%43,1
YEŞİL SOL PARTİ birinci
11.967 geçerli oy · katılım %77,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Hınıs ilçesinde Milletvekili oylamasında YEŞİL SOL PARTİ %43,1 ile birinci; 11.967 geçerli oy, katılım %77,5.
Kayıtlı seçmen 16.312 · Oy kullanan 12.635 (katılım %77,5) · Geçerli 11.967 · Geçersiz 668
Hınıs Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| DEM | 5.158 | %43,1 |
| AKP | 3.584 | %30,0 |
| CHP | 1.269 | %10,6 |
| İYİ | 487 | %4,1 |
| MHP | 421 | %3,5 |
| YRP | 411 | %3,4 |
| SOL | 124 | %1,0 |
| ZAFER | 82 | %0,7 |
| MEMLEKET | 61 | %0,5 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 55 | %0,5 |
| BBP | 52 | %0,4 |
| İslam Yıldırım (bağımsız) | 51 | %0,4 |
| AP | 44 | %0,4 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 37 | %0,3 |
| AB | 32 | %0,3 |
| VATAN | 22 | %0,2 |
| HKP | 20 | %0,2 |
| TKP | 19 | %0,2 |
| MİLLET | 10 | %0,1 |
| HAK-PAR | 10 | %0,1 |
| YP | 9 | %0,1 |
| TKH | 5 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 3 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Hınıs mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Acarköy Mah. | 1 | 71 | %84,5 | AKP | %67,2 |
| Akbayır Mah. | 1 | 54 | %68,5 | DEM | %81,3 |
| Akgelin Mah. | 1 | 101 | %90,1 | DEM | %51,9 |
| Akgöze Mah. | 1 | 16 | %106,3 | CHP | %35,3 |
| Akçamelik Mah. | 1 | 122 | %79,5 | DEM | %71,0 |
| Akören Mah. | 1 | 186 | %69,9 | DEM | %74,6 |
| Alaca Mah. | 1 | 81 | %85,2 | AKP | %60,9 |
| Alagöz Mah. | 1 | 195 | %74,9 | AKP | %50,8 |
| Alınteri Mah. | 1 | 54 | %75,9 | DEM | %62,5 |
| Altınpınar Mah. | 1 | 140 | %87,9 | DEM | %58,3 |
| Alikırı Abdalan Mah. | 1 | 24 | %108,3 | CHP | %42,3 |
| Arpaderesi Mah. | 1 | 29 | %106,9 | DEM | %39,3 |
| Avcılar Mah. | 1 | 66 | %87,9 | DEM | %63,6 |
| Aşağıkayabaşı Mah. | 4 | 1.442 | %71,7 | DEM | %40,0 |
| Bahçe Mah. | 1 | 192 | %72,9 | AKP | %47,7 |
| Bayırköy Mah. | 1 | 62 | %83,9 | DEM | %59,6 |
| Başköy Mah. | 1 | 66 | %89,4 | CHP | %70,7 |
| Bellitaş Mah. | 2 | 547 | %68,9 | AKP | %40,0 |
| Beyyurdu Mah. | 1 | 57 | %93,0 | DEM | %36,0 |
| Burhanköy Mah. | 1 | 252 | %77,0 | DEM | %89,7 |
| Dağçayırı Mah. | 1 | 146 | %84,9 | DEM | %64,3 |
| Demirci Mah. | 1 | 235 | %75,3 | DEM | %69,9 |
| Dervişali Mah. | 1 | 36 | %108,3 | DEM | %33,3 |
| Derince Mah. | 1 | 58 | %86,2 | DEM | %67,4 |
| Dibekli Mah. | 1 | 54 | %77,8 | DEM | %46,2 |
| Dikili Mah. | 1 | 57 | %94,7 | DEM | %54,7 |
| Divanhüseyin Mah. | 1 | 24 | %112,5 | DEM | %25,9 |
| Elmadalı Mah. | 1 | 74 | %79,7 | DEM | %76,5 |
| Erbeyli Mah. | 1 | 70 | %92,9 | DEM | %67,7 |
| Erduran Mah. | 1 | 26 | %100,0 | DEM | %44,0 |
| Erence Mah. | 2 | 423 | %69,0 | DEM | %60,2 |
| Esenli Mah. | 1 | 12 | %133,3 | CHP | %31,3 |
| Göller Mah. | 1 | 365 | %72,9 | DEM | %61,6 |
| Güllüçimen Mah. | 1 | 19 | %131,6 | DEM | %56,0 |
| Gülistan Mah. | 3 | 981 | %73,9 | AKP | %42,9 |
| Gürçayır Mah. | 1 | 147 | %78,9 | DEM | %63,0 |
| Güzeldere Mah. | 1 | 33 | %72,7 | CHP | %65,2 |
| Halilçavuş Mah. | 2 | 543 | %64,5 | DEM | %77,0 |
