%37,7
CHP birinci
42.265 geçerli oy · katılım %90,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Uzunköprü ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %37,7 ile birinci; 42.265 geçerli oy, katılım %90,2.
Kayıtlı seçmen 48.716 · Oy kullanan 43.959 (katılım %90,2) · Geçerli 42.265 · Geçersiz 1.694
Uzunköprü Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 15.944 | %37,7 |
| İYİ | 11.180 | %26,5 |
| AKP | 10.145 | %24,0 |
| MHP | 1.670 | %4,0 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 601 | %1,4 |
| ZAFER | 422 | %1,0 |
| DEM | 321 | %0,8 |
| MEMLEKET | 286 | %0,7 |
| GENÇPARTİ | 282 | %0,7 |
| TİP | 242 | %0,6 |
| YRP | 192 | %0,5 |
| AP | 146 | %0,4 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 128 | %0,3 |
| MİLLET | 103 | %0,2 |
| BBP | 102 | %0,2 |
| VATAN | 87 | %0,2 |
| HAK-PAR | 73 | %0,2 |
| HKP | 71 | %0,2 |
| ANAP | 64 | %0,2 |
| AB | 63 | %0,2 |
| TKP | 41 | %0,1 |
| SOL | 28 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 24 | %0,1 |
| TKH | 19 | %0,0 |
| YP | 17 | %0,0 |
| Ergin Arslan (bağımsız) | 10 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Uzunköprü mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Alıç Köyü | 1 | 218 | %94,0 | CHP | %42,8 |
| Altınyazı Köyü | 1 | 257 | %91,8 | CHP | %50,4 |
| Aslıhan Köyü | 2 | 457 | %90,2 | CHP | %47,3 |
| Atatürk Mah. | 11 | 3.528 | %90,3 | CHP | %36,9 |
| Aşçıoğlu Mah. | 7 | 2.258 | %87,5 | AKP | %66,7 |
| Balaban Köyü | 1 | 293 | %94,2 | CHP | %54,6 |
| Balabankoru Köyü | 1 | 325 | %91,4 | İYİ | %38,2 |
| Bayramlı Köyü | 1 | 329 | %91,5 | CHP | %60,1 |
| Başağıl Köyü | 1 | 298 | %91,6 | CHP | %53,4 |
| Beykonağı Köyü | 1 | 99 | %98,0 | CHP | %53,5 |
| Bıldır Köyü | 1 | 141 | %93,6 | İYİ | %43,3 |
| Büyük Şehsuvarbey Mah. | 8 | 3.030 | %90,1 | CHP | %38,1 |
| Cumhuriyet Mah. | 16 | 5.513 | %89,6 | CHP | %34,4 |
| Danişment Köyü | 1 | 232 | %89,7 | CHP | %33,2 |
| Demirtaş Mah. | 1 | 214 | %91,1 | AKP | %38,8 |
| Dereköy | 2 | 564 | %94,5 | CHP | %60,2 |
| Değirmenci Köyü | 1 | 233 | %87,6 | CHP | %49,0 |
| Elmalı Köyü | 2 | 539 | %91,8 | AKP | %48,5 |
| Eskiköy | 1 | 176 | %91,5 | CHP | %48,4 |
| Gazihalil Köyü | 1 | 163 | %92,0 | CHP | %45,3 |
| Gazimehmet Köyü | 1 | 236 | %89,4 | CHP | %51,0 |
| Gemici Köyü | 1 | 146 | %91,1 | CHP | %42,2 |
| Habib Hoca Mah. | 7 | 2.592 | %90,6 | CHP | %35,7 |
| Halise Hatun Mah. | 5 | 1.612 | %90,0 | CHP | %40,5 |
| Hamidiye Köyü | 1 | 208 | %93,8 | CHP | %43,5 |
