%40,7
AK PARTİ birinci
4.732 geçerli oy · katılım %89,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kemah ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %40,7 ile birinci; 4732 geçerli oy, katılım %89,6.
Kayıtlı seçmen 5.407 · Oy kullanan 4.846 (katılım %89,6) · Geçerli 4.732 · Geçersiz 114
Kemah Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 1.926 | %40,7 |
| CHP | 1.763 | %37,3 |
| MHP | 752 | %15,9 |
| YRP | 74 | %1,6 |
| BBP | 46 | %1,0 |
| ZAFER | 34 | %0,7 |
| DEM | 32 | %0,7 |
| AP | 28 | %0,6 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 20 | %0,4 |
| ANAP | 15 | %0,3 |
| MEMLEKET | 12 | %0,3 |
| GBP | 7 | %0,2 |
| HAK-PAR | 5 | %0,1 |
| TİP | 5 | %0,1 |
| TKP | 2 | %0,0 |
| SOL | 2 | %0,0 |
| GENÇPARTİ | 2 | %0,0 |
| HKP | 2 | %0,0 |
| MİLLET | 1 | %0,0 |
| TKH | 1 | %0,0 |
| YP | 1 | %0,0 |
| VATAN | 1 | %0,0 |
| Tolga Altınoluk (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Kemah mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akbudak Köyü | 1 | 36 | %102,8 | AKP | %51,4 |
| Aktaş Köyü | 1 | 18 | %116,7 | CHP | %66,7 |
| Akyünlü Köyü | 1 | 25 | %112,0 | MHP | %44,4 |
| Akça Köyü | 1 | 20 | %115,0 | AKP | %73,9 |
| Alpköy | 1 | 62 | %106,5 | AKP | %43,1 |
| Atma Köyü | 1 | 28 | %100,0 | AKP | %63,0 |
| Ayranpınar Köyü | 1 | 55 | %90,9 | AKP | %81,6 |
| Ağaçsaray Köyü | 1 | 71 | %83,1 | AKP | %86,0 |
| Aşağıgedik Mah. | 1 | 56 | %92,9 | CHP | %85,4 |
| Beklimçay Mah. | 1 | 59 | %84,8 | AKP | %52,0 |
| Beşikli Köyü | 1 | 58 | %93,1 | CHP | %90,7 |
| Bozoğlak Köyü | 1 | 49 | %95,9 | AKP | %68,1 |
| Boğaziçi Köyü | 1 | 37 | %97,3 | AKP | %75,8 |
| Cevizlik Köyü | 1 | 69 | %82,6 | AKP | %48,2 |
| Cirgişin Mah. | 1 | 84 | %71,4 | AKP | %37,3 |
| Dedek Köyü | 1 | 22 | %81,8 | AKP | %44,4 |
| Dedeoğlu Köyü | 1 | 62 | %85,5 | AKP | %56,6 |
| Dereköy | 1 | 43 | %114,0 | CHP | %77,1 |
| Doğanbeyli Köyü | 1 | 131 | %86,3 | AKP | %66,7 |
| Doğanköy | 1 | 52 | %100,0 | CHP | %78,0 |
| Dutlu Köyü | 1 | 10 | %140,0 | AKP | %78,6 |
| Dikyamaç Köyü | 1 | 53 | %94,3 | AKP | %71,4 |
| Elmalı Köyü | 1 | 55 | %92,7 | AKP | %47,9 |
| Eriç Köyü | 1 | 39 | %112,8 | AKP | %51,2 |
| Eskibağlar Köyü | 1 | 52 | %76,9 | AKP | %67,5 |
| Esimli Köyü | 1 | 100 | %96,0 | CHP | %87,5 |
| Gediktepe Köyü | 1 | 44 | %104,6 | AKP | %73,9 |
| Gökkaya Köyü | 1 | 86 | %82,6 | CHP | %92,4 |
| Gölkaynak Köyü | 1 | 50 | %96,0 | AKP | %78,7 |
| Göğüsbağı Mah. | 1 | 58 | %93,1 | CHP | %39,6 |
| Gülbahçe Köyü | 1 | 65 | %101,5 | AKP | %70,5 |
