%47,6
AK PARTİ birinci
3.000 geçerli oy · katılım %83,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kemaliye ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %47,6 ile birinci; 3000 geçerli oy, katılım %83,2.
Kayıtlı seçmen 3.697 · Oy kullanan 3.075 (katılım %83,2) · Geçerli 3.000 · Geçersiz 75
Kemaliye Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 1.427 | %47,6 |
| CHP | 828 | %27,6 |
| MHP | 545 | %18,2 |
| YRP | 50 | %1,7 |
| ZAFER | 27 | %0,9 |
| BBP | 21 | %0,7 |
| AP | 21 | %0,7 |
| DEM | 15 | %0,5 |
| ANAP | 15 | %0,5 |
| TİP | 13 | %0,4 |
| MEMLEKET | 10 | %0,3 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 6 | %0,2 |
| MİLLET | 5 | %0,2 |
| TKP | 3 | %0,1 |
| GENÇPARTİ | 3 | %0,1 |
| HKP | 3 | %0,1 |
| HAK-PAR | 2 | %0,1 |
| VATAN | 2 | %0,1 |
| SOL | 1 | %0,0 |
| YP | 1 | %0,0 |
| GBP | 1 | %0,0 |
| Tolga Altınoluk (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Kemaliye mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adak Köyü | 1 | 35 | %71,4 | AKP | %66,7 |
| Aksöğüt Köyü | 1 | 20 | %100,0 | AKP | %56,3 |
| Akçalı Köyü | 1 | 23 | %100,0 | AKP | %56,5 |
| Apçağa Köyü | 1 | 145 | %87,6 | AKP | %54,1 |
| Armağan Köyü | 1 | 21 | %71,4 | AKP | %53,3 |
| Arslanoba Köyü | 1 | 21 | %100,0 | AKP | %71,4 |
| Ariki Mah. | 1 | 72 | %79,2 | MHP | %36,4 |
| Avcı Köyü | 1 | 32 | %103,1 | AKP | %56,3 |
| Ağılköy | 1 | 20 | %115,0 | CHP | %87,0 |
| Aşağıumutlu Köyü | 1 | 70 | %77,1 | AKP | %76,9 |
| Bahçe Mah. | 1 | 43 | %88,4 | CHP | %46,0 |
| Balkırı Köyü | 1 | 36 | %83,3 | AKP | %63,3 |
| Başarı Köyü | 1 | 23 | %73,9 | AKP | %76,5 |
| Başbağlar Köyü | 1 | 97 | %81,4 | AKP | %48,0 |
| Başpınar Köyü | 1 | 61 | %80,3 | AKP | %65,3 |
| Boylu Köyü | 1 | 35 | %100,0 | AKP | %68,6 |
| Buğdaypınar Köyü | 1 | 75 | %86,7 | AKP | %80,0 |
| Dallıca Köyü | 1 | 10 | %120,0 | AKP | %50,0 |
| Demir Köyü | 1 | 23 | %95,7 | AKP | %76,2 |
| Dolunay Köyü | 1 | 14 | %71,4 | MHP | %40,0 |
| Dutluca Köyü | 1 | 102 | %75,5 | CHP | %60,0 |
| Dörtyolağzı Mah. | 1 | 137 | %86,1 | AKP | %31,3 |
| Dilli Köyü | 1 | 33 | %106,1 | CHP | %85,7 |
| Efeler Köyü | 1 | 33 | %84,9 | CHP | %50,0 |
| Ergü Köyü | 1 | 47 | %76,6 | AKP | %60,0 |
| Esertepe Mah. | 1 | 13 | %123,1 | AKP | %62,5 |
| Gençağa Mah. | 1 | 152 | %79,0 | AKP | %58,0 |
| Gözaydın Köyü | 1 | 44 | %102,3 | CHP | %88,4 |
| Güldibi Köyü | 1 | 10 | %140,0 | AKP | %57,1 |
| Gümüşçeşme Köyü | 1 | 74 | %78,4 | AKP | %79,0 |
| Günyolu Köyü | 1 | 10 | %90,0 | CHP | %44,4 |
| Hacı Yusuf Mah. | 1 | 196 | %77,0 | AKP | %34,3 |
| Halilağa Mah. | 1 | 168 | %66,1 | CHP | %51,4 |
| Harmankaya Köyü | 1 | 24 | %62,5 | AKP | %66,7 |
| Kabataş Köyü | 1 | 40 | %85,0 | AKP | %44,1 |
| Karakoçlu Köyü | 1 | 28 | %96,4 | MHP | %46,2 |
| Karapınar Köyü | 2 | 37 | %102,7 | AKP | %60,5 |
| Kavacık Köyü | 1 | 14 | %85,7 | AKP | %66,7 |
| Kekikpınarı Köyü | 1 | 56 | %71,4 | AKP | %53,9 |
| Kışlacık Köyü | 1 | 44 | %81,8 | AKP | %48,6 |
| Kocaçimen Köyü | 1 | 11 | %63,6 | AKP | %57,1 |
| Kozlupınar Köyü | 1 | 54 | %68,5 | CHP | %84,9 |
| Kutluca Köyü | 1 | 20 | %100,0 | AKP | %95,0 |
| Kuşak Köyü | 1 | 60 | %73,3 | CHP | %57,1 |
| Naip Mah. | 1 | 151 | %82,1 | AKP | %39,3 |
| Ocak Köyü | 1 | 45 | %88,9 | CHP | %86,5 |
| Salihli Köyü | 1 | 24 | %104,2 | AKP | %36,0 |
| Sandık Köyü | 1 | 23 | %104,4 | AKP | %87,5 |
| Sandıkbağı Mah. | 1 | 195 | %69,7 | AKP | %40,0 |
| Sırakonak Köyü | 1 | 39 | %53,9 | CHP | %70,0 |
| Subaşı Köyü | 1 | 19 | %105,3 | AKP | %60,0 |
| Taşdibi Mah. | 1 | 92 | %90,2 | AKP | %32,5 |
| Topkapı Köyü | 1 | 183 | %88,0 | AKP | %58,4 |
| Toybelen Köyü | 1 | 52 | %88,5 | AKP | %65,2 |
| Tuğlu Köyü | 1 | 23 | %82,6 | MHP | %47,4 |
| Yaka Köyü | 1 | 15 | %126,7 | CHP | %63,2 |
| Yazmakaya Köyü | 1 | 22 | %100,0 | AKP | %72,7 |
| Yeşilyamaç Köyü | 1 | 13 | %61,5 | CHP | %42,9 |
| Yeşilyayla Köyü | 1 | 22 | %68,2 | AKP | %53,3 |
| Yeşilyurt Köyü | 1 | 28 | %71,4 | CHP | %40,0 |
| Yıldızlı Köyü | 1 | 31 | %93,6 | AKP | %89,7 |
| Yukarıumutlu Köyü | 1 | 34 | %61,8 | AKP | %76,2 |
| Yuva Köyü | 1 | 17 | %123,5 | AKP | %52,4 |
| Çakırtaş Köyü | 1 | 45 | %95,6 | AKP | %68,3 |
| Çaldere Köyü | 1 | 23 | %95,7 | AKP | %50,0 |
| Çanakçı Köyü | 1 | 65 | %93,9 | AKP | %83,6 |
| Çatköy | 1 | 30 | %90,0 | AKP | %69,2 |
| Çitköy | 1 | 97 | %89,7 | AKP | %70,2 |
| İshakpaşa Mah. | 1 | 105 | %80,0 | CHP | %40,0 |
| Şahinler Köyü | 1 | 21 | %66,7 | AKP | %71,4 |