Cumayeri · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiCumayeri ilçesi
%54,1
AK PARTİ birinci
10.672 geçerli oy · katılım %93,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Cumayeri ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %54,1 ile birinci; 10.672 geçerli oy, katılım %93,0.
Cumayeri
Kayıtlı seçmen 11.689 · Oy kullanan 10.876 (katılım %93,0) · Geçerli 10.672 · Geçersiz 204
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 5.773 | %54,1 |
| MHP | 2.104 | %19,7 |
| CHP | 1.569 | %14,7 |
| YRP | 486 | %4,6 |
| ZAFER | 215 | %2,0 |
| DEM | 107 | %1,0 |
| MEMLEKET | 90 | %0,8 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 77 | %0,7 |
| BBP | 50 | %0,5 |
| AP | 44 | %0,4 |
| GENÇPARTİ | 42 | %0,4 |
| ANAP | 31 | %0,3 |
| TİP | 21 | %0,2 |
| HKP | 13 | %0,1 |
| MİLLET | 9 | %0,1 |
| AB | 9 | %0,1 |
| VATAN | 6 | %0,1 |
| TKP | 5 | %0,1 |
| GBP | 4 | %0,0 |
| İsmail Çelebi (bağımsız) | 4 | %0,0 |
| SOL | 3 | %0,0 |
| TKH | 2 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 2 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
| Mehmet Yıldız (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| HAK-PAR | 1 | %0,0 |
| YP | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akpınar Köyü | 1 | 117 | %100,0 | AKP | %59,0 |
| Avlayan Köyü | 2 | 455 | %94,1 | AKP | %53,1 |
| Büyükmelen Köyü | 1 | 81 | %100,0 | AKP | %59,7 |
| Dokuzdeğirmen Köyü | 1 | 223 | %93,7 | AKP | %66,0 |
| Esentepe Köyü | 1 | 128 | %97,7 | AKP | %59,4 |
| Hamascık Köyü | 1 | 240 | %97,1 | AKP | %54,4 |
| Harmankaya Köyü | 1 | 102 | %86,3 | AKP | %43,5 |
| Iğdır Köyü | 1 | 118 | %97,5 | AKP | %66,1 |
| Kızılüzüm Köyü | 1 | 138 | %97,1 | AKP | %70,0 |
| Mehmet Akif Mah. | 3 | 902 | %93,2 | AKP | %54,1 |
| Mısırlık Köyü | 1 | 173 | %98,3 | AKP | %51,2 |
| Ordulukaradere Köyü | 1 | 215 | %96,3 | AKP | %64,0 |
| Orta Mah. | 7 | 2.323 | %92,3 | AKP | %50,3 |
| Sırtpınar Köyü | 1 | 102 | %95,1 | AKP | %51,6 |
| Subaşı Köyü | 1 | 116 | %96,6 | AKP | %63,9 |
| Taşlık Köyü | 1 | 115 | %93,0 | AKP | %44,7 |
| Yaka Mah. | 3 | 1.134 | %94,9 | AKP | %57,0 |
| Yeni Mah. | 2 | 700 | %90,7 | AKP | %49,5 |
| Yenitepe Köyü | 1 | 153 | %94,1 | AKP | %72,9 |
| Yeşiltepe Köyü | 1 | 80 | %90,0 | AKP | %52,8 |
| Yukarıavlayan Köyü | 1 | 354 | %91,5 | AKP | %55,3 |
| Çamlıpınar Köyü | 1 | 98 | %103,1 | AKP | %59,4 |
| Çelikdere Köyü | 1 | 124 | %96,0 | AKP | %63,4 |
| Çevrik Mah. | 8 | 2.885 | %91,3 | AKP | %52,5 |
| Ören Köyü | 1 | 373 | %90,9 | AKP | %47,2 |
| Üvezbeli Köyü | 1 | 240 | %94,2 | AKP | %64,4 |