| Hakbilir Köyü | 1 | 151 | %80,1 | AKP | %61,2 |
| Karacaköy | 1 | 58 | %89,7 | CHP | %90,0 |
| Karadağ Köyü | 1 | 43 | %95,4 | AKP | %71,8 |
| Kardere Köyü | 1 | 85 | %90,6 | AKP | %79,7 |
| Karşıbağ Mah. | 1 | 64 | %81,3 | CHP | %38,0 |
| Kayabaşı Köyü | 1 | 46 | %87,0 | CHP | %92,5 |
| Kazankaya Köyü | 1 | 33 | %106,1 | CHP | %94,3 |
| Kedek Köyü | 1 | 35 | %108,6 | CHP | %68,4 |
| Kemeryaka Köyü | 1 | 101 | %90,1 | AKP | %53,3 |
| Kerer Köyü | 1 | 268 | %83,2 | AKP | %50,2 |
| Kırıkdere Köyü | 1 | 27 | %111,1 | MHP | %43,3 |
| Konuksever Köyü | 1 | 70 | %101,4 | CHP | %91,4 |
| Koruyolu Köyü | 1 | 15 | %106,7 | AKP | %66,7 |
| Koçkar Köyü | 1 | 149 | %92,0 | AKP | %86,3 |
| Kutluova Köyü | 1 | 15 | %100,0 | CHP | %60,0 |
| Kömürköy | 1 | 63 | %93,7 | AKP | %40,4 |
| Küplü Köyü | 1 | 60 | %116,7 | CHP | %78,3 |
| Maksutuşağı Köyü | 1 | 122 | %90,2 | CHP | %85,2 |
| Mektepönü Mah. | 1 | 60 | %90,0 | AKP | %51,9 |
| Mermerli Köyü | 1 | 175 | %86,3 | CHP | %94,6 |
| Mezraa Köyü | 1 | 24 | %112,5 | CHP | %85,2 |
| Muratboynu Köyü | 1 | 85 | %89,4 | AKP | %76,3 |
| Olukpınar Köyü | 1 | 43 | %102,3 | CHP | %76,2 |
| Ortagedik Mah. | 1 | 14 | %192,9 | CHP | %51,9 |
| Oğuzköy | 1 | 74 | %93,2 | MHP | %71,0 |
| Parmakkaya Köyü | 1 | 11 | %145,5 | AKP | %56,3 |
| Pörhenkbaşı Mah. | 1 | 56 | %85,7 | AKP | %41,7 |
| Sarıyazı Köyü | 1 | 29 | %117,2 | CHP | %81,8 |
| Seringöze Köyü | 1 | 77 | %87,0 | AKP | %53,9 |
| Sürekköy | 1 | 33 | %106,1 | CHP | %91,2 |
| Tandırbaşı Köyü | 1 | 14 | %114,3 | AKP | %81,3 |
| Tanköy | 1 | 36 | %111,1 | AKP | %89,7 |
| Taşbulak Köyü | 1 | 53 | %92,5 | AKP | %59,6 |
| Tuzla Köyü | 1 | 45 | %77,8 | AKP | %60,0 |
| Uluçınar Köyü | 1 | 30 | %96,7 | CHP | %82,8 |
| Yahşiler Köyü | 1 | 87 | %106,9 | CHP | %89,3 |
| Yardere Köyü | 1 | 23 | %95,7 | CHP | %68,2 |
| Yastıktepe Köyü | 1 | 48 | %102,1 | CHP | %85,7 |
| Yağca Köyü | 1 | 23 | %87,0 | CHP | %80,0 |
| Yukarı Mah. | 1 | 28 | %85,7 | CHP | %34,8 |
| Yücebelen Köyü | 1 | 130 | %77,7 | AKP | %85,0 |
| Çakırlar Köyü | 1 | 29 | %103,5 | CHP | %83,3 |
| Çalgı Köyü | 1 | 45 | %86,7 | CHP | %84,2 |
| Çalıklar Köyü | 1 | 34 | %100,0 | CHP | %76,5 |
| Çamlıyayla Köyü | 1 | 15 | %106,7 | AKP | %50,0 |
| Çarşı Mah. | 3 | 844 | %74,3 | AKP | %47,8 |
| Çiğdemli Köyü | 1 | 44 | %77,3 | AKP | %60,6 |
| Özdamar Köyü | 1 | 64 | %82,8 | MHP | %35,9 |
| İncedere Köyü | 1 | 11 | %136,4 | CHP | %69,2 |
| Şahintepe Köyü | 1 | 69 | %88,4 | CHP | %86,9 |