%44,6
AK PARTİ birinci
13.369 geçerli oy · katılım %89,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Aşkale ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %44,6 ile birinci; 13.369 geçerli oy, katılım %89,4.
Kayıtlı seçmen 15.225 · Oy kullanan 13.606 (katılım %89,4) · Geçerli 13.369 · Geçersiz 237
Aşkale Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 5.968 | %44,6 |
| MHP | 2.943 | %22,0 |
| İYİ | 1.371 | %10,3 |
| BBP | 789 | %5,9 |
| CHP | 743 | %5,6 |
| YRP | 730 | %5,5 |
| ZAFER | 195 | %1,5 |
| İslam Yıldırım (bağımsız) | 187 | %1,4 |
| DEM | 149 | %1,1 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 143 | %1,1 |
| MEMLEKET | 39 | %0,3 |
| AB | 19 | %0,1 |
| AP | 16 | %0,1 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 15 | %0,1 |
| HAK-PAR | 11 | %0,1 |
| VATAN | 11 | %0,1 |
| TKP | 10 | %0,1 |
| SOL | 7 | %0,1 |
| MİLLET | 6 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 6 | %0,0 |
| HKP | 5 | %0,0 |
| YP | 3 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
| TKH | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Aşkale mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abdalcık Mah. | 1 | 180 | %92,8 | AKP | %50,9 |
| Akören Mah. | 1 | 71 | %90,1 | AKP | %60,9 |
| Altıntaş Mah. | 1 | 39 | %94,9 | AKP | %50,0 |
| Bahçelievler Mah. | 3 | 792 | %88,0 | AKP | %46,0 |
| Ballıtaş Mah. | 1 | 129 | %93,8 | AKP | %39,5 |
| Bozburun Mah. | 1 | 19 | %100,0 | CHP | %52,6 |
| Büyükgeçit Mah. | 1 | 176 | %81,8 | AKP | %52,9 |
| Cahit Aybar Mah. | 2 | 415 | %88,0 | AKP | %45,8 |
| Dallı Mah. | 1 | 33 | %100,0 | CHP | %81,8 |
| Dağyurdu Mah. | 1 | 72 | %97,2 | AKP | %57,1 |
| Demirkıran Mah. | 1 | 50 | %88,0 | AKP | %47,7 |
| Dereköy Mah. | 2 | 413 | %100,2 | AKP | %60,2 |
| Düzyurt Mah. | 1 | 26 | %111,5 | MHP | %37,9 |
| Emek Mah. | 2 | 442 | %83,3 | AKP | %33,2 |
| Esentepe Mah. | 1 | 103 | %85,4 | AKP | %40,2 |
| Eyüpoğlu Mah. | 1 | 19 | %115,8 | AKP | %45,5 |
| Gökçebük Mah. | 1 | 187 | %88,8 | AKP | %47,9 |
| Gölören Mah. | 1 | 129 | %85,3 | AKP | %62,7 |
| Güllüdere Mah. | 1 | 284 | %87,7 | MHP | %46,4 |
| Gümüşseren Mah. | 1 | 132 | %92,4 | CHP | %39,7 |
| Güneyçam Mah. | 1 | 13 | %107,7 | CHP | %71,4 |
| Gürkaynak Mah. | 1 | 46 | %87,0 | CHP | %51,4 |
| Hacıbekir Mah. | 1 | 25 | %100,0 | MHP | %80,0 |
| Hacıhamza Mah. | 1 | 42 | %95,2 | CHP | %72,5 |
| Hacımahmut Mah. | 1 | 69 | %97,1 | AKP | %36,4 |
| Hatuncuk Mah. | 1 | 43 | %100,0 | AKP | %75,6 |
