%39,0
AK PARTİ birinci
19.202 geçerli oy · katılım %87,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Oltu ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %39,0 ile birinci; 19.202 geçerli oy, katılım %87,1.
Kayıtlı seçmen 22.557 · Oy kullanan 19.647 (katılım %87,1) · Geçerli 19.202 · Geçersiz 445
Oltu Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 7.487 | %39,0 |
| MHP | 6.438 | %33,5 |
| İYİ | 1.517 | %7,9 |
| YRP | 1.179 | %6,1 |
| CHP | 1.166 | %6,1 |
| ZAFER | 380 | %2,0 |
| DEM | 250 | %1,3 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 229 | %1,2 |
| BBP | 177 | %0,9 |
| MEMLEKET | 92 | %0,5 |
| VATAN | 37 | %0,2 |
| AP | 36 | %0,2 |
| İslam Yıldırım (bağımsız) | 33 | %0,2 |
| AB | 30 | %0,2 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 30 | %0,2 |
| HAK-PAR | 25 | %0,1 |
| TKP | 21 | %0,1 |
| SOL | 18 | %0,1 |
| MİLLET | 15 | %0,1 |
| HKP | 15 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 12 | %0,1 |
| YP | 6 | %0,0 |
| TKH | 5 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 4 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Oltu mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Alatarla Mah. | 1 | 156 | %94,2 | AKP | %66,7 |
| Arıtaş Mah. | 1 | 48 | %89,6 | AKP | %59,5 |
| Aslanpaşa Mah. | 3 | 912 | %84,4 | MHP | %34,7 |
| Ayvalı Mah. | 2 | 587 | %86,5 | MHP | %41,9 |
| Ayyıldız Mah. | 1 | 107 | %86,0 | AKP | %52,8 |
| Aşağıkumlu Mah. | 1 | 112 | %92,0 | AKP | %47,5 |
| Aşağıçamlı Mah. | 1 | 90 | %102,2 | AKP | %62,0 |
| Bahçecik Mah. | 1 | 135 | %85,9 | MHP | %56,8 |
| Bahçelikışla Mah. | 3 | 119 | %90,8 | MHP | %48,1 |
| Ballıca Mah. | 1 | 111 | %95,5 | MHP | %43,8 |
| Başaklı Mah. | 1 | 315 | %95,2 | MHP | %39,9 |
| Başbağlar Mah. | 1 | 55 | %87,3 | AKP | %53,2 |
| Cumhuriyet Mah. | 7 | 2.157 | %85,6 | AKP | %40,1 |
| Damarlıtaş Mah. | 1 | 65 | %95,4 | MHP | %47,5 |
| Dağdibi Mah. | 1 | 134 | %82,8 | AKP | %48,1 |
| Demirtaş Mah. | 1 | 31 | %100,0 | AKP | %45,2 |
| Derebaşı Mah. | 2 | 219 | %84,5 | AKP | %52,2 |
| Dokuzdeğirmen Mah. | 1 | 34 | %94,1 | MHP | %56,7 |
| Duralar Mah. | 1 | 38 | %89,5 | MHP | %59,4 |
| Elmadüzü Mah. | 2 | 57 | %94,7 | AKP | %57,4 |
| Erdoğmuş Mah. | 1 | 35 | %100,0 | AKP | %47,1 |
| Esenyamaç Mah. | 1 | 79 | %93,7 | AKP | %79,7 |
| Gökçedere Mah. | 2 | 428 | %79,9 | AKP | %42,7 |
| Günlüce Mah. | 1 | 201 | %84,6 | AKP | %46,1 |