| Hayran Mah. | 1 | 52 | %98,1 | DEM | %57,8 |
| Ilıcaköy Mah. | 1 | 14 | %114,3 | İYİ | %31,3 |
| Kalecik Mah. | 1 | 36 | %111,1 | CHP | %56,8 |
| Karaağaç Mah. | 1 | 60 | %96,7 | CHP | %37,0 |
| Karabudak Mah. | 1 | 22 | %109,1 | AKP | %50,0 |
| Karakula Mah. | 1 | 166 | %84,9 | AKP | %45,0 |
| Karamolla Mah. | 1 | 14 | %100,0 | CHP | %30,8 |
| Kazancı Mah. | 1 | 45 | %104,4 | CHP | %47,7 |
| Ketenci Mah. | 1 | 158 | %88,6 | CHP | %46,9 |
| Kısık Mah. | 1 | 38 | %94,7 | DEM | %38,9 |
| Kızılahmet Mah. | 1 | 173 | %78,0 | DEM | %81,4 |
| Kızmusa Mah. | 1 | 42 | %95,2 | AKP | %40,0 |
| Kolhisar Mah. | 1 | 48 | %77,1 | AKP | %45,7 |
| Kongur Mah. | 1 | 216 | %67,1 | DEM | %80,7 |
| Köprübaşı Mah. | 1 | 283 | %78,5 | AKP | %69,3 |
| Meydanköy Mah. | 1 | 73 | %91,8 | CHP | %44,6 |
| Mezra Mah. | 1 | 66 | %83,3 | DEM | %60,0 |
| Mollacelil Mah. | 1 | 77 | %80,5 | DEM | %71,0 |
| Mollakulaç Mah. | 1 | 94 | %88,3 | DEM | %45,6 |
| Mutluca Mah. | 1 | 88 | %62,5 | DEM | %68,6 |
| Ortaköy Mah. | 1 | 76 | %57,9 | AKP | %53,9 |
| Ovakozlu Mah. | 2 | 543 | %57,8 | AKP | %46,2 |
| Ovaçevirme Mah. | 1 | 188 | %83,5 | AKP | %56,7 |
| Parmaksız Mah. | 2 | 506 | %79,3 | AKP | %59,2 |
| Pınarbaşı Mah. | 1 | 45 | %91,1 | AKP | %45,0 |
| Pınarköy Mah. | 1 | 183 | %79,8 | DEM | %74,2 |
| Saltepe Mah. | 1 | 29 | %103,5 | CHP | %80,8 |
| Sanayi Mah. | 1 | 292 | %77,1 | AKP | %43,5 |
| Sarılı Mah. | 1 | 240 | %87,1 | AKP | %48,7 |
| Sıldız Mah. | 1 | 83 | %86,8 | CHP | %79,4 |
| Sultanlı Mah. | 1 | 23 | %78,3 | AKP | %33,3 |
| Suvaran Mah. | 1 | 75 | %101,3 | DEM | %43,5 |
| Söğütlü Mah. | 2 | 432 | %75,2 | DEM | %63,7 |
| Tanır Mah. | 1 | 84 | %90,5 | CHP | %53,3 |
| Tapuköy Mah. | 1 | 51 | %90,2 | AKP | %66,7 |
| Taşbudak Mah. | 1 | 100 | %91,0 | DEM | %83,0 |
| Tellitepe Mah. | 1 | 51 | %84,3 | AKP | %46,5 |
| Toprakkale Mah. | 1 | 101 | %84,2 | DEM | %35,4 |
| Toraman Mah. | 1 | 35 | %85,7 | DEM | %63,0 |
| Tipideresi Mah. | 2 | 141 | %70,9 | DEM | %71,3 |
| Uluçayır Mah. | 1 | 55 | %76,4 | DEM | %51,2 |
| Uyanık Mah. | 1 | 51 | %103,9 | DEM | %47,2 |
| Yamanlar Mah. | 1 | 35 | %94,3 | AKP | %66,7 |
| Yaylakonak Mah. | 1 | 142 | %83,8 | CHP | %53,0 |
| Yelpiz Mah. | 1 | 277 | %79,4 | DEM | %44,6 |
| Yenikent Mah. | 2 | 733 | %75,3 | AKP | %45,6 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 233 | %74,7 | DEM | %42,0 |
| Yeşilbahçe Mah. | 2 | 657 | %72,8 | AKP | %46,2 |
| Yeşilyazı Mah. | 1 | 144 | %76,4 | DEM | %84,3 |
| Yolüstü Mah. | 1 | 175 | %78,9 | DEM | %40,0 |
| Yukarıkayabaşı Mah. | 2 | 706 | %84,0 | AKP | %42,4 |
| Çakmak Mah. | 1 | 191 | %74,9 | DEM | %93,1 |
| Çamurlu Mah. | 1 | 108 | %88,0 | DEM | %51,1 |
| Çatak Mah. | 1 | 49 | %98,0 | DEM | %46,7 |
| Çilligöl Mah. | 1 | 128 | %78,9 | DEM | %40,5 |
| Ünlüce Mah. | 1 | 43 | %67,4 | DEM | %62,1 |
| İsmail Mah. | 1 | 204 | %82,8 | DEM | %78,3 |
| Şahabettinköy Mah. | 1 | 127 | %83,5 | DEM | %65,7 |
| Şahverdi Mah. | 1 | 76 | %86,8 | DEM | %69,8 |
| Şalgamköy Mah. | 1 | 75 | %76,0 | CHP | %61,8 |