%40,0
AK PARTİ birinci
6.044 geçerli oy · katılım %89,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
İliç ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %40,0 ile birinci; 6044 geçerli oy, katılım %89,8.
Kayıtlı seçmen 6.826 · Oy kullanan 6.132 (katılım %89,8) · Geçerli 6.044 · Geçersiz 88
İliç Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 2.419 | %40,0 |
| CHP | 1.857 | %30,7 |
| MHP | 1.317 | %21,8 |
| YRP | 196 | %3,2 |
| DEM | 63 | %1,0 |
| ZAFER | 44 | %0,7 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 36 | %0,6 |
| BBP | 17 | %0,3 |
| AP | 17 | %0,3 |
| MEMLEKET | 16 | %0,3 |
| TİP | 15 | %0,3 |
| ANAP | 12 | %0,2 |
| GBP | 10 | %0,2 |
| GENÇPARTİ | 7 | %0,1 |
| HAK-PAR | 5 | %0,1 |
| SOL | 3 | %0,1 |
| TKP | 2 | %0,0 |
| TKH | 2 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
| MİLLET | 1 | %0,0 |
| HKP | 1 | %0,0 |
| VATAN | 1 | %0,0 |
| Tolga Altınoluk (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
İliç mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abdullah Paşa Mah. | 2 | 701 | %86,3 | AKP | %39,2 |
| Akçayazı Köyü | 1 | 16 | %125,0 | CHP | %84,2 |
| Altıntaş Köyü | 1 | 114 | %98,3 | MHP | %55,9 |
| Atma Köyü | 1 | 39 | %107,7 | CHP | %58,5 |
| Ağıldere Köyü | 1 | 33 | %109,1 | CHP | %85,3 |
| Balkaya Köyü | 1 | 62 | %103,2 | AKP | %78,1 |
| Bağcağız Köyü | 1 | 39 | %94,9 | CHP | %94,4 |
| Bağıştaş Köyü | 1 | 85 | %89,4 | CHP | %87,7 |
| Bağlıca Köyü | 1 | 60 | %85,0 | CHP | %85,7 |
| Boyalık Köyü | 2 | 160 | %82,5 | AKP | %49,2 |
| Bozyayla Köyü | 1 | 88 | %88,6 | AKP | %42,3 |
| Bozçalı Köyü | 1 | 55 | %85,5 | AKP | %57,5 |
| Bürüncek Köyü | 1 | 22 | %109,1 | AKP | %66,7 |
| Büyükarmutlu Köyü | 1 | 124 | %94,4 | AKP | %41,9 |
| Büyükgümüşlü Köyü | 2 | 46 | %102,2 | CHP | %84,8 |
| Büyükköy | 1 | 44 | %90,9 | AKP | %77,5 |
| Doruksaray Köyü | 1 | 45 | %88,9 | CHP | %79,5 |
| Dostal Köyü | 1 | 64 | %92,2 | CHP | %94,9 |
| Doğanköy | 1 | 17 | %105,9 | CHP | %50,0 |
| Dikmen Köyü | 1 | 31 | %74,2 | AKP | %81,8 |
| Fatih Mah. | 3 | 1.044 | %83,1 | AKP | %37,3 |
| Güngören Köyü | 1 | 37 | %56,8 | AKP | %52,4 |
| Kapıkaya Köyü | 1 | 17 | %82,4 | CHP | %71,4 |
| Karakaya Köyü | 1 | 11 | %154,6 | CHP | %76,5 |
| Kayacık Köyü | 1 | 20 | %120,0 | CHP | %87,0 |
| Kaymaklı Köyü | 1 | 18 | %116,7 | MHP | %42,9 |
| Kazım Karabekir Mah. | 2 | 589 | %90,2 | AKP | %46,0 |
| Konukcu Köyü | 1 | 40 | %102,5 | AKP | %47,5 |
| Kozluca Köyü | 1 | 30 | %93,3 | CHP | %88,9 |
| Kuruçay Köyü | 1 | 95 | %81,1 | AKP | %39,0 |
| Kuzkışla Köyü | 1 | 34 | %85,3 | AKP | %65,5 |
| Küçükarmutlu Köyü | 1 | 22 | %104,6 | AKP | %47,8 |
| Levent Pınarı Köyü | 1 | 81 | %77,8 | CHP | %55,6 |
| Ortatepe Köyü | 1 | 29 | %106,9 | MHP | %45,2 |
| Sabırlı Köyü | 1 | 359 | %92,5 | AKP | %48,6 |
| Sarıkonak Köyü | 1 | 32 | %93,8 | CHP | %86,2 |
| Sarıpınar Köyü | 1 | 48 | %102,1 | MHP | %50,0 |
| Sularbaşı Köyü | 1 | 28 | %82,1 | AKP | %73,9 |
| Sütlüce Köyü | 1 | 44 | %75,0 | AKP | %72,7 |
| Tabanlı Köyü | 1 | 28 | %107,1 | CHP | %83,3 |
| Turgutlu Köyü | 1 | 17 | %105,9 | CHP | %55,6 |
| Uluyamaç Köyü | 1 | 32 | %78,1 | AKP | %48,0 |
| Uğurköy | 1 | 54 | %101,9 | AKP | %46,3 |
| Yakuplu Köyü | 1 | 63 | %81,0 | AKP | %31,4 |
| Yalıngöze Köyü | 1 | 20 | %100,0 | CHP | %85,0 |
| Yaylapınar Köyü | 1 | 29 | %96,6 | AKP | %64,3 |
| Yılmazköy | 1 | 14 | %121,4 | CHP | %81,3 |
| Çaltı Köyü | 2 | 304 | %94,7 | AKP | %48,8 |
| Çaylı Köyü | 1 | 27 | %107,4 | CHP | %81,5 |
| Çayyaka Köyü | 1 | 102 | %78,4 | CHP | %47,4 |
| Çobanlı Köyü | 1 | 77 | %90,9 | CHP | %91,0 |
| Çöpler Köyü | 1 | 198 | %99,0 | AKP | %53,3 |
| Çörekli Köyü | 1 | 16 | %118,8 | AKP | %57,9 |
| Çiftlikköy | 1 | 34 | %91,2 | AKP | %64,5 |
| Çilesiz Köyü | 2 | 268 | %93,3 | AKP | %38,6 |
| Özlü Köyü | 1 | 62 | %96,8 | AKP | %68,3 |
| İbrahim Çeçen Mah. | 3 | 992 | %88,7 | AKP | %42,7 |
| İslamköy | 1 | 66 | %93,9 | AKP | %50,0 |