| Gezenek Mah. | 1 | 37 | %89,2 | AKP | %67,7 |
| Göllet Mah. | 1 | 109 | %82,6 | AKP | %46,7 |
| Göreşken Mah. | 1 | 128 | %78,1 | MHP | %46,5 |
| Gözalan Mah. | 1 | 204 | %92,2 | MHP | %65,0 |
| Gözebaşı Mah. | 1 | 34 | %85,3 | AKP | %51,7 |
| Gülveren Mah. | 1 | 139 | %79,9 | AKP | %47,7 |
| Hoşköy Mah. | 1 | 98 | %80,6 | AKP | %52,0 |
| Kayalısu Mah. | 1 | 76 | %51,3 | CHP | %46,0 |
| Kaynak Mah. | 2 | 137 | %78,8 | AKP | %37,4 |
| Köroğlu Mah. | 1 | 259 | %81,9 | MHP | %41,9 |
| Köşkköy Mah. | 2 | 165 | %83,0 | AKP | %45,6 |
| Kürkçü Mah. | 1 | 128 | %71,1 | CHP | %35,3 |
| Kireçli Mah. | 1 | 16 | %87,5 | AKP | %23,1 |
| Nişantaşı Mah. | 2 | 380 | %86,1 | CHP | %58,5 |
| Ormanlı Mah. | 1 | 317 | %84,9 | AKP | %58,1 |
| Oyuktaş Mah. | 1 | 58 | %86,2 | AKP | %54,0 |
| Paşalı Mah. | 4 | 1.108 | %71,5 | DEM | %33,6 |
| Penek Mah. | 1 | 126 | %92,1 | AKP | %73,3 |
| Sarıkayalar Mah. | 1 | 47 | %95,7 | AKP | %46,5 |
| Sarıyar Mah. | 1 | 105 | %83,8 | AKP | %33,7 |
| Sındıran Mah. | 1 | 85 | %89,4 | AKP | %42,5 |
| Susuz Mah. | 1 | 226 | %85,4 | AKP | %69,5 |
| Söğütler Mah. | 1 | 294 | %83,0 | AKP | %67,4 |
| Tahtköy Mah. | 1 | 126 | %94,4 | AKP | %49,1 |
| Tazeköy Mah. | 1 | 26 | %80,8 | AKP | %66,7 |
| Teketaş Mah. | 1 | 97 | %71,1 | AKP | %52,3 |
| Turnalı Mah. | 2 | 111 | %77,5 | AKP | %59,8 |
| Tütenocak Mah. | 1 | 57 | %96,5 | AKP | %72,2 |
| Timurkışla Mah. | 2 | 78 | %96,2 | AKP | %54,8 |
| Uğurlu Mah. | 1 | 73 | %68,5 | İYİ | %50,0 |
| Yanıkkaval Mah. | 1 | 215 | %74,4 | CHP | %34,6 |
| Yaymeşe Mah. | 1 | 82 | %82,9 | AKP | %52,2 |
| Yazılı Mah. | 1 | 78 | %85,9 | CHP | %51,6 |
| Yelkıran Mah. | 1 | 37 | %91,9 | CHP | %30,3 |
| Yeşildemet Mah. | 1 | 75 | %80,0 | CHP | %37,5 |
| Yeşilkaya Mah. | 1 | 66 | %86,4 | AKP | %55,8 |
| Yoğurtçular Mah. | 3 | 572 | %89,9 | CHP | %57,3 |
| Yukarı Mah. | 3 | 743 | %71,2 | AKP | %31,5 |
| Yukarıbakraçlı Mah. | 1 | 94 | %81,9 | AKP | %74,7 |
| Yünören Mah. | 1 | 48 | %79,2 | AKP | %48,7 |
| Yürekli Mah. | 1 | 132 | %84,1 | AKP | %41,5 |
| Zümrüt Mah. | 1 | 137 | %68,6 | AKP | %60,9 |
| Çamlıalan Mah. | 1 | 292 | %75,0 | İYİ | %84,3 |
| Çatalelma Mah. | 1 | 101 | %74,3 | AKP | %65,2 |
| Özyurt Mah. | 1 | 257 | %90,7 | MHP | %51,1 |
| İkizpınar Mah. | 1 | 51 | %80,4 | CHP | %45,0 |
| İnceçay Mah. | 1 | 99 | %80,8 | AKP | %61,8 |
| İçmesu Mah. | 1 | 42 | %104,8 | AKP | %54,6 |
| İğdeli Mah. | 1 | 128 | %87,5 | İYİ | %40,4 |
| Şenpınar Mah. | 1 | 114 | %84,2 | AKP | %41,3 |