| Haydarhacı Mah. | 1 | 101 | %88,1 | AKP | %68,2 |
| Kandilli Mah. | 4 | 687 | %89,1 | AKP | %51,5 |
| Kapıkale Mah. | 1 | 88 | %93,2 | AKP | %60,0 |
| Karahasan Mah. | 1 | 97 | %99,0 | AKP | %58,3 |
| Karasu Mah. | 1 | 30 | %96,7 | İYİ | %44,8 |
| Kavurmaçukuru Mah. | 1 | 204 | %90,2 | MHP | %45,1 |
| Kıbrıs Mah. | 2 | 738 | %90,5 | AKP | %47,0 |
| Koçbaba Mah. | 1 | 18 | %100,0 | CHP | %50,0 |
| Koşapınar Mah. | 1 | 205 | %93,7 | AKP | %46,3 |
| Kurtmahmut Mah. | 1 | 29 | %89,7 | İYİ | %40,0 |
| Kükürtlü Mah. | 1 | 28 | %100,0 | CHP | %57,1 |
| Küçükgeçit Mah. | 1 | 173 | %93,6 | AKP | %50,6 |
| Küçükova Mah. | 1 | 59 | %84,8 | AKP | %40,0 |
| Merdivenköy Mah. | 1 | 309 | %90,6 | MHP | %34,6 |
| Merkez Gölören Mah. | 1 | 110 | %83,6 | AKP | %65,9 |
| Merkez Çatören Mah. | 1 | 33 | %93,9 | AKP | %58,1 |
| Meydan Mah. | 2 | 452 | %92,5 | AKP | %38,2 |
| Mezrea Mah. | 1 | 61 | %91,8 | AKP | %51,8 |
| Musatanışman Mah. | 1 | 76 | %65,8 | AKP | %83,3 |
| Ocaklı Mah. | 1 | 23 | %104,4 | CHP | %75,0 |
| Ovacık Mah. | 1 | 165 | %93,3 | AKP | %60,9 |
| Pırnakaban Mah. | 1 | 53 | %96,2 | AKP | %23,9 |
| Saptıran Mah. | 1 | 121 | %90,1 | AKP | %54,6 |
| Sarıbaba Mah. | 1 | 113 | %88,5 | DEM | %29,9 |
| Sazlı Mah. | 1 | 50 | %86,0 | CHP | %67,4 |
| Taşağıl Mah. | 1 | 113 | %87,6 | AKP | %43,3 |
| Taşlıçayır Mah. | 1 | 23 | %117,4 | CHP | %88,9 |
| Tepsicik Mah. | 1 | 72 | %93,1 | AKP | %48,5 |
| Tokça Mah. | 1 | 39 | %102,6 | AKP | %65,0 |
| Topalçavuş Mah. | 1 | 235 | %88,9 | AKP | %67,2 |
| Tosunlu Mah. | 1 | 30 | %100,0 | MHP | %36,7 |
| Tozluca Mah. | 1 | 24 | %100,0 | CHP | %75,0 |
| Turaç Mah. | 1 | 237 | %89,9 | AKP | %52,8 |
| Yaylaköy Mah. | 1 | 25 | %112,0 | AKP | %63,0 |
| Yaylayolu Mah. | 1 | 21 | %95,2 | İYİ | %55,0 |
| Yaylımlı Mah. | 1 | 115 | %80,0 | AKP | %50,6 |
| Yeni Mah. | 4 | 1.327 | %88,9 | AKP | %43,0 |
| Yeniköy Halitpaşa Mah. | 1 | 360 | %85,3 | AKP | %59,7 |
| Yeşilova Mah. | 1 | 214 | %90,2 | AKP | %43,3 |
| Yumruveren Mah. | 1 | 56 | %100,0 | MHP | %33,9 |
| Çarşı Mah. | 3 | 827 | %86,5 | AKP | %42,4 |
| Çatalbayır Mah. | 1 | 49 | %95,9 | CHP | %80,4 |
| Çatören Mah. | 1 | 75 | %100,0 | AKP | %47,1 |
| Çayköy Mah. | 2 | 405 | %94,1 | AKP | %45,9 |
| Çiftlik Mah. | 1 | 262 | %82,8 | AKP | %66,8 |
| Özler Mah. | 1 | 14 | %114,3 | CHP | %37,5 |
| Üç Mart Mah. | 1 | 355 | %85,1 | AKP | %39,6 |
| İstasyon Mah. | 4 | 1.456 | %85,7 | AKP | %43,6 |
| Şafak Mah. | 3 | 919 | %89,2 | AKP | %45,7 |