%55,4
AK PARTİ birinci
21.176 geçerli oy · katılım %80,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kovancılar ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %55,4 ile birinci; 21.176 geçerli oy, katılım %80,9.
Kayıtlı seçmen 27.145 · Oy kullanan 21.972 (katılım %80,9) · Geçerli 21.176 · Geçersiz 796
Kovancılar Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 11.741 | %55,4 |
| DEM | 2.501 | %11,8 |
| MHP | 2.106 | %10,0 |
| CHP | 1.635 | %7,7 |
| Yasemin Açık (bağımsız) | 1.015 | %4,8 |
| YRP | 931 | %4,4 |
| Bilal Çoban (bağımsız) | 377 | %1,8 |
| İYİ | 236 | %1,1 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 113 | %0,5 |
| VATAN | 85 | %0,4 |
| ZAFER | 81 | %0,4 |
| BBP | 75 | %0,4 |
| ANAP | 53 | %0,3 |
| Muhammet Haci Güneş (bağımsız) | 45 | %0,2 |
| SOL | 38 | %0,2 |
| MEMLEKET | 35 | %0,2 |
| HAK-PAR | 26 | %0,1 |
| HKP | 16 | %0,1 |
| GENÇPARTİ | 13 | %0,1 |
| MİLLET | 12 | %0,1 |
| TKP | 12 | %0,1 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 8 | %0,0 |
| TKH | 6 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 6 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 3 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
| Emrah Okan (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| Cengiz Kaymaz (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Kovancılar mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adalı Köyü | 1 | 52 | %100,0 | AKP | %73,1 |
| Akmezra Köyü | 1 | 199 | %86,4 | AKP | %67,3 |
| Avlağı Köyü | 1 | 177 | %81,4 | AKP | %52,5 |
| Aşağıdemirci Köyü | 1 | 11 | %109,1 | AKP | %83,3 |
| Aşağıkanatlı Köyü | 1 | 11 | %136,4 | AKP | %66,7 |
| Aşağıköse Köyü | 1 | 63 | %93,7 | AKP | %52,6 |
| Aşağımirahmet Köyü | 1 | 158 | %88,0 | AKP | %62,5 |
| Bahçelievler Mah. | 6 | 2.280 | %80,2 | AKP | %55,1 |
| Bayramyazı Köyü | 1 | 164 | %78,7 | AKP | %49,2 |
| Bağgülü Köyü | 1 | 36 | %102,8 | AKP | %55,6 |
| Bağlar Mah. | 8 | 2.875 | %80,3 | AKP | %55,3 |
| Beşpınar Köyü | 1 | 72 | %97,2 | AKP | %76,9 |
| Bilalköy | 1 | 15 | %120,0 | AKP | %76,5 |
| Demirci Köyü | 1 | 80 | %86,3 | AKP | %48,5 |
| Değirmentaşı Köyü | 1 | 39 | %94,9 | AKP | %41,7 |
| Durmuşlar Köyü | 1 | 25 | %68,0 | AKP | %52,9 |
| Ekinbağı Köyü | 1 | 98 | %84,7 | AKP | %50,6 |
| Ekinözü Köyü | 2 | 641 | %66,6 | AKP | %60,8 |
| Fatih Mah. | 3 | 1.054 | %73,2 | AKP | %49,1 |
| Gedikyurt Köyü | 1 | 352 | %76,1 | AKP | %44,0 |
| Gökçedal Köyü | 1 | 85 | %85,9 | AKP | %46,5 |
| Gözecik Köyü | 1 | 60 | %93,3 | AKP | %42,6 |
| Göçmezler Köyü | 1 | 23 | %82,6 | AKP | %55,6 |
| Gültepe Mah. | 2 | 608 | %79,1 | AKP | %55,5 |
| Gülçatı Köyü | 1 | 210 | %89,1 | DEM | %44,3 |
| Hacımekke Köyü | 1 | 49 | %104,1 | AKP | %68,6 |
| Hacısam Köyü | 1 | 89 | %91,0 | AKP | %50,7 |
| Heybet Mah. | 3 | 1.128 | %77,5 | AKP | %49,5 |
| Kapıaçmaz Mah. | 2 | 512 | %81,5 | AKP | %68,8 |
| Karabük Köyü | 1 | 19 | %115,8 | DEM | %40,0 |
