Gölyaka · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiGölyaka ilçesi
%50,9
AK PARTİ birinci
14.798 geçerli oy · katılım %93,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Gölyaka ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %50,9 ile birinci; 14.798 geçerli oy, katılım %93,9.
Gölyaka
Kayıtlı seçmen 16.180 · Oy kullanan 15.185 (katılım %93,9) · Geçerli 14.798 · Geçersiz 387
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 7.534 | %50,9 |
| CHP | 3.512 | %23,7 |
| MHP | 2.248 | %15,2 |
| YRP | 572 | %3,9 |
| ZAFER | 240 | %1,6 |
| MEMLEKET | 127 | %0,9 |
| BBP | 99 | %0,7 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 98 | %0,7 |
| AP | 54 | %0,4 |
| ANAP | 44 | %0,3 |
| TİP | 41 | %0,3 |
| MİLLİ YOL | 38 | %0,3 |
| AB | 32 | %0,2 |
| GENÇPARTİ | 28 | %0,2 |
| DEM | 25 | %0,2 |
| HAK-PAR | 20 | %0,1 |
| HKP | 18 | %0,1 |
| MİLLET | 16 | %0,1 |
| TKP | 14 | %0,1 |
| VATAN | 13 | %0,1 |
| İsmail Çelebi (bağımsız) | 10 | %0,1 |
| GBP | 4 | %0,0 |
| Mehmet Yıldız (bağımsız) | 4 | %0,0 |
| SOL | 3 | %0,0 |
| TKH | 2 | %0,0 |
| YP | 1 | %0,0 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Aksu Köyü | 1 | 237 | %91,1 | AKP | %43,4 |
| Açma Mah. | 2 | 760 | %94,2 | AKP | %46,9 |
| Bakacak Köyü | 2 | 458 | %93,5 | AKP | %63,6 |
| Bekiroğlu Köyü | 1 | 222 | %98,2 | AKP | %68,8 |
| Cumakırı Mah. | 1 | 264 | %96,2 | AKP | %58,9 |
| Değirmentepe Köyü | 1 | 269 | %89,6 | AKP | %51,3 |
| Esen Mah. | 2 | 553 | %96,0 | AKP | %58,3 |
| Fatih Mah. | 3 | 930 | %93,2 | AKP | %45,7 |
| Gökçedere Köyü | 2 | 537 | %94,6 | CHP | %55,1 |
| Güzeldere Köyü | 1 | 241 | %96,7 | AKP | %55,5 |
| Hacısüleymanbey Köyü | 1 | 238 | %87,4 | CHP | %44,8 |
| Hacıyakup Köyü | 4 | 1.251 | %96,3 | CHP | %44,5 |
| Hamamüstü Köyü | 2 | 440 | %95,7 | AKP | %57,6 |
| Kemeryanı Köyü | 2 | 416 | %97,6 | AKP | %73,3 |
| Kuyudüzü Mah. | 2 | 470 | %94,3 | AKP | %54,9 |
| Kültür Mah. | 4 | 1.161 | %92,0 | AKP | %49,4 |
| Muhapdede Köyü | 1 | 92 | %102,2 | AKP | %50,6 |
| Sarıdere Köyü | 1 | 385 | %95,1 | AKP | %68,6 |
| Saçmalıpınar Köyü | 5 | 824 | %95,6 | AKP | %62,1 |
| Taşlık Köyü | 1 | 228 | %95,6 | AKP | %66,0 |
| Yazıpınar Mah. | 4 | 1.341 | %91,3 | AKP | %52,6 |
| Yazlık Köyü | 1 | 266 | %94,4 | AKP | %64,2 |
| Yeni Mah. | 2 | 621 | %93,1 | AKP | %54,9 |
| Yeşil Mah. | 3 | 857 | %92,2 | AKP | %55,1 |
| Yeşilova Köyü | 1 | 250 | %92,0 | AKP | %69,9 |
| Yunusefendi Köyü | 2 | 580 | %95,2 | CHP | %70,4 |
| Zekeriyaköy | 1 | 380 | %94,2 | AKP | %64,2 |
| Çamlıbel Köyü | 1 | 306 | %93,5 | CHP | %67,4 |
| Çayköy | 1 | 150 | %91,3 | CHP | %47,8 |
| İmamlar Mah. | 3 | 874 | %93,6 | AKP | %47,6 |
| İçmeler Köyü | 2 | 579 | %91,9 | AKP | %57,6 |