| Hamitli Köyü | 1 | 271 | %90,8 | CHP | %45,5 |
| Harmanlı Köyü | 2 | 656 | %93,6 | AKP | %42,5 |
| Hasanpınar Köyü | 1 | 389 | %90,5 | CHP | %45,8 |
| Kadıköy | 1 | 155 | %88,4 | CHP | %41,0 |
| Karabürçek Köyü | 1 | 294 | %93,9 | CHP | %42,2 |
| Karapınar Köyü | 1 | 372 | %94,6 | AKP | %37,6 |
| Karayayla Köyü | 1 | 175 | %95,4 | CHP | %32,7 |
| Kavacık Köyü | 2 | 595 | %94,8 | CHP | %40,3 |
| Kavak Mah. | 5 | 1.582 | %88,1 | CHP | %35,2 |
| Kavakayazma Köyü | 1 | 136 | %97,1 | AKP | %31,5 |
| Kırcasalih-Balaban Mah. | 1 | 292 | %90,8 | CHP | %66,4 |
| Kırcasalih-Cumhuriyet Mah. | 3 | 870 | %94,3 | CHP | %42,0 |
| Kırcasalih-Okullar Mah. | 2 | 645 | %91,8 | CHP | %45,9 |
| Kırcasalih-İstiklal Mah. | 2 | 452 | %90,0 | CHP | %29,3 |
| Kırkkavak Köyü | 2 | 426 | %92,3 | CHP | %34,6 |
| Kırköy | 1 | 195 | %95,9 | İYİ | %37,2 |
| Kurdu Köyü | 1 | 194 | %87,6 | AKP | %43,6 |
| Kurtbey Köyü | 3 | 1.031 | %90,9 | CHP | %52,8 |
| Kurttepe Köyü | 1 | 67 | %95,5 | CHP | %46,6 |
| Küçük Şehsuvarbey Mah. | 1 | 343 | %85,7 | AKP | %45,4 |
| Kiremitçisalih Köyü | 1 | 338 | %88,2 | CHP | %44,1 |
| Maksutlu Köyü | 1 | 390 | %90,5 | AKP | %55,4 |
| Malkoçköy | 1 | 314 | %92,4 | CHP | %45,8 |
| Mareşal Fevzi Çakmak Mah. | 4 | 1.351 | %88,2 | AKP | %32,4 |
| Mescit Mah. | 10 | 3.298 | %86,9 | AKP | %40,8 |
| Meşeli Köyü | 1 | 82 | %95,1 | CHP | %45,8 |
| Muhacirkadı Köyü | 1 | 224 | %89,7 | CHP | %47,4 |
| Muradiye Cami Mah. | 3 | 870 | %89,9 | İYİ | %36,9 |
| Muradiye Mah. | 6 | 2.089 | %87,8 | CHP | %43,5 |
| Rızaefendi Mah. | 4 | 1.212 | %89,8 | CHP | %37,9 |
| Salarlı Köyü | 2 | 567 | %91,7 | İYİ | %36,6 |
| Sazlımalkoç Köyü | 1 | 297 | %92,6 | CHP | %63,0 |
| Saçlımüsellim Köyü | 1 | 91 | %98,9 | CHP | %36,0 |
| Sığırcılı Köyü | 1 | 196 | %89,8 | CHP | %37,8 |
| Sultanşah Köyü | 1 | 193 | %92,8 | CHP | %50,8 |
| Süleymaniye Köyü | 2 | 401 | %92,3 | CHP | %60,7 |
| Sipahi Köyü | 1 | 265 | %92,5 | CHP | %42,4 |
| Turnacı Köyü | 1 | 230 | %94,4 | CHP | %43,4 |
| Türkobası Köyü | 1 | 185 | %94,1 | CHP | %50,0 |
| Yağmurca Köyü | 2 | 595 | %92,4 | CHP | %52,5 |
| Yeniköy Mah. | 2 | 664 | %92,2 | CHP | %68,8 |
| Çakmakköy | 1 | 226 | %92,0 | CHP | %50,3 |
| Çalıköy | 1 | 230 | %93,9 | CHP | %63,0 |
| Çavuşlu Köyü | 1 | 304 | %87,8 | CHP | %32,1 |
| Çobanpınarı Köyü | 1 | 74 | %104,1 | CHP | %68,8 |
| Çöpköy Mah. | 3 | 910 | %89,5 | CHP | %39,3 |
| Çiftlikköy | 1 | 150 | %88,7 | CHP | %61,2 |
| Ömerbey Köyü | 1 | 169 | %89,4 | CHP | %46,2 |