| Güryaprak Mah. | 1 | 70 | %80,0 | AKP | %48,2 |
| Güzelsu Mah. | 3 | 332 | %90,1 | AKP | %39,7 |
| Halitpaşa Mah. | 4 | 766 | %85,6 | AKP | %31,3 |
| Kaleboğazı Mah. | 1 | 167 | %102,4 | AKP | %48,2 |
| Karabekir Mah. | 7 | 2.104 | %84,2 | AKP | %38,2 |
| Karataş Mah. | 1 | 58 | %98,3 | AKP | %34,6 |
| Kayaaltı Mah. | 1 | 89 | %86,5 | AKP | %43,2 |
| Kemerkaya Mah. | 1 | 81 | %88,9 | MHP | %44,4 |
| Konukseven Mah. | 1 | 32 | %84,4 | MHP | %70,4 |
| Küçükorucuk Mah. | 1 | 86 | %86,1 | AKP | %68,5 |
| Nüğürcük Mah. | 1 | 95 | %97,9 | AKP | %58,1 |
| Obayayla Mah. | 1 | 103 | %85,4 | MHP | %42,1 |
| Orucuk Mah. | 2 | 236 | %89,8 | AKP | %53,4 |
| Sarısaz Mah. | 1 | 124 | %87,1 | AKP | %50,5 |
| Sağlıcak Mah. | 1 | 61 | %72,1 | AKP | %52,4 |
| Subatuk Mah. | 1 | 54 | %103,7 | AKP | %51,8 |
| Süleymanlı Mah. | 1 | 24 | %100,0 | MHP | %62,5 |
| Sülünkaya Mah. | 1 | 109 | %85,3 | AKP | %46,2 |
| Tekeli Mah. | 1 | 87 | %94,3 | AKP | %43,8 |
| Toklu Mah. | 1 | 99 | %80,8 | AKP | %34,2 |
| Topkaynak Mah. | 1 | 71 | %85,9 | MHP | %50,9 |
| Toprakkale Mah. | 1 | 58 | %87,9 | AKP | %41,2 |
| Tutlu Mah. | 1 | 379 | %86,5 | MHP | %46,6 |
| Tutmaç Mah. | 1 | 222 | %88,7 | AKP | %43,9 |
| Tuzla Mah. | 1 | 182 | %69,8 | AKP | %38,4 |
| Vişneli Mah. | 1 | 103 | %91,3 | AKP | %43,0 |
| Yarbaşı Mah. | 1 | 59 | %84,8 | MHP | %68,8 |
| Yasin Haşimoğlu Mah. | 18 | 5.864 | %87,9 | AKP | %36,5 |
| Yaylaçayır Mah. | 1 | 62 | %100,0 | AKP | %66,1 |
| Yolboyu Mah. | 1 | 58 | %84,5 | AKP | %62,5 |
| Yukarıkumlu Mah. | 1 | 52 | %86,5 | MHP | %67,4 |
| Yukarıçamlı Mah. | 1 | 42 | %92,9 | MHP | %56,4 |
| Yusuf Ziyabey Mah. | 5 | 1.453 | %85,3 | AKP | %35,1 |
| Çamlıbel Mah. | 1 | 173 | %93,6 | AKP | %64,2 |
| Çanakpınar Mah. | 1 | 75 | %90,7 | AKP | %62,7 |
| Çatak Mah. | 1 | 115 | %81,7 | MHP | %56,5 |
| Çatalsöğüt Mah. | 1 | 60 | %93,3 | AKP | %49,1 |
| Çayüstü Mah. | 1 | 54 | %90,7 | MHP | %52,1 |
| Çengelli Mah. | 1 | 142 | %85,9 | AKP | %47,1 |
| Özdere Mah. | 1 | 268 | %90,3 | MHP | %84,2 |
| Ünlükaya Mah. | 1 | 284 | %84,5 | AKP | %43,9 |
| İnanmış Mah. | 1 | 130 | %95,4 | AKP | %58,9 |
| İnci Mah. | 1 | 244 | %98,0 | AKP | %76,6 |
| İpekçayırı Mah. | 1 | 23 | %60,9 | MHP | %50,0 |
| İriağaç Mah. | 1 | 100 | %86,0 | MHP | %43,0 |
| İğdeli Mah. | 1 | 51 | %103,9 | AKP | %60,4 |
| Şehitler Mah. | 3 | 1.135 | %84,4 | MHP | %35,3 |
| Şendurak Mah. | 1 | 96 | %97,9 | AKP | %46,2 |