| Karacimşit Mah. | 2 | 477 | %86,6 | AKP | %71,8 |
| Karaman Köyü | 1 | 117 | %82,9 | AKP | %91,8 |
| Karasungur Köyü | 1 | 188 | %93,1 | AKP | %65,9 |
| Karıncaköy | 1 | 304 | %78,3 | AKP | %60,8 |
| Kavakköy | 1 | 118 | %93,2 | MHP | %40,0 |
| Kayalık Köyü | 1 | 50 | %98,0 | MHP | %71,4 |
| Kaçar Köyü | 1 | 74 | %82,4 | AKP | %50,8 |
| Kolluca Köyü | 1 | 53 | %103,8 | AKP | %22,6 |
| Kuşağacı Köyü | 1 | 50 | %80,0 | AKP | %43,2 |
| Kuşçuköy | 1 | 202 | %90,1 | AKP | %52,2 |
| Köprüdere Köyü | 1 | 167 | %78,4 | AKP | %63,6 |
| Muratbağı Köyü | 1 | 223 | %102,7 | AKP | %77,5 |
| Mustafaköy | 1 | 63 | %88,9 | AKP | %37,5 |
| Nişankaya Köyü | 1 | 64 | %90,6 | DEM | %49,1 |
| Okçular Köyü | 1 | 397 | %73,3 | AKP | %79,3 |
| Osmanağaköy | 1 | 55 | %92,7 | AKP | %82,4 |
| Payamlı Köyü | 1 | 49 | %110,2 | AKP | %44,4 |
| Salkımlı Köyü | 1 | 27 | %103,7 | AKP | %71,4 |
| Saraybahçe Köyü | 1 | 325 | %81,2 | AKP | %46,5 |
| Sarıbuğday Köyü | 1 | 51 | %70,6 | AKP | %55,6 |
| Soğanlı Köyü | 1 | 58 | %93,1 | AKP | %44,4 |
| Soğukpınar Köyü | 1 | 105 | %78,1 | AKP | %27,2 |
| Sürekli Köyü | 1 | 35 | %65,7 | AKP | %57,1 |
| Tabanözü Köyü | 1 | 74 | %83,8 | AKP | %55,7 |
| Tatarköy | 1 | 11 | %109,1 | AKP | %25,0 |
| Taşçanak Köyü | 1 | 20 | %115,0 | AKP | %56,5 |
| Taşören Köyü | 1 | 151 | %86,8 | DEM | %47,3 |
| Tepebağı Köyü | 1 | 316 | %78,5 | AKP | %73,8 |
| Toki Mah. | 5 | 1.835 | %79,2 | AKP | %56,6 |
| Topağaç Köyü | 1 | 200 | %82,5 | AKP | %59,3 |
| Tuna Mah. | 5 | 1.597 | %76,5 | AKP | %50,2 |
| Uyandık Köyü | 1 | 41 | %109,8 | AKP | %42,2 |
| Uzunova Köyü | 1 | 30 | %96,7 | AKP | %82,8 |
| Vali Fahribey Köyü | 1 | 176 | %81,3 | AKP | %55,0 |
| Yarımca Köyü | 2 | 717 | %87,6 | AKP | %53,2 |
| Yazıbaşı Köyü | 2 | 470 | %83,0 | AKP | %68,9 |
| Yeni Mah. | 2 | 573 | %83,9 | AKP | %54,5 |
| Yenidam Köyü | 1 | 37 | %91,9 | AKP | %64,7 |
| Yeniköy | 1 | 205 | %88,8 | AKP | %57,9 |
| Yeşildere Köyü | 1 | 37 | %105,4 | AKP | %51,3 |
| Yeşilköy | 1 | 57 | %100,0 | AKP | %71,9 |
| Yılbaşı Köyü | 1 | 21 | %114,3 | AKP | %87,0 |
| Yoncalıbayır Köyü | 1 | 94 | %88,3 | AKP | %84,8 |
| Yukarıdemirli Köyü | 1 | 57 | %84,2 | AKP | %95,7 |
| Yukarıkanatlı Köyü | 1 | 49 | %100,0 | AKP | %83,0 |
| Yukarıkazanlar Köyü | 1 | 42 | %97,6 | AKP | %67,5 |
| Yukarımirahmet Köyü | 1 | 28 | %96,4 | AKP | %70,4 |
| Çakırkaş Köyü | 3 | 859 | %75,4 | AKP | %62,1 |
| Çarşı Başı Mah. | 2 | 507 | %79,1 | AKP | %45,7 |
| Çatakbaşı Köyü | 1 | 70 | %95,7 | AKP | %37,3 |
| Çay Başı Mah. | 7 | 2.303 | %79,2 | AKP | %54,4 |
| Çaybağı Köyü | 1 | 106 | %86,8 | AKP | %35,2 |
| Çelebi Köyü | 1 | 105 | %86,7 | AKP | %68,9 |
| Çiftlikköy | 1 | 20 | %130,0 | CHP | %57,7 |
| İsaağamezrası Köyü | 1 | 27 | %103,7 | AKP | %66,7 |
| İsmet Paşa Mah. | 4 | 1.447 | %76,2 | AKP | %48,8 |
| İğdeli Köyü | 1 | 69 | %92,8 | AKP | %54,0 |
| Şekerci Köyü | 1 | 71 | %100,0 | AKP | %32,4 |
| Şenova Köyü | 1 | 286 | %85,7 | AKP | %55,1 |