%48,4
AK PARTİ birinci
5.005 geçerli oy · katılım %86,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Sivrice ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %48,4 ile birinci; 5005 geçerli oy, katılım %86,9.
Kayıtlı seçmen 5.962 · Oy kullanan 5.183 (katılım %86,9) · Geçerli 5.005 · Geçersiz 178
Sivrice Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 2.421 | %48,4 |
| CHP | 860 | %17,2 |
| MHP | 828 | %16,5 |
| Yasemin Açık (bağımsız) | 199 | %4,0 |
| Bilal Çoban (bağımsız) | 189 | %3,8 |
| YRP | 139 | %2,8 |
| DEM | 108 | %2,2 |
| İYİ | 102 | %2,0 |
| ZAFER | 36 | %0,7 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 33 | %0,7 |
| BBP | 25 | %0,5 |
| ANAP | 14 | %0,3 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 7 | %0,1 |
| HAK-PAR | 6 | %0,1 |
| HKP | 6 | %0,1 |
| MEMLEKET | 5 | %0,1 |
| VATAN | 5 | %0,1 |
| Muhammet Haci Güneş (bağımsız) | 5 | %0,1 |
| GENÇPARTİ | 4 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 4 | %0,1 |
| MİLLET | 3 | %0,1 |
| TKP | 2 | %0,0 |
| SOL | 2 | %0,0 |
| TKH | 1 | %0,0 |
| YP | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Sivrice mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akbuğday Köyü | 1 | 220 | %85,0 | AKP | %49,7 |
| Akpınar Mah. | 1 | 57 | %105,3 | AKP | %43,9 |
| Akseki Köyü | 1 | 28 | %96,4 | AKP | %66,7 |
| Alaattinköy | 1 | 71 | %88,7 | AKP | %80,0 |
| Alıncık Köyü | 1 | 41 | %117,1 | AKP | %62,5 |
| Aşağıçanakçı Köyü | 1 | 21 | %81,0 | MHP | %52,9 |
| Başkaynak Köyü | 1 | 227 | %78,4 | AKP | %74,4 |
| Bekçitepe Köyü | 1 | 103 | %98,1 | CHP | %66,3 |
| Canuşağı Köyü | 1 | 34 | %88,2 | AKP | %75,9 |
| Dedeyolu Köyü | 1 | 225 | %88,9 | AKP | %48,9 |
| Dereboynu Köyü | 1 | 31 | %106,5 | AKP | %57,6 |
| Doğanbağı Köyü | 1 | 42 | %92,9 | MHP | %41,0 |
| Duygulu Köyü | 1 | 52 | %75,0 | AKP | %53,9 |
| Dörtbölük Köyü | 1 | 91 | %76,9 | AKP | %55,4 |
| Dikmen Köyü | 1 | 33 | %93,9 | AKP | %45,2 |
| Elmasuyu Köyü | 1 | 140 | %88,6 | AKP | %50,0 |
| Gelindere Köyü | 1 | 39 | %105,1 | AKP | %51,2 |
| Gölbaşı Mah. | 2 | 410 | %86,3 | AKP | %37,8 |
| Görgülü Köyü | 1 | 48 | %75,0 | AKP | %52,8 |
| Gözeli Köyü | 1 | 206 | %85,4 | AKP | %56,6 |
| Günbalı Köyü | 1 | 40 | %102,5 | MHP | %30,8 |
| Güneyköy | 1 | 51 | %86,3 | AKP | %31,7 |
| Hacılar Köyü | 1 | 34 | %123,5 | AKP | %59,5 |
| Haftasar Köyü | 1 | 50 | %106,0 | AKP | %66,0 |
| Hazar Mah. | 2 | 681 | %88,1 | AKP | %49,7 |
| Ilıncak Köyü | 1 | 32 | %93,8 | AKP | %58,6 |
| Kalaba Köyü | 1 | 14 | %114,3 | AKP | %53,3 |
| Kamışlık Köyü | 1 | 94 | %83,0 | AKP | %43,8 |
| Karaçalı Mah. | 1 | 68 | %97,1 | AKP | %45,5 |
| Kavakköy | 1 | 43 | %97,7 | AKP | %43,9 |
| Kavallı Köyü | 1 | 69 | %92,8 | MHP | %81,3 |
| Kayabağları Köyü | 1 | 28 | %85,7 | AKP | %52,2 |
| Kayapınar Köyü | 1 | 50 | %88,0 | AKP | %71,4 |
| Kılıçkaya Köyü | 1 | 17 | %135,3 | AKP | %26,1 |
| Kösebayır Köyü | 1 | 85 | %80,0 | AKP | %65,2 |
| Kültür Mah. | 2 | 513 | %82,1 | AKP | %45,3 |
| Kürkköy | 1 | 125 | %89,6 | AKP | %26,4 |
| Mollaali Köyü | 1 | 31 | %96,8 | AKP | %40,0 |
| Nergize Köyü | 1 | 44 | %79,6 | AKP | %48,6 |
| Olgunlar Mah. | 1 | 335 | %88,4 | AKP | %41,8 |
| Sanayi Mah. | 2 | 409 | %83,4 | AKP | %41,2 |
| Soğukpınar Köyü | 1 | 80 | %76,3 | AKP | %55,6 |
| Sürek Köyü | 1 | 128 | %85,2 | CHP | %28,4 |
| Tarlatepe Köyü | 1 | 61 | %86,9 | AKP | %75,5 |
| Taşlıyayla Köyü | 1 | 33 | %84,9 | AKP | %82,1 |
| Topaluşağı Köyü | 1 | 75 | %74,7 | AKP | %68,5 |
| Uslu Köyü | 1 | 89 | %89,9 | AKP | %70,5 |
| Yaruşağı Köyü | 1 | 23 | %100,0 | AKP | %52,2 |
| Yedikardeş Köyü | 1 | 23 | %95,7 | AKP | %81,8 |
| Yedipınar Köyü | 1 | 42 | %92,9 | AKP | %57,9 |
| Yukarıçanakçı Köyü | 1 | 27 | %96,3 | AKP | %73,1 |
| Yürekkaya Köyü | 1 | 33 | %84,9 | CHP | %48,2 |
| Çatakkaya Köyü | 1 | 75 | %97,3 | AKP | %74,7 |
| Çevrimtaş Köyü | 1 | 79 | %48,1 | AKP | %36,8 |
| Çortunlu Köyü | 1 | 49 | %87,8 | AKP | %56,1 |
| Üçlerce Köyü | 1 | 166 | %81,9 | MHP | %38,8 |
| Üğrük Köyü | 1 | 47 | %93,6 | AKP | %79,6 |