Hani · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiHani ilçesi
%44,3
YEŞİL SOL PARTİ birinci
12.790 geçerli oy · katılım %68,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Hani ilçesinde Milletvekili oylamasında YEŞİL SOL PARTİ %44,3 ile birinci; 12.790 geçerli oy, katılım %68,3.
Hani
Kayıtlı seçmen 20.133 · Oy kullanan 13.743 (katılım %68,3) · Geçerli 12.790 · Geçersiz 953
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| DEM | 5.665 | %44,3 |
| AKP | 5.142 | %40,2 |
| CHP | 640 | %5,0 |
| YRP | 530 | %4,1 |
| İYİ | 262 | %2,1 |
| MHP | 189 | %1,5 |
| SOL | 61 | %0,5 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 58 | %0,5 |
| MEMLEKET | 55 | %0,4 |
| BBP | 39 | %0,3 |
| YP | 29 | %0,2 |
| HAK-PAR | 26 | %0,2 |
| VATAN | 18 | %0,1 |
| GENÇPARTİ | 14 | %0,1 |
| GBP | 14 | %0,1 |
| HKP | 11 | %0,1 |
| TKH | 9 | %0,1 |
| TKP | 8 | %0,1 |
| Mehmet Tonğut (bağımsız) | 8 | %0,1 |
| MİLLET | 7 | %0,1 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 3 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 2 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Abacılar Mah. | 2 | 509 | %72,7 | AKP | %69,1 |
| Akçayurt Mah. | 1 | 59 | %74,6 | AKP | %47,1 |
| Anıl Mah. | 4 | 1.151 | %48,6 | DEM | %53,0 |
| Belen Mah. | 3 | 972 | %65,0 | DEM | %61,6 |
| Dereli Mah. | 2 | 617 | %58,4 | AKP | %48,9 |
| Gömeç Mah. | 1 | 133 | %80,5 | DEM | %80,8 |
| Gürbüz Mah. | 9 | 3.148 | %71,9 | AKP | %72,5 |
| Kalaba Mah. | 1 | 219 | %75,3 | DEM | %83,9 |
| Kaledibi Mah. | 2 | 455 | %63,5 | AKP | %62,0 |
| Kırım Mah. | 2 | 587 | %74,3 | DEM | %82,8 |
| Kuyular Mah. | 5 | 1.855 | %65,6 | DEM | %39,8 |
| Merkez Mah. | 13 | 4.774 | %65,0 | DEM | %48,4 |
| Okurköy Mah. | 1 | 90 | %67,8 | AKP | %46,7 |
| Serenköy Mah. | 1 | 174 | %90,2 | DEM | %79,7 |
| Sergen Mah. | 2 | 748 | %65,0 | DEM | %55,8 |
| Soylu Mah. | 1 | 153 | %90,9 | AKP | %53,0 |
| Süslü Mah. | 1 | 244 | %67,2 | AKP | %55,6 |
| Topçular Mah. | 2 | 462 | %78,6 | DEM | %42,4 |
| Uzunlar Mah. | 2 | 457 | %86,7 | DEM | %57,4 |
| Veziri Mah. | 1 | 152 | %75,7 | DEM | %47,3 |
| Yayvan Mah. | 1 | 282 | %91,5 | DEM | %70,6 |
| Yukarıturalı Mah. | 2 | 413 | %93,0 | DEM | %73,3 |
| Zirve Mah. | 2 | 594 | %66,0 | DEM | %48,6 |
| Çardaklı Mah. | 3 | 1.028 | %63,2 | DEM | %41,4 |
| Çarşı Mah. | 1 | 185 | %60,0 | AKP | %46,7 |
| Çukurköy Mah. | 2 | 672 | %77,7 | DEM | %63,9 |