Çilimli · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiÇilimli ilçesi
%56,6
AK PARTİ birinci
12.395 geçerli oy · katılım %93,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çilimli ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %56,6 ile birinci; 12.395 geçerli oy, katılım %93,1.
Çilimli
Kayıtlı seçmen 13.583 · Oy kullanan 12.647 (katılım %93,1) · Geçerli 12.395 · Geçersiz 252
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 7.014 | %56,6 |
| MHP | 2.344 | %18,9 |
| CHP | 1.696 | %13,7 |
| YRP | 467 | %3,8 |
| ZAFER | 254 | %2,1 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 98 | %0,8 |
| MEMLEKET | 93 | %0,8 |
| BBP | 89 | %0,7 |
| ANAP | 65 | %0,5 |
| AP | 49 | %0,4 |
| GENÇPARTİ | 37 | %0,3 |
| DEM | 37 | %0,3 |
| TİP | 36 | %0,3 |
| AB | 26 | %0,2 |
| MİLLET | 13 | %0,1 |
| VATAN | 12 | %0,1 |
| HAK-PAR | 11 | %0,1 |
| HKP | 11 | %0,1 |
| GBP | 9 | %0,1 |
| İsmail Çelebi (bağımsız) | 9 | %0,1 |
| TKP | 8 | %0,1 |
| TKH | 5 | %0,0 |
| SOL | 5 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 5 | %0,0 |
| YP | 2 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Alacamescit Köyü | 2 | 460 | %93,9 | AKP | %57,5 |
| Arabacı Mah. | 2 | 520 | %98,1 | AKP | %56,9 |
| Bıçkıbaşı Köyü | 1 | 201 | %100,0 | AKP | %43,6 |
| Döngelli Köyü | 2 | 446 | %95,3 | AKP | %62,1 |
| Dikmeli Köyü | 2 | 564 | %93,6 | AKP | %61,7 |
| Esenli Köyü | 2 | 528 | %96,0 | AKP | %65,1 |
| Hızardere Köyü | 1 | 168 | %95,8 | AKP | %46,5 |
| Kafyayla Köyü | 1 | 96 | %91,7 | AKP | %58,0 |
| Karaçörtlen Köyü | 1 | 285 | %97,9 | AKP | %61,7 |
| Kırkharman Köyü | 1 | 361 | %93,1 | AKP | %62,4 |
| Kuşoğlu Köyü | 1 | 226 | %91,6 | AKP | %59,1 |
| Kiraztarla Köyü | 1 | 206 | %93,7 | AKP | %57,8 |
| Mahirağa Mah. | 1 | 251 | %94,0 | AKP | %47,2 |
| Pırpır Köyü | 3 | 1.110 | %96,4 | AKP | %66,2 |
| Sarımeşe Köyü | 2 | 489 | %93,3 | AKP | %56,2 |
| Söğütlü Köyü | 1 | 248 | %94,4 | AKP | %49,8 |
| Tepeköy | 1 | 299 | %93,7 | AKP | %60,9 |
| Topçular Mah. | 3 | 867 | %95,3 | AKP | %56,6 |
| Ulucami Mah. | 5 | 1.560 | %88,9 | AKP | %46,7 |
| Yeniköy | 1 | 230 | %96,5 | AKP | %61,8 |
| Yenivakıf Köyü | 3 | 834 | %97,2 | AKP | %68,5 |
| Yeşil Mah. | 3 | 818 | %91,0 | AKP | %50,6 |
| Yeşiltepe Mah. | 2 | 622 | %91,6 | AKP | %42,4 |
| Yukarıkaraköy | 1 | 359 | %93,9 | AKP | %61,9 |
| Çalılık Köyü | 1 | 249 | %97,2 | AKP | %77,7 |
| İshaklar Köyü | 2 | 429 | %97,4 | AKP | %69,3 |
| Şerefiye Mah. | 4 | 1.157 | %81,9 | AKP | %